Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
613

...un vispār- cik reāla ir seno laiku milzu epidēmiju atkārtošanās mūsdienu pasaulē?

Panika ja kas patlaban ir ne... Autors: Raziels Baisais Ebolas bubulis
1.

Panika, ja kas, patlaban ir ne pa jokam. Ko vērts ir kaut vai šis no portāla "Delfi"- "Slimības inkubācijas periods ilgst 2–21 dienu, un pēc šā perioda slimība var sākties pēkšņi ar drudzi, muskuļu sāpēm, nespēku, galvassāpēm un rīkles iekaisumu. Slimība nav ārstējama un pret to nav arī vakcīnas."  Baisi, vai ne? Profesore Baiba Rozentāle(komunistiskās, sociāldemokrātiskās, Tautas, tagad Saskaņas partijas biedre) raksta: "Lipīgo infekcijas slimību izplatība apdraud mūs visus. "Vienotība" pirms 2,5 gadiem likvidēja valsts iestādi "Latvijas Infektoloģijas centrs". Infekcijas pieaug un tagad vēl Ebola vīrusinfekcija, PVO saka, ka epidēmija turpināsies vēl vismaz 9 mēn. Latvijas mediķi un pacienti ir neaizsargāti. "Vienotības" neprofesionālā lēmuma sekas var būt valsts drošības apdaudējums ar lipīgo slimību epidēmijãm."

Nu un kad mūs tā baida ar jaunu mēri, kurš tūlīt aprīs Latviju, ir vērts padomāt, cik tas viss ir reāli, varbūt ka tomēr nav jātrīc no bailēm, kā kādas lidmašīnas pasažieriem, tiklīdz blakus kāds nošķaudas?

quotMirstība līdznbsp... Autors: Raziels Baisais Ebolas bubulis
2.

"Mirstība līdz  90%!» — šausmina Pasaules Veselības organizācija. "Vīruss uzbrūk ķermeņa mīkstajiem audiem, neirēm, aknām, asinsvadiem- viss burtiski izšķīst. No Ebolas nav ne zāļu, ne vakcīnas"

Šausmas!

Sevišķi ņemot vērā, ka no Āfrikas ir nākušas šausmīgas epidēmijas arī agrāk. VI gs mēris nogalināja 30- 80% Romas impērijas iedzīvotāju, XIV gs- atkal tas pats. Lidmašīnu toreiz nebija, mēris ceļoja ar kuģiem, žurkām un blusām. XX gs Āfrika uzdāvināja mums AIDS.  Kā izskaidrot, ka Ebolas vīruss, kurš Āfrikā ir eksistējis jau labi sen, visu 13 epidēmiju laikā nav izplatījies ārpus Āfrikas   līdzīgi mērim, holērai vai bakām?

Pasaules veselības... Autors: Raziels Baisais Ebolas bubulis
Autors: Foto: AAPIMAGE
3.

Pasaules veselības organizācija apgalvo, ka mirstība no Ebolas vīrusa ir 90%. Tie ir meli. Tas ir , īpašs melu paveids, kuru islamā sauc par "tauriju"- tas ir, kad cilveks saka kaut ko, kas formāli ir pareizi, bet lieliski zina, ka sarunu biedrs to uztvers citādi.

90% mirstību Ebola sasniedza tikai vienreiz- 2003. gadā Kongo. Šajā epidēmijā mirstība ir ap 50%, bet ir bijušas epidēmijas, kad mirstība bija 25%.. Tālāk kļūs skaidrāks, kāpēc.

Pats bīstamākaisnbsp Ebolas... Autors: Raziels Baisais Ebolas bubulis
4.

Pats bīstamākais  Ebolas drudža gadījumā ir organisma intoksikācija un  atūdeņošanās. Ja slimnieks var pietiekoši daudz dzert un saņem zaudētos sāļus un šķidrumu intravenozi, liekot viņam sistēmas, 90% mirstības var pārvērsties 90% iespējā izdzīvot.

Ar Ebolas drudzi saslima arī... Autors: Raziels Baisais Ebolas bubulis
Autors: Foto: AAPIMAGE
5.


Ar Ebolas drudzi saslima arī 4 amerikāņi. Visi četri saslima Āfrikā un tika pārvesti uz ASV. Kāds bija mirstības procents viņu vidū? 0%. Trīs izārstējās, viens vēl ārstējas. Kā tā? Medmāsa Nensija Raitbola saņēma eksperimentālas zāles  ZMapp; ārsts Kents Brentlijs atteicās no zālēm par labu medmāsai, ārsts Ričards Sakra saņēma  eksperimentalas zāles  TKM-Ebolaun viņam tika pārlietas s-r Kenta Brentlija asinis, jo tās saturēja antivielas pret šo slimību., bet, pats galvenais, viņi saņēma normālu medicīnisku aprūpi. Amerikāņu arsti neņemas īsti apgalvot, kas līdzēja vairāk- zāles jeb " vispārēja atbalstoša terapija".

1972. gadā ārsts- misionārs Tomass Kernss, strādajot Kongo, veicot sekciju ar Ebolu mirušam pacientam, savainojās ar skalpeli un saslima. Viņš izdzīvoja. Viņa sieva ar banānu lapam apjumtā būdā pec viņa noradījumiem lika viņam sistēmas.

nbspCik patiesi ir tas ka... Autors: Raziels Baisais Ebolas bubulis
6.

 Cik patiesi ir tas, ka pret Ebolas vīrusu nav zāļu? Tie ir meli. Zāles ir- TMK-Ebola un  ZMapp. Ja medicīnas birokrātija, kura skaļi brēc par šausmīgi drausmīgo Ebolas vīrusu savu lēno apgriezienu un nekompetences dēļ nevar atļaut lietot jau izstrādātaas zāles, tad nāvīgi bīstama ir birokrātija, nevis Ebolas vīruss. Ir ziņas, ka japāņu pretgripas līdzeklis Favipiravir arī ir efektīvs pret Ebolas drudzi.

Cik patiesi ir apgalvojumi... Autors: Raziels Baisais Ebolas bubulis
7.

Cik patiesi ir apgalvojumi, ka "Pret Ebolas drudzi nav vakcīnas"? Firma  GlaxoSmithKline vairākus mēnešus atpakaļ, kad epidēmija tikko sākās, piedāvaja savu eksperimentālo vakcīnu. Viņus laipni pasūtīja trīs majas tālāk.  Viens no vadošajiem ASV  speciālistiem ebolas virzienā Thomas Geisbert saka, ka esot jau gatavas izmēģinājumiem 5 efektīvas vakcīnas, kuras ir devušas labus rezultatus eksperimentos ar primātiem. Bet- vakcīnu izmēģināšana uz cilvēkiem ir iestrēgusi birokrātijas labirintos un pat patreizējos apstākļos nav izkustināma.

Unnbspnbsp visbeidzot zāļu... Autors: Raziels Baisais Ebolas bubulis
8.

Un   visbeidzot- zāļu un vakcīnu iestrēgšana eksperimentalaja stadijā smagai un bīstamai slimībai ir saistīta tieši ar to, ka attīstītam un maksātspējīgām valstīm Ebolas drudža epidēmijas nedraud. Ebolas vīruss ir tikai viens no sociālās slimības simptomiem, kas ir pazīstams ka failed state.

 


Kā raksta mūsu bijušais veselības ministrs d-r Apinis:

"Man ir bijusi iespēja pabūt Ugandas slimnīcās. Mazpilsētas slimnīcā nav ārsta, parasti – nav arī māsas, ir tikai vairāk vai mazāk apmācīts paramediķis. Tomēr Uganda ir ievērojami bagātāka valsts nekā Libērija, Sjerraleone vai Gvineja, kur šobrīd novēroti Ebola slimnieki. Visus pacientus, kam ir aizdomas par Ebola vīrusu, stacionē šāda tipa slimnīcās, kur pacientiem nav pat lāga ēdiena, kur nu vēl elpināšanas ierīces vai intravenozi pretiekaisuma līdzekļi. Galvenais profilakses pasākums ir izslēgt citu personu kontaktu ar Ebolas vīrusslimības pacienta asinīm vai izdalījumiem. Pacientus būtu jāizolē, bet Rietumāfrikā viņiem pašiem vēl jāiet uz tirgu pēc pārtikas. Veicot pacientu aprūpi, jālieto aizsargapģērbs – brilles, maska, virsvalks, cimdi, instrumentus kārtīgi jāsterilizē un jāveic dezinfekcijas pasākumi.

Vīrusa dabīgais rezervuārs ir sikspārņi un citi Āfrikas zīdītāji, tādēļ slimība laiku pa laikam uzliesmo. Spriežot pēc prognozēm, vēl šogad tiks pabeigta  izstrādāt vakcīna. Tādēļ katrs, kas gribēs  doties uz Libēriju, Sjerraleoni vai Gvineju, varēs iegādāties vakcīnu un bučoties ar Ebola vīrusa slimnieku."

 Autors: Raziels Baisais Ebolas bubulis
9.  
0
613
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [29]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Janch123 avatars
Medaļa JubilārsMedaļa ZubrilaMedaļa Spoks
  Janch123 12.10.14 23:45
12
0

Paldies, vismaz nomierināji

lorrra avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  lorrra 13.10.14 02:00
10
0
Kura vieta infektologijas centrs ir aizklapets? Pievienots Austrumu bloka slimnicam,jaa, bet ne jau aizklapets. Un,starpcitu, trpina gan pildit tas pasas funkcijas,kuras pildija agrak. Ta ka infektologijas centrs ir pieejams.
fatt avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa SpoksMedaļa Students
  fatt 13.10.14 10:50
8
0
Ta ir kad pisas ar zveriem.

spoku dienas joks

LordsX avatars
Medaļa Troll killerMedaļa MildaMedaļa Burvju klana biedrs
  LordsX 12.10.14 23:12
8
0

Politika, arī šeit politika.

bubble avatars
Medaļa Par īpašiem nopelniemMedaļa TestētājsMedaļa Troll killer
  bubble 13.10.14 02:19
8
0

Visiem patīk celt reitingus un labāk ir risināt pseidoproblēmas nekā īstās.

wtfs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Doktorants
  wtfs 13.10.14 16:34
6
0

kā jau minēju, tad mums nav ko bēdāt. tūdaļ būs ziema un -30C un neviens vīruss neizvilks.

Riebekliitis avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Dienas doma
  Riebekliitis 13.10.14 09:49
4
0

Superīgs raksts!!!!

Gribētu papildināt tavu tekstu ar vienu argumentu. Savā tekstā Tu jautā kāpēc nevienā no citām epidēmijām vīruss nav izplatījies ārpus āfrikas?

Filmās mēs bieži esam redzējuši ka ebola vīrus tiek izmantots kā bioloģiskais ierocis. Kad ASV plosījās panika saistīta ar sibīrijas mēri, tad viens zinātnieks no krievijas skaidroja kāpēc gan sibīrijas mēris, gan ebola ir štruntīgi ieroči, bet, piemēram, HIV vīruss būtu ideāls... iemesls ir sasodīti īsais inkubācijas periods (ebolai - 21 diena, hiv - līdz 25 gadiem) un slimības nereāli ātrais progress  līdz letālam iznākumam - no stundām līdz dažām dienām, kamēr AIDS gadījumā tie atkal ir gadi....

Jāņem vērā ka slimība lipīga nav visu inkubācijas periodu, kad vīruss ir nokļuvis upurī, upuris tajā pat sekundē nevar to nodot tālāk, paiet kaut kāds laiciņš kamēr viņš kļūst arī par vīrusa vai slimības izplatītāju.....

Līdz ar to secinājums kāpēc ebola nav izplatījies ārpus āfrikas, bet hiv izplatījās - atliek ievērot kādas teritorijas totālu karantīnu uz 4 nedēļām, lai būtu pilnīgi droši, ka vīruss nav tālāk izplatījies (tā izplatība apstājas, pat ja visi, kas ir šajā teritorijā mirst), līdzīgi piemēri kā cīnijās pret holeru - ienākošajiem kuģiem 40 dienu karantīna, jo šajā laikā, ja uz kuģa bija kāds inficētais - tad 40 dienu laikā jau bija jābūt miroņiem...

ebola vīruss nav tik bīstams kā hiv, jo to var ierobežot, bet tas tomēr ir nāvējošs, jo kā Tu pats minēji - visi izdīvojušie ir ārsti - gan tas zem banānu lapām, gan tie četri amerikāņi, kas aprūpēja āfrikas slimniekus... savukārt, ja vīruss nonāktu Eiropā starp civilajiem, sekas būtu ļoti letālas, jo palīdzību nepaspētu sniegt...

ja kāds nepiekritīs, norādīšu, ka Latvijā ir diezgan augsta mirstība no gripas, kāpēc - tāpēc ka paiet laiks kamēr pacients nonāk pie kompetenta medicīnas darbinieka.. parastais scenārija ir šāds....

1) pacients sūdzās par veselības problēmām savam ģimenes ārstam, tas viņu nesūta uz slimnīcu, jo tad zaudē daļu savu līdzekļu, ārsts izraksta kaut kādas zālītes. Protams diagnoze arī ir uzstādīta nepareizā;

2) pacientam paliek sliktāk un vai nu ārsts beidot viņu nosūta uz slimnīcu, vai viņš pats pa taisno dodas uz slimnīcu, vai viņu aizved ātrie... bet slimība ir jau ielaista;

3) pēc laika beidzot tiek skaidr'ib'a, kas pacientam kaiš un ja nav par vēlu, pacientu pārved uz Gaiļezera slimnīcu (tur bija kaut kāda sepses klīnika)

Un tagad padomājiet, kas pie tāda līmeņa "profesionāļiem" un palīdzības sniegšanas "ātruma" notiktu Latvijā ja mūsu teritoriju sasniegtu ebola????? Latvijas gadījumā mirstība būtu tuvāk tiem 90%, nevis tiem 10%.

Labā ziņa ir tāda, ka ņemot vērā īso slimības inkubācijas un progresa periodu, diezin vai šī slimība nepamanīta atceļos līdz Latvijai.....

 

 

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 12.10.14 23:46
3
0

atbildot uz LordsX komentāru " Politika, arī šeit politika. ... " Dekolonizācijas un PSRS brālīgās palīdzibas sekas. Tāda vājprātīga posta un mežonības koloniju laikos nebija. Bet tagad pat mediķi bieži vien riskē dabūt kalaša kartu ribās, ja gadīsies sadurties ar kādu iedzimto revolucionāru ar tarakaniem galvā.

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 13.10.14 00:49
3
0

atbildot uz maarciks komentāru " saskaņas fans, un vel  atstāj... "

Tavi  labējie liberāļi no jenotības man ir tikpat mīļi, kā kreisie no "saskaņas" un visa komuņagu vanckaru knosīšanās kopā.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 13.10.14 02:19
3
0

5. redzot tos izplatīšanās veidus neizklausās, ka tas varētu izplatīties tik ātri, lai to nevarētu apturēt. so atkal no mušas izpūsts zilonis

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 13.10.14 02:16
3
0

atbildot uz lorrra komentāru " Kura vieta infektologijas centrs ir ... "

 

Tā pati Rozentāle raud  sejas grāmatā   https://www.facebook.com/baiba.rozentaale

9. septembra ieraksts. Pirms vēlēšanam, proti.

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 13.10.14 15:49
2
0

atbildot uz Riebekliitis komentāru " Superīgs raksts!!!! Gribētu papi... " Kaut kad vienā militārā forumā lasīju tādu interesantu lietu, ka ir izdevīgāk, ka ir daudz ievainotu pretinieku, nekā kritušu. Kritušos aprok, bet ievainotie turpina taisīt caurumus pretinieka budžetā. Tāda pati ideja varētu būt pamatā bakterioloģiskajiem ieročiem.

The wTTF avatars
Medaļa OriģinālautorsMedaļa AdminsMedaļa Ziņnesis
  The wTTF 13.10.14 16:47
1
0

atbildot uz wtfs komentāru " kā jau minēju, tad mums nav ko bēd... " Ap sirdi labak palika

lorrra avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  lorrra 13.10.14 11:31
0
0

atbildot uz Raziels komentāru "   Tā pati Rozentāle raud  sejas g... " tātad tikpat informēta kā Tu. Pie tam viņas rakstā jau nu nemaz nav nekāda politiskā piesitiena. Ja nu galīgi neticās - vari aizbraukt un palūkoties kā infektoloģijas centrs darbojās. Kā jau teicu, vienīgā pārmaiņa ir pievienošanās Austrumu bloka slimnīcām.

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 13.10.14 15:42
0
0

atbildot uz Zeltene  komentāru " Bildītes autors ir sameklējis pats... "

Raksta apakšā ir norādīti avoti, ja neievēroji.

PkerLv avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Darts Veiders
  PkerLv 13.10.14 18:48
0
0

Hmm,jocīgi. 1 Amerikānis ir miris no ebolas,bet tavs avots saka pretējo,kautgan to avotu nevar atvērt...Bet pats trakākais ir tas,ka viņš āfrikā bija 2012 gadā..Laikam Dalasā vai kautkādā pilsētā,kas sākas uz D bija tas upuris.

LordOrio avatars
Medaļa FavorītsMedaļa SensācijaMedaļa Redaktors iesaka
  LordOrio 13.10.14 18:34
0
0
Kā arī par mirstibu ebolas mirstiba ir 20%-90%(atšķiriba no virusa paveida) Un tas paveids kas tagat plosas afrika ir ar 90% mirstibu,tapec ari tadu knadu sacela,jo parasti ik gsdu tads pats skaits cilveku slimoja ar ebolas virusa tipubkuram bija tikai25% mirstiba(atskiriba no si tipa)
Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joks
  Jāņa oga 13.10.14 23:02
0
0
atbildot uz wtfs komentāru " kā jau minēju, tad mums nav ko bēdāt. tūdaļ bū... "Šitas monstrs ņems un mutēs un tad... Iedzers ar mums kopā šņabi.:d
lorrra avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  lorrra 13.10.14 22:35
0
0

atbildot uz Raziels komentāru "   Ei nū? Infektoloģijas katedras profe... 

Protams, ka melst blēņas piederās pie politikas. Vienkārši šajā sakarā tas izskatās vairāk kā... pat nezinu ar ko salīdzināt

Bet katrā ziņā saku, ka nav man nekas ne pret Tevi, ne pret Tavu rakstu. Vienkārši šis teikums par aizklapēto infektoloģijas centru man lika apsēsties  

Nalto avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Bestsellers
  Nalto 13.10.14 19:58
0
0

Tās zāles nedarbojas un vēl pie viņām strādā ,