Sveicināti, šis ir mans pirmais raksts. Paša tulkots, bet ne izdomāts (:
Deadmau5 (aka Joel Zimmerman) ir viens no pazīstamākajiem vārdiem elektroniskās un house mūzikas nozarē, un vinš piedevām ir liels jaunākās tehnikas/gadžetu piekritējs. Samērā nesen, kanādiešu producents savai produkcijai pievienojis kādu jaunu aprikojumu - lielu, ar LED diodēm apklātu kubu un raksturīgo pele5-galvu (mau5head, ko starp citu izrunā mouse-head. Neliela atkāpe, jo pa EHR Deadmau5 parasti tika izrunāts Dedmau-five). Tālāk varēsiet uzzināt, kas tieši notiek Deadmau5 galvā - gan burtiski, gan tēlaini.
Uz jautājumu - "Kas nāca pirmais - interese par tehniku vai mūzika?" Joels atbildēja, ka abas lietas kaut kā kopīgi reizē esot uzradušās, laigan no sākuma viņš bija tehniķis (*nu nevaru sakarīgi iztulkot vārdu "techie"). Viņš sāka ar "chiptune" (nintendo stila) dziesmu producēšanu, kad viņam bija 15 un tajā pat laikā strādāja kā tehniķis Kanādas deju mūzikas radio. Tādejādi, ir skaidrs, ka viņa producētie darbi ir tehnoloģiski attīstīti. Galvenais uzstādijums (skatuve, izskats) sastāv no LED kuba un kaskas, kas ir abi kopā savienoti uz viena liela galvenā servera ar Ethernet palīdzibu.
Lielākā daļa no viņa ekipējuma ir milzīgais kubs, kurš arīdzan kalpo kā skatuve un DJ podests. Kubam ir 36 "flīzes", kur katra no šīm flīzēm ir aptuveni 2800 F11 LED diodīšu. Kuba rezolūcija sasniedz 1600x1200 pixeļus un var attēlot gandrīz jebkuru iedomājamo krāsu. Turpinot runāt par "techie" tēmu, katra koncerta atklāšanas laikā uz kuba ir redzams video ar vecu Super Mario simulāciju, kur Deadmau5 tēls cenšas uzveikt Super Mario un tikt līdz pilij pirmais. Tas ir ļoti izklaidējoši un atspoguļo Joela radniecīgumu ar spēlēm. Tāpat viņš ir izveidojis personīgu Minecraft serveri ar nosaukumu - kuru gan citu - Mau5villa (Mau5ville), kurā visiem faniem ir atļauts reģistrēties.
Otra puse no "spīdošā" pāra ir veidota pēc mākslinieka firmas zīmes - viņa galvas. Vispār ir 2 dažādas versijas šai kaskai - viena, pilnībā apklāta ar LED diodēm, otra, vienkāršāka kaska, kurai gar malām ir neona strēmele. Šī vienkāršā kaska sver 11 paundus (4.98 KG), taču advancētā kaska sver aptuveni trīs reizes vairāk. Tā kā abās kaskās nav atvēlētas vietas acu caurumiem - kaskas priekšā ir uzlikta maza kameriņa, kas dod iespēju redzēt, kas notiek kaskas ārpusē. Galvas iekšpusē ir krāsu video-brilles, kas parāda visu, ko redz kamera. Līdz ar to, pogas tiek spaidītas un viss pārējais tiek vadīts no citas perspektīvas. Tātad, izskatās, ka pele5galva skatās taisni uz priekšu, bet dēļ kameras, kura piestiprināta pie kaskas lejas daļas, Joels redz visu, kas notiek zem viņa - uz DJ galda. Galvā ir iestrādāti 8 ventilātori, kas neļauj temperatūrai celties tās iekšienē. (Advancētajai, LED kaskai ir 6 ventilātori aizmugurē un 2 pie kakla, lai stimulētu gaisa cirkulāciju.) Uz LED kaskas ir vairāk 1000 individuālu diodīšu. Raksta oriģināl-veidotājiem, tā arī nebija iespējas uzlikt savas "ķepas" uz šīs kaskas, jo tajā brīdī tā tika izmantota sound-checkam (skaņas pārbaudei) un uzreiz pēc tam, uz karstām pēdām tā sūtīta atpakaļ uz Toronto.
Centrālais serveris sūta signālu uz vēlvienu kastīti, uz kuras ir Pixel Mad programma, kas paredzēta signāla "apzīmēšanai". Pixel Mad kontrolē visas LED diodes katrai dziesmai - un to ir traki daudz, lai nokontrolētu. Dati tiek sūtīti caur rūteri, kas vēlāk sadala tos pa dažādiem celiņiem - katrai fīzei savu. Katrai dziesmai ir aptuveni 15-16 līmeņu ar video grafiku, tātad ir skaidrs, ka neaptverami liels daudzums datu nepārtraukti ceļo no skatuves uz vietu, kur atrodas visa skaņu komanda. Šo sistēmu kontrolē tikai viens cilvēks, kurš ir atbildīgs par grafisko pusi, jebkurai dziesmai, kura tobrīd tiek atskaņota. Interesanti, ka visu šo dizainējis ir Martins Philips, kurš arīdzan ir atbildīgs par Daft Punk efektiem un vizualizācijām.
Neskatoties uz šajā rakstā jau apskatīto aparatūru, Joelam jautāts par viņa domām par citām tendencēm mūzikas un tehnikas pasaulē. Pirmais, Joels lieto BlackBerry un viņš ta lietošanu pamato ar fiziskas klavieatūras esamību šajā ierīcē. Viņš arī esot ļoti ieinteresēts citos aparātos, bet sataustāmais efekts esot neaizstājams. Vēl viena ierīce, bez kuras viņš nevar izdzīvot ir ārējais USB lādētājs, kurš pie dzīvības uztur viņa iepriekšminēto telefonu. "Es nevaru atļauties, ka mans telefons nomirtu.", viņš skaidro. Uz jautājumu par lielo skārienjūtīgo ierīču pieejamību, viņš atbild, noteiktas lietas uzlabotu to lietošanu, taču lielākā daļa tomēr mazinātu lietošanas kvalitāti.
Joels arī atzina, ka viņš ir sācis izmantot jaunu aplikāciju, kas bāzēta uz TouchOSC atvērto skaņas kontrolieri, un, ka viņš nepārstās lietot gadžetus savā uzstāšanās laikā tuvākajā nākotnē. Neskatoties uz mūziku, viņa aparatūra saņem gandrīz lielāko daļu no uzmanības un viņa kaska ir kļuvusi par lielu simbolu elektroniskās mūzikas kultūrā. Protams, visi gaida 2.0 versiju un visus pārējos trikus, kas Deadmau5am ir padomā.
Un nē, kasku nav iespējams iegādāties. ;D
** Starp citu, pats esmu bijis uz Deadmau5 koncertu, Glāzgovā un biju liecinieks tam, kā strādā šis kubs un viņa galva, jau atkal - gan fiziski, gan garīgi :D Man par koncertu un uzstāšanos ir sakāmi 2 vārdi - uh-mazing! (: