Apskatīti, manuprāt, eksotiskākie un interesantākie ieroči, kuri izmantoti agrāk. Tad, kad cilvēkam, lai kļūtu par varoni, nevajadzēja prast tikai tēmēt. Daudziem no tiem izveidotas atsevišķas cīņas mākslu sekcijas. Šāda veida ieroči bieži izmantoti dažādās spēlēs, filmās un animācijā. Šoreiz pamatā par asmeņieročiem. Ja patiks, izveidošu arī 2. daļu šim, vai ko līdzīgu ;)
12 senie cīņas mākslu ieroči.60
683
3
Hunga munga- saukts arī par mambele. Ierocis, ko lieto Āfrikas tautas, kas apdzīvo teritoriju uz dienvidiem no Čadas ezera. Ierocis pamatā domāts, rotējošai mešanai. Kad tas sasniedz mērķi, izraisa ļoti dziļus ievainojumus. Tas ir ļoti labs arī tuvcīņā. Šāds manīts arī Bafijas arsenālā medījot asinssūcējus ;) laikam tādēļ, ka tam Āfrikā piešķirta maģiska nozīme.
Tessen- japāņu cīņas vēdeklis. No parasta vēdekļa atšķiras ar to, ka šim klāt bija stiprināti žiletes asuma asmeņi. Tika veidoti pilnīgi no metāla. Varētu šķist, ka šādus lietoja tikai sievietes- cīnītājas, bet tas bija diezgan populārs arī veču aprindās. Noderēja, lai atvairītu bultas, dotu gaismas signālus karaspēkam (atstarojot saules gaismu. Viens no ieročiem, kuram ir sava cīņas mākslas sekcija- tessendžutsu. Šķiet, ka šitādu esmu manījis mortal combat spēlē.
Reklāma
Čakram- ierocis, kura saknes meklējamas senajā Indijā. Metamais ierocis, kurš pareizās rokās varēja izrādīties diezgan bīstams. Indiešu kareivji parasti dodoties cīņā ar tiem apkāra visu iespējamo- rokas, bruņas. Pandžabi parasti kādus 3-5 sakrāva uz turbāna. Šitādu lietoja neuzvaramā karotāju princese- Xena :D viņai bija tāds skills, ka mestais riņķis pat pēc sava uzdevuma veikšanas vienmēr atgriezās viņas rokās. Manīts arī Tron: Legacy.
Uguns un vēja riņķi. Viens no kung-fu tuvcīņas ieročiem. Vienmēr lietoti pārī- katrā rokā pa vienam. Un šos nemeta- tie vienmēr tika turēti pie sevis, jo kalpoja gan uzbrukumam, gan aizsardzībai. Spēlē "Dynasty Warriors" ir ieroči, kas saukti par Čakram. Patiesībā Tie ir uguns un vēja riņķi, jo netiek mesti.
Katara- ierocis, kas plaši izmantots senajā Indijā. To varēja stingri saņemt, nodrošinot spēcīgus triecienus, balstoties uz pilnu dūri. Bieži tika taisīti no nolauztiem zobena asmeņiem. Parasti lietoti pa vienam katrā rokā.
Reklāma
Šuang Gou jeb āķu zobeni, arī pāra ierocis. Izmantots senajā Ķīnā, tādēļ saistīts ar kung fu. Āķi galā ļoti labi derēja, lai satvertu citus ieročus, kā arī- lai plēstu miesu. Cīņā zobenus izmantoja lietojot "tauriņa zobena" tehniku- dažādi grozot vai pat apvienojot divus ieročus vienā. Multfilmā "Avatar: The last airbender" viens no tēliem arī lieto šos ieročus.
Emei- japāņu ierocis, kuru pamatā lietoja nindzjas. Dizains vienkāršs- gredzens, pie kura piestiprināts ļoti neliels asmens. Mazais izmērs ļāva tam būt grūti pamanāmam. Parasti tika izmantots, lai iedurtu, vai piespiestu nervu centrus, kas palīdzēja atslēgt vai viegli nogalināt, acumirklī un klusi. Asmeņi bija brīvi rotējoši, kas mirkļos, kad bija nepieciešamība, ļāva novērst pretinieka uzmanību, lai tam piekļūtu pietiekoši tuvu, lai sadurtu.
Džōhjō- tālo austrumu ierocis, kurš sastāvēja no neliela asmens, kurš piestiprināts virvei. Šāda ieroča prasmīgs pārvaldītājs bija ļoti spēcīgs pretinieks jebkuram tuvcīņas meistaram. Lai prasmīgi pārvaldītu ieroci, bija jāiemācās to mest ar abām rokām, spert ar kājām un raidīt uz pretinieku pat izmantot roku un kāju locītavas. Virve parasti bija 3-5 m gara, tādēļ pretinieks parasti tika nāvējoši sadurts vairākas reizes, pirms paspēja pietuvoties. Līdzīgs ierocis ir meteora veseris, kurš no šī atšķiras ar to, ka katrā galā virvei tam bija smagas metāla lodes. Tā vietā lai sadurtu pretinieku, meteora veseris vienkārši sadragāja kaulus. Filmā "Kick-Ass" šādu lietoja Hit-girl, novācot vairākus večus, kad viņi iznesa penthausu.
Reklāma
Tekagi jeb tīģera nagi. Kārtējais nindzju ierocis, kaut gan ļoti līdzīgs izmantots arī Indijā, tur gan saukts par "bagh nakh". Aproces/cimdi kam piestiprināti asmeņi, ļāva nodarīt nopietnus miesas bojājumus. Sīkie asmeņi pie plaukstām ļāva nindzjām uzrāpties kokos, pa ēku sienām utt. Kaut ko līdzīgu varam novērot pie Volverīna no X-cilvēkiem ;)
Bo-šurikeni jeb metamās adatas. Ļoti neliels, bet profesionāļa rokās- nāvējošs ierocis. Nelielas, bet parasti salīdzinoši smagas, lai varētu mest ar lielāku spēku. Tāpat kā emei, parasti raidīts uz nervu centriem, tādēļ pamatā lietoja nindzjas. Lielākam efektam mēdza pirms izmantošanas iemērkt indē. Kaut kādā raidījumā redzēju, ka Japānā viens čalis šo tik nereāli labi pārvalda, ka strādā viņu slepenajā dienestā.