Oriģināli šis nelielais robotiņu bija paredzēts sūtīt uz Marsu, bet šie plāni nepiepildījās, bet iespējams šim robotam būs vel otra iespēja. Proti, ASV Jūras kaujinieki veic testus lai noskaidrotu to, vai šo mašīnu ir iespējams izmantot kā skautu/ izlūku.
Apaļi, peldoši roboti - ASV jaunākais ierocis!14
Pateicoties savām amfībijas iespējām šis robotiņš klusām ūdeni var kulties uzpriekšu ar 6.4 km/h. Bet nonākot uz sauszemes tas var traukties uz priekšu pat ar 30 km/h. Kas attiecās uz degvielu, tad šim robotam pietiks spēka baterijās sešu līdz astoņu stundu garām misijām. Un papildus tam šis robots var aiziet „gulēt” un tikt pamodināts pēc krietni ilgāka laika, lai turpinātu savus uzdevumus.
Ar ko tad ir bruņota ar šī sistēma, nu pašlaik near ko letālu. Pašlaik tā paredzamajos uzdevumos ietilpst mērķu novērošana un identificēšana. Un šim 26 kilogramus smagajam un 60 cm diametrā lielajam robotam tas tīri labi padodas. Un takā šis mašīna var darboties pat -40 grādu salā un 30 grādu tveicē, tad tai ir visnotaļ plašs darbības areāls.
Un pateicoties patentētajam braukšanas mehānismam, kas ļauj mainīt robota smaguma centru paātrinot un samazinot ātrumu, tāpat veicot asus pagriezienus, nodrošinot stabilitāti un ļaujot nezaudēt kontroli pār mašīnu nodrošina to, ka tā ir ļoti veikla.
Kam tad ir jāpateicas par šiem prototipiem? Šos GuardBot izstrādāja un pētnieku komanda no Stanfordas universitātes. Aprīkojot šo robotu divām kamerām kas ļauj vērot apkārtni līdzīgi kā hameleonam skatoties dažādos virzienos, tāpat robotam ir sensori, kas ļauj identificēt un noteikt dažādas ķimikālijas. Piemēram, tādas, kuras var tikt izmantotas sprāgstvielu vai bioloģisko ieroču izmantošanā.