Lai iegūtu jaunas izjūtas jeb iedvesmas avotus, nebūt nav jāriskē, lietojot kaut ko iekšķīgi...
Halucinācijas- bez narkotikām50
Hancfelda efekts
Noregulē radioaparātu vienkārši uz fona troksni un uzliec austiņas. Sejas priekšā ieslēdz sarkanas krāsas gaismas avotu. Pēc tam uzliec uz acīm divas uz pusēm pārgrieztas ping- ponga bumbiņas Guli mierīgi un gaidi efektu. Pēc pusstundas smadzenēm apniks redzes un dzirdes iespaidu neesamība, un viņas pašas sāks ģenerēt dažādus tēlus.Kāds redz lidojošus zirgus, kāds runājas ar mirušajiem radiniekiem, bet visi dziļi relaksējas. (Ganz feld- vāciski nozīmē pilns lauks.)
Svece un spoguļi
Ieslīdēt izmainītā apziņas stāvoklī var arī ar senu zīlēšanas metodi,izmantojot divus spoguļus un sveci. Sveci nostāda starp spoguļiem tā, lai atspoguļotos bezgalīga sveču rinda. Sveces liesma mirgo ar cilvēka smadzeņu alfa ritma frekvenci (8-13Hz) , kas veicina nokļūšanu meditatīvā stāvoklī. Ja nav pa rokai sveces, varētu derēt arī gaismas diode.
Sāpju remdēšana ar...tālskati
Ja Tev ir kāda sāpoša vieta (zobi saprotamu iemeslu dēļ nederēs), paskaties uz to caur otrādi apgrieztu tālskati. Sāpīgā vieta izskatīsies mazāka, nekā patiesībā. Rezultātā sāpes kļūs vājākas. Šīs metodes pamatā ir tik nopietnā iestādē kā Oksfordas Universitāte veikts pētījums. Liekas neticami, bet tika novērota pat pietūkuma mazināsanās traumētā vietā. Abīmredzot, pat to, ko mēs jūtam, smadzenes sakaņo ar to, ko redzam...
Maldīgas sajūtas
Paslēp roku zem galda jeb apsedz ar kautko. Rokas vietā noliec uz galda mulāžu (derēs arī piepūsts gumijas cimds tukšā piedurknē) Palūdz kādu iesist pa mulāžu ar koku vai nazi. Neticami, bet sajūtas ir tādas, it kā sitiens būtu reāls! Amadzenes uzskata fake roku par īsto!
Purkinjē efekts
Pagriez seju pret sauli,aizver acis un pavicini acu preikšā roku. Pēc dažam sekundēm parādīsies dažādu krāsu tēli.
Purkinjē efekts - faktiski tā ir krāsu spektra sajūtas izmaiņa, pārejot no dienas redzes, kura ir jūtīgāka uz dzelteno toņu viļņa garumu uz krēslas redzi, kurai ir raksturīgs jūtīgums uz zilganzaļajiem toņiem.
Nekānedarīšanas efekts
Par pieklājīgu atlīdzību 46 profesora Donalda Hebba studenti piekrita...būt galēji slinki. Viņi gulēja mīkstā gultā telpā, kas bija izolēta no trokšņa. Uz acīm viņiem bija brilles,uz rokām bija uzvilkti cimdi un kartona caurules tā,lai nevarētu uztvert nekādus ārējus iespaidus. Studenti sākuma uzskatīja šo eksperimentu par patīkamu atpūtu. Par kuru turklāt vēl maksā. Pirmās stundas viņi nogulēja, bet pēc pamošanās ātri kļuva nemierīgi. Rezultātā tikai viens izturēja eksperimentu līdz galam, pavadot piecas dienas pilnīgā nekonedarīšanā. Studenti stāstīja par redzes un dzirdes halucinacijām,kuras viņiem radās eksperimenta gaitā, par krāsainiem un raibiem diskiem un kvadrātiem,kuri peldēja viņiem gar acīm. Viņi redzēja līnijas un rakstus, pēc tam aizvēsturiskus dzīvniekus, dzeltenus cilvēkus un mamuta ilkņus, caurspīdīgas rokas , milžus,dzirdēja balsis un skaņas.
Pinokio ilūzija
Šo ilūziju aprakstīja Džeimss Lakners 1988. gadā. Divi cilvēki apsēžas uz krēsliem, viens priekšā, otrs aiz muguras. Aizmugurējam ir aizsietas acis. Vienu roku viņš liek uz priekšējā eksperimenta dalībnieka deguna, otru - uz savējā. Un glauda. Pēc brītiņa cilvēkam sāk likties, ka viņa deguns ir ļoti garš.
Aristoteļa ilūzija
Ja sakrusto vidējo un rādītājpirkstu un vienlaicīgi ar šiem pirkstiem pieskaras pie deguna gala, rodas sajūta, ka viņs ir divkāršojies.