Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
186

Ir sākusies pati lielākā, dārgākā un ilgākā arktiskā ekspedīcija. Tās šībrīža izmaksas lēšamas - vairāk kā 140 000 000 EUR. 20. septembrī no Trumses pilsētas, kas atrodas Norvēģijas ziemeļu daļā startēja vēsturē lielākā arktiskā ekspedīcija.

Projekts, kura nosaukums ir MOSAiC (Multidisciplinary drifting Observatory for the Study of Arctic Climate), izmaksās vairāk nekā 140 000 000 EUR. Šī ekspedīcija ilgs aptuveni vienu gadu. Tajā piedalīsies ap 600 speciālistu un zinātnieku no 19 valstīm, tajā skaitā Vācijas, Kanādas, ASV, Ķīnas, Krievijas, Norvēģijas, u.c. Kopsummā tā būs pati lielākā, dārgākā un ilgstošākā arktiskā ekspedīcija mūsdienu vēsturē.

Projekta mērķis ir klimata izmaiņu pētīšana visās tā izpausmēs. Tajā skaitā globālā sasilšana, kas Antarktikā izpaužas visvairāk. Galvenais pārvietošanās līdzeklis priekš ekspedīcijas dalībniekiem būs vācu ledlauzis Polarstern (kūpinās Arktikas atmosfēru ar brīnumu, svētību un pavisam tuč, tuč CO2, red. piez.). Kā arī četri līdzīgi ledlauži no Zviedrijas, Ķīnas un Krievijas, kas tiks izmantoti pārtikas, izejvielu un cilvēku nogādāšanai (arī darbosies ar svētību un brīnumu).

Ekspedīcijas īpatnība - tā būs dreifējoša. Ledlauzis pastāvīgi necirtīs ledu, bet kaut kādā ekspedīcijas posmā tas dreifēs līdz ar ledu (iesals, vai?.. un pārtikas kuģi arī.). Apkārt ledlauzim tiks izvietota nometne ar daudziem novērošanas laukumiem līdzpat 50 km attālumā no kuģa. Cerams, vietājā flora un fauna nepiedzīvos palielinātu cilvēka ietekmes, CO2 izmešu, sadzīves produktu, gaisa un gaismas piesārņojuma palielināšanos dēļ šādiem “pareiziem” mērķiem.

Jebkurā gadījumā, gaidu “pareizās” ziņas, ka klimats mainās! Tas ir mainījies visu planētas pastāvēšanas laiku. Mainījies ļoti strauji un mazāk strauji. Pat tik strauji, ka atmosfēras sastāvs šobrīd ir pavisam cits, attiecīgi, arī flora un fauna ir pavisam cita, magnētiskais lauks, attālums no galvenā enerģijas avota arī ir pavisam cits. Tāds sīkums, ka plašos apgabalos dzīvnieki ir momentāli iesaluši, mainījies ir magnētiskais lauks, ekvatora līnija, etc.

Smiltis ir visur! Iesaucas cilvēks, kurš meklē smiltis. Ja smiltis nav redzamas, tad ir “mikrosmiltis” - ēdienā, dzērienā, spoguļkamerā un pat jebkura cilvēka organismā. Tāpat arī ir ar cilvēkiem, kas meklē plastmasu. Plastmasa ir visur… To, ko zinātnieks var nosaukt par dabiskiem organiskiem savienojumiem, “eksperts” nosauks par mikroplastmasu.

 Autors: spoks0 Cīņa… ar leduslaikmeta beigām!
1.
 Autors: spoks0 Cīņa… ar leduslaikmeta beigām!
Attēls no: www.nwo.nl
2.
 Autors: spoks0 Cīņa… ar leduslaikmeta beigām!
3.
 Autors: spoks0 Cīņa… ar leduslaikmeta beigām!
Attēls no: www.helmholtz.de
4.
 Autors: spoks0 Cīņa… ar leduslaikmeta beigām!
Attēls no: www.polartrec.com
5.
 Autors: spoks0 Cīņa… ar leduslaikmeta beigām!
Attēls no: creozavr.me
6.

Pievienotie video

0
186
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [14]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
rasiks avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa AutoklikerisMedaļa Deputāts
  rasiks 23.09.19 15:26
12
0

Kur viņi liks savus sadzīves atkritumus ekspedīcijas laikā?

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 23.09.19 17:38
14
3

Tieksme mainīt Zemes dabiskos situma maiņas ciklus cilvēkus padara smieklīgus!   

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 24.09.19 19:22
10
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " Stāsts ka tas ir dabiski, ir vienkārši banāli... "

Tas ir dabiski!

Cilvēks uz zemes virsmas ir tik maza 'uts', ka tiešām izklausās smieklīgi, kad tas iedomājas, ka spēj kaut ko mainīt globālajos dabas procesos.

Ja jūties tik varens - pamēģini apturēt vienas ziemas atnākšanu! Tikai vienas ziemas! Tā arī ir dabiskā siltuma maiņu svārstība.

Ir tādas, kas ilgst 1 gadu, un saucas par gada laikiem (ziema/vasara), un ir tādas, kas ilgst garākus periodus, un saucas par laikmetiem.

Kāda starpība, kāds tur ir vai nav  tas C14 izotops! Tas cikla ritmu īpaši neizmainīs. Nu, labi, piedirsām to atmosfēru ar saviem rūpnieciskajiem atkritumiem, un kas? Izmirsim no radītā siltuma efekta, un viss. Zemei no tā ne silts, ne auksts! Paies vēl daži laikmeti, un mūsu smakojošo C14 Zeme būs aizmirsusi kā pubertitātes pumpas.

Zemes pamata pienākums nav uzturēt visvisādas civilizācijas !!! Tā ir tikai mūsu egocentriskā iegriba.

Tāpēc, tas, ka mums pašu vainas dēļ nāksies izmirt agrāk, kā tas notiktu parasti - tā ir tikai mūsu pašu, un vairāk nekā sīkā problēmiņa kosmosa mērogā. Neviens no Alfa Centavra to pat nepamanīs!

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 23.09.19 16:01
9
0

Tur vajag to skyway uzbūvēt.

mežabrāls avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7
  mežabrāls 23.09.19 15:48  
8
0
atbildot uz rasiks komentāru " Kur viņi liks savus sadzīves atkritumus... "Visticamāk sakrās konteineros
spoks0 avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa MaģistrsMedaļa Zebra
  spoks0 24.09.19 18:40
7
0

Es piefiksēju savu paziņu starpā "Maiju kalendāra" tulkotājus, vakcīnu aizliedzējus, eksotisku diētu piekritējus un tos, kuri cilvēkus iedaļa gaļēdājos(!) un veģetāriešos/vegānos, (nelegālo) imigrantu aicinātājus, dzīvnieku cirka aizliedzējus, utt., utjpr.

Iesaku arī Jums piefiksēt vakcīnu aizliedzējus, dzīvnieku cirka aizliedzējus Ir tik jautri pavērot šos cilvēkus, kā viņi iesaistās jaunās "kampaņās".

Manā bērnībā "pareiza" jaunieša sapnis bija kļūt no pioniera par komjaunieti. Kādas tik muļķības šie cilvēciņi nesludināja. Un neviens par šo sviestu nav publiski atvainojies, atvainojies un vēlreiz atvainojies…

spoks0 avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa MaģistrsMedaļa Zebra
  spoks0 24.09.19 18:39
7
0

Banāli un stulbi ir uzskatīt, ka viss ir tik nemainīgs un viennozīmīgs, un ka tiem "zinātniekiem" ir taisnība pēdējā instancē.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 25.09.19 13:42
6
0

atbildot uz blusu_kerajs komentāru " Šajā gadījumā, tev nāksies mirt kopā ar visu... "

 

Nu tev īsti nav taisnība, sabiedrības kopējo domāšanas stilu var izmainīt.. 

teiksim pāris tūkstošu gadu atpakaļ uzskatija ka apēst savu ienaidnieku ir normāli- mūsdienās to neviens nedara- pat ļaunākie teroristi..  60 gadus atpakaļ - lidmašīnās, vilcienos, autobusos varēja pīpēt.. - tagad lielākā daļa sabiedrības saprot- nav īsti labi..  tāpat 50 gadus atpakaļ atkritumus neviens nešķiroja, šobrīd tomēr šķiro- ne visi, bet zināms procenst to dara- viņiem izaugs bērni, kuriem tas būs pilnīgi normāls process- kuri nespēs iedomāties ka visu var mest vienā kaudzē- kautkur mežā..  - secinājums ir viens- "strausa politika" nestrādā, bet ja runā, tad pamazām lietas sakārtojās..  - tātad par to jārunā, jādiskutē- tikai tā var ko mainīt.. 
blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 25.09.19 12:22
4
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru "Protams kosmiskā mērogā- tas viss ir sīkums, be... "

Šajā gadījumā, tev nāksies mirt kopā ar visu to aunu baru, jo tu nevari ietekmēt neko citu, kā vienīgi uzrakstīt rakstu Spokos!

Roterdama avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Rainis
  Roterdama 29.09.19 10:08
3
0

Veiksmi un izturību ekspedīcijas dalībniekiem!

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 26.09.19 18:32
3
0

atbildot uz rasiks komentāru " Kur viņi liks savus sadzīves atkritumus... "

Par to ir padomats .Tiks radita grandioza instalacija,kas cilvecei atgadinas par to ka sudi visiem ir vienadi un tatad mes visi esam bralji(un masas)...Bet ja nopietni ,tad jau sagatavoti 50 tvaikonji ,,cieto atkritumu,, izvesanai un divi tankkugi ,,skidro ,,izvesanai     Visbeidzot ar gumijniecem brauks ,,zaljie,, un lamadamies un pukstedami piekops visu ...

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 24.09.19 12:17
3
0

atbildot uz blusu_kerajs komentāru " Tieksme mainīt Zemes dabiskos situma ma... "

Stāsts ka tas ir dabiski, ir vienkārši banāli stulbi..  Co2 daudzums atmosfērā palielinās, un tas ir tehnogēnas izcelsms, no vulkāniem ir cits izotopu sastāvs, precīzāk C14  attiecības, c14 pārsvarā ir sastopams organiskajos savienojumos, tātad dedzinot fosīlo kurināmo, tā daudzums atmosfērā palielinās.. no vulkāna, tas nemainās, jo tur NAV C14.. 

- papildus klimats mainās ĻOTI strauji, dabiski tas notiek tūkstošiem gadu ilgā periodā, nevis nepilnos simts gados.. 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 25.09.19 08:27
2
0

atbildot uz blusu_kerajs komentāru "Tas ir dabiski! Cilvēks uz zemes virsmas ir ti... "

Protams kosmiskā mērogā- tas viss ir sīkums, bet šobrīd proces jau vairs nav dabīgs.. 

Nu manos plānos nav mirt no siltumnīcas efekta izraisītajām sekām.. 

Tev varbūt nospļauties- ka Trampam piemēram- ..  - tam arī uzspļaut uz visu, ka tik pašam labi.. nedomājot par savu bērnu, mazbērnu nākotni..   

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 24.09.19 18:47
1
0

atbildot uz spoks0 komentāru " Banāli un stulbi ir uzskatīt, ka viss i... "

mainīties jau mainās, klimats visu laiku "svārstās" - te siltāks te aukstāks.. - bet šobrīd viņš mainās pārāk ātri- un tas nav dabīgs process.. -