APRAKSTS IR PAR ĪSTIEM IEROČIEM, KURU LĪDZĪGAS VERSIJAS IR SPĒLĒ. Pieminu CS, lai kāds varētu ieročus iedomāties, nevis itkā būtu atspēlējies CS un man gribētos visur kko no tā iebāzt.
Jā Nolēmu uztaisīt detalizētu rakstu par dažiem no ieročiem (par visiem būtu diezgan grūti meklēt, tulkot u.t.t.), kas sastopami Counter-Strike spēlēs. Nedauz zemāk paskaidrošu ar * apzīmētos svešvārdus.
Ps. Es nemaz CS nespēlēju (vismaz online nē), vinkārši patīk ieroči. Un atvainojos par stulbo noformējumu, spokiem ir dažas nepilnības. Un rakstu veidoju 3 - 4 stundas, tāka esat iecietīgi par kļūdām.
Respektīvi apraksta nummurs atbildt bildes nummuram.
1. Steyr AUG. Izgudrots Austrijā (kur ražoti daudzi labi ieroči), 1977. gadā. To sāka izmantot un nedaudz izmainija Austrijas armija 1979. gadā.
Ieorča tips ir Bullpup* (nemāku iztulkot). Tas ir 79cm garš, sver 3.6kg un tā stobra garums* ir 50,8cm. Parastajā NATO* aptverē ietilpst 42 5.56mm kalibra patronas. Tas var izšaut 650 - 700 šāvienus minūtē (nemainot aptveri), ārums šāviena brīdī ir 940 m/s, kas ir diezgan daudz priekš Bullpup tipa automāta. Bez redzamas novirzes, var trāpīt 300m tālam mērķim.
Ierocis ir diezgan viduvējs, ne slikts un ne arī pārāk labs. Šobrīd to izmanto karā Irākā.
2. SiG SG 550. To izgudroja SIG (Swiss Arms Technology. SIG, nevis SAG, jo SIG ir saīsinājums vāciski), Šveicē. Ieroci izveidoja 70. gados un sāka pilnība lietot 1990. gadā. Tas ir uzlabojums ierocim SG 540.
Ieročā tips ir Automātiskais Snaiperierocis (tāds ir latviskais tulkojums xD). Oficiāli - Assault Rifle*. Ierocis ir gandrīz metru garš un sver nieka 4.1kg, kas ir man priekš ieroča detaļām un izmēra. Stobra garums - 50.72 cm + stobra padziļinājums 2.8cm. NATO aptvere ar, parasti, 20 vai 30 vietām 5.56mm patronām. Šaviena brīdī lodes ārums ir 911 m/s kas ir labi priekš ~250mm3 patronām. Precīzais šaviens ar tēmekli 400m. Sākotnēji ieroča knockback, jeb pretgrūdiens bija 30N, bet kad to sāka izmantot armijai, to samazināja uz 18N.
Šis ir mans mīļākais ierocis, gribētu sev tādu mājās xD. Ideāls armijas vajadzībām, bet ne priekš prezidenta novākšanas.
3. IMI Desert Eagle. Ierocis cēlies daļēji no ASV, daļēji no IMR (Izraēlas Militārās Ražotnes), ~1980. gadā. Ierocis ir ar unikālu struktūru, bezmazvai apvienots Magnuma* tipa ierocis un parasta tipa pisotle. Tas tiek izmantots visā pasaulē un slavu tam ir atnesušas simtiem filmas.
Ieroča tips ir Semiautomāiskā pistole*. Garums 26,92cm, svars 1,77kg (virs vidējā) un stobra garums 15,25mm. CS tam ir .440 Cor-Bon aptvere ar septiņām patronu vietām, lai gan populārāks variants ir .357 magnuma ložu aptvere ar 9 vietām. Ierocis precīzs līdz 200m (labi priekš pistoles).
Mans viedoklis - šī ir viena no visu laiku effektīvākajām semi pistolēm, kura sākumā bija domāta kā revolveris. Apvienots magnuma spēks ar pistoles precizitāi un komfortu.
4. AK47. Kurš gan nezin kalašņikovu?! Viens no populārākajiem un veiksmīgākajiem ieročiem kuru 1945. gadā, 2. pasaules kara laikā priekš padomju savienības izveidoja Mihails Kalašņikovs. To ieviesa Krievijas armijā 1949. gadā. Ierocis kļuva viens no visveiksmīgākajiem ieročiem pasaulē, kā arī viens no visvairāk nelegāli pārdotajiem.
Ieroča tips - AUTOMĀTS . Šāviens ir ļoti spēcīgs, bet tas rada salīdzinoši nelielus ievainojumus, ja lode nav paspējusi iztaisnoties, pēc iziešanas no stobra. Tā, ka pārlieku lielā tuvumā var sanākt sūdaini. Turklāt ierocim ir jābūt nekustīgam, lai tas izšautu precīzi (turklāt pat ļoti). Tas ir 87cm garš, sver 4.3kg un tā stobrs ir 39.87 + 1.63 cm garš. Kalibrs - 7.63mm. Ātrums šaviena brīdī 715 m/s . Precizitāte līdz 400m. Ierasta ir 30 patronu aptvere.
Ko nu teikt, spriežat paši. Esmu turējis rokās, likās parocīgs un ļauns. Aptvere mainās nedaudz nēerti.
Vārdnīca:
Bullpup - Ieroča veids, kad aptvere atrodas pirms tēmekļa. Precīzāka tēmēšana. Parasti izmanto automātiskajos ieročos.
Stobra garums - Iekšējais (stobra daļa, kas iestiepjas iekšā ierocī) + ārējais (karā caurule ieroča galā. Jo garāka, jo precīzāks šāviens).
NATO* - Amerikā izveidotas patronas. Sākotnēji priekš M automātiem, vēlāk iecienītas arī citu dizaineru vidū. Doršvien zinat, tādas spicas formas zeltainas patronas.
Assault Rifle - Parasti automāti. Definējums ir apmēram tāds: Ieročī, kuriem ir maināms šāviena režīms (Counterstrike nevar to darīt daudziem ieročiem). Populārākie režīmi - semi auto, semi, burst, auto.
Magnum - Šeit, ieroči kuri ir veidoti priekš magnuma munīcijas. Magnuma patronas ir ļoti spēcīgas un parasti lielas.
Semi Auto - Šāviena režīms, kur lodes tiek izšautas pa vienam nospiežot mēlīti (kā parastām pistolēm).
PALDIES!