Levitējošie akmens bloki, polu maiņa. Ienāc iekšā un uzzini noslēpumu.
Edvards Liedskalniņš - mistērija atklāta!40
Koraļļu pils ir akmens būve, kuru uzbūvēja latvietis Edvards Liedskalniņš 1900tajos gados Floridā. Tā sastāv no daudziem lieliem blokiem, kuri tika izcirsti no koraļļu kaļķakmens. Ir ļoti daudz spekulāciju, kā tad parasts cilvēks bez īpašām mašīnām uzbūvēja pili. Daudzi tic, ka viņš zināja senus noslēpumus, kā var priekšmetiem atņemt svaru, vai pat likt tiem levitēt.
Šajā rakstā izpētīsim jautājumus, kuri ir interesējuši visus cilvēkus.
Kā Edvards Liedskalniņš pacēla smagos akmens blokus?
Kas tā par melno kasti, kura ir redzama vairākos attēlos?
Kā tika pārvietoti akmens bloki?
Kā bluķi tika izcirsti?
Kādas funkcijas veic šis lielais zobrats?
Kā lielās akmens durvis varēja tik viegli atvērt pat bērns?
Ko nozīmē cipari kuri iegrebti akmenī?
Kāpēc viņš bija tik noslēpumains sakarā ar pils būvi?
Kāds sakars ir Billy Idol ar Edvardu Liedskalniņu?
Kā Liedskalniņš pacēla smagos akmens blokus?
Ticiet vai nē, bet vairākās vietās ir pieejamas bildes un arī kāds rets video, kur Edvards izmanto šo, tā saucamo statīvu ar ķēdēm un trīšiem, lai celtu augšā smagus priekšmetus. Šāda ierīce, patiesībā, bija populāra tajos laikos, kad tika celta pils. Šāda priekšmetu pacelšanas metode tiek izmantota arī mūsdienās, tikai ierīce tiek gatavota no metāla. Pāris detaļas no šīs ierīces ir arī apskatāmas šajā koraļļu pilī.
Šajā nesen atklātajā video fragmentā ir redzams, ka Edvards ar šādu paņēmienu paceļ vairāk par 15 tonnām smagu bloku. Smagākais akmens pilī sver apmēram 30 tonnas, tātad izmantojot divas šādas ierīces, ir reāli pacelt šādu svaru.
Kas atrodās melnajā kastē?
Vai tā raida īpašus viļņus un liek levitēt blokiem kā spalviņām? Patiesībā zem kastes mistērijas nekas liels neslēpjās. Tā kalpoja diviem iemesliem – palīdzēja nostiprināt trijus baļķus kopā, kā arī tajā bija āķis, pie kā tika piestiprināta ķēžu pacēlāja sistēma. Mūsdienu variantā netiek izmantota kaste, bet gan speciāli veidots metāla uzgalis, kā redzams attēlā.
Kā tika pārvietoti akmens bloku?
Nesen atklātajā video ir redzams, kā tas notiek. Šī priekšmetu pārvietošanas tehnika arī mūsdienās daudzviet tiek izmantota. Ar sviras, ķēdes un mazu baļķīšu palīdzību Edvards salīdzinoši viegli pārvieto ļoti smagos bluķus. Darbs prasa lielu pacietību, bet ir paveicams.
Kā bloki tika izgrebti?
Bluķi, kuri tika izmantoti, lai veidotu pili ir veidoti no koraļļu kaļķakmens. Šis akmens tika iegūts blakus uzvceltajai pilij – tātad viņam nevajadzēja pārvietot izcirstos gabalus pārāk tālu. Pašu kaļķakmeni ir ļoti viegli izcirst no pamatieža, jo tas ir porains.
Izceļot izcirsto bloku no pamatieža, tas tika “izgrebts” ar kaut ko līdzīgu motorzāģa ķēdei (skatīt attēlā). Tātad ieža izciršana nav nekas pārsteidzošs, vienīgi, ka tas ir ļoti laikietilpīgs process. Bet skatoties uz to, ka Edvards pie šī darba strādāja apmēram 28. gadus, varam spriest, ka viņš bijis ļoti pacietīgs un mērķtiecīgs cilvēks.
Kādas funkcijas veic šis lielais zobrats?
Daudzi cilvēki uzskata, ka zobrats ir enerģijas avots visai pilij. Patiesībā šis kādreiz bija ģenerators. Liedskalniņu interesēja elektromagnētisms, tāpēc viņš izgatavoja šo ierīci demonstrāciju dēļ. Edvards publikai rādīja, kā griežot šo zobratu manuāli, tika iededzinātas divas spuldzītes. Patiesībā vairāk neko tas nedarbināja. Nebija arī kur uzglabāt elektrību, tāpēc spuldzītes nodzisa uzreiz, kā Edvards pārtrauca griezt zobratu. Daudzi cilvēki kļūdaini iedomājās, ka šis mehānisms ražoja elektrību visai pils apkārtnei. Tas nebija nekas vairāk kā demonstrējumu modelis, lai izklaidētu cilvēkus, kas bija iegriezušies pilī.
Kā lielās akmens durvis varēja tik viegli atvērt pat bērns?
Pils durvis bija liels akmens bluķis, kurš griezās pieliekot ļoti minimālu spēku. Samērā nesen, kad durvis salūza, tika atklāts, ka durvīs iekšā bija metāla stienis un caurunā zem tām bija mašīnas gultnis. Vieglu durvju kustību varēja panākt izurbjot caurumu tieši durvju līdzvara centra punktā.