(kaut mums tāds būtu)
Kompānija Raytheon izveidojusi otrās paaudzes eksoskeletu XOS 2 , teikts kompānijas preses relīzē. No iepriekšējās ierīces XOS 1, XOS 2 atšķiras ar labāku aizsardzību pret apkārtējās vides ietekmi, palielinātu celtspēju, pamazinātu reaģēšanas uz cilvēka darbību laiku un divreiz mazāku enerģijas patēriņu. Valkājamais robotizētais kostīms (šis ir cits XOS nosaukums) pirmām kārtām ir paredzēts militārajai loģistikai, kura nodarbojas ar kravu transportēšanu. Bez tam, eksoskelets noderēs ASV Gaisa karaspēkam, kur tas palīdzēs bruņojuma iekraušanai lidmašīnām tieši pirms lidojuma. Šāda kostīma pielietošana būs īpaši noderīga kaujas apstākļos, kad nav pieejamas pilnvērtīgas iekraušanas ierīces. Raytheon plānos ir arī XOS kaujas versijas izstrāde.
Tomēr, Raaytheon nav atrisdināt vienu no galvenajiem tehniskajiem uzdeevumiem – robotizētā kostīma darba autonomitāte. XOS 2 tāpat kā XOS 1 barošanu pa kabeli saņem no atsevišķa barošanas avota. Pēc Raytheon inženiera Reksa Džeimsona teiktā, XOS 3 jau būs autonoms, bet tā enerģijas patēriņš būs vairs tikai 20% no attiecīga XOS 1 rādītāja. Bez tam, jaunajam eksoskeletam būs lielākas manevra iespējas, kā arī tas būs kustīgāks.
Prasības ASV Armijai domātajam eksoskeletam tika formulētas jau 1963. gadā. Pirmo eksperimentālo modeli kompānija General Electric radīja pagājušā gadsimta sešdesmito gadu beigās, taču ierīces darbība patērēja pārāak daudz enerģijas, svēra aptuveni 700 kilogrammus un bija mazefektīva.