local-stats-pixel

!!! kas mums nav jāzin par černobiļu !!!68

485 6

Černobiļas katastrofā un no tās sekām ir cietuši 3,3 miljoni ukraiņu un baltkrievu ,bet kopumā cietušo skaitu lēš ap septiņiem miljoniem cilvēku. Kad uzsprāga AES energobloks, radiācijas fons bija 2000 rentgenu stundā.
Pripetes pilsētā (46 000 iedzīvotāju) trīs kilometrus no AES radiācijas fons bija 600 rentgenu stundā, kas pieļaujamo normu pārsniedza simtiem tūkstošu reižu.

1986.gada naktī uz 26. aprīlī plkst. 1.30 notika avārija. Černobiļas a/s uzsprāga 4. energobloks. Tā kļuva par milzīgāko atomelektrostaciju katastrofu visā cilvēces vēsturē. Milzīgas teritorijas Ukrainā, Baltkrievijā un Krievijā tika spēcīgi piesārņotas, aptuveni 60% no radioaktīvajiem nokrišņiem nokrita pār Baltkrieviju. Avārija izraisīja bažas par tālaika padomju atomelektrostaciju drošību, ierobežojot to attīstību uz vairākiem gadiem. Tagad neatkarīgajām valstīm – Krievijai, Ukrainai un Baltkrievijai - toreiz nācās risināt avārijas seku novēršanas un veselīgas vides atjaunošanas izdevumu problēmas. Praktiski neiespējams precīzi noteikt Černobiļas katastrofas rezultātā cietušo un bojā gājušo skaitu, jo Padomju Savienība slēpa daudz informācijas, uzrādot nepilnīgus bojā gājušo sarakstus. Padomju autoritātes aizliedza ārstiem miršanas apliecībās uzrādīt Černobiļas katastrofas radīto radiāciju kā nāves cēloni. Tādas avārijas sekas kā vēzis daudziem tika atklātas tikai pēc daudziem gadiem un ne vienmēr varēja viennozīmīgi apgalvot, ka tās bija izraisījusi katastrofa Černobiļā.

Černobiļas atomelektrostacija atrodas 18 km attālumā no Černobiļas ciemata, 16 km no Ukrainas un Baltkrievijas robežas un 110 km no Kijevas. Stacijas celtniecība aizsākās 70. gadu beigās, kura galu galā 1983. gadā sastāvēja no 4 reaktoriem ar 1 gigavatu elektroenerģijas jaudas katrs. Tika būvēti vēl 2 reaktori, taču tie tā arī netika pabeigti avārijas dēļ. 1986.gada AES saražoja ap 10% no kopīgās Ukrainas elektroenerģijas. Maskēšanās nolūkos stacija tika nosaukta Černobiļas ciematiņa vārdā. Stacijā tika nodarbināti daudzi apkārtējie iedzīvotāji, kuri saņēma dažādus labumus: algas piemaksas, ceļazīmes utml., ar to kompensējot viņu darba apstākļu kaitīgumu. Tuvajā Pripetes pilsētiņā iedzīvotāju skaits pieauga līdz 45 tūkstošiem (salīdzinot - kā mūsdienu Rēzeknē).

Reklāma
485 6 68 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 68

0/2000

šitas būs labs. uztaisīs melno caurumu un ieraus zemi iekša, ko tad :D ?

0 0 atbildēt
   

Mani gan tik daudz neuztrauc cilvēka materiālā forma... Tākā laiks un telpa ir "staipāmi" jēdzieni, tad pieļauju, ka izstiept un salikt otrā cauruma galā kautko materiālu zinātne teorētiski jau spēj, un pēc n-tajiem simtiem, tūkstošiem(mož miljoniem) gadu to varēs arī praktiski...

 

Mani vairāk uztrauc tas, kas šadā gadījumā notiek ar cilvēka "mentālo tilpumu", "dvēseli", "garu"?!? Vispirms jau vajadzēs izpētīt arī šo jomu... Varbūt sanāks tā, ka cilvēka miesu transportēt kautkur biljonu gaismas gadu attālumā(un vēl atpakaļ) nemaz nav lietderīgi?

Varbūt mēs esam pārāk lieli materiālisti? Varbūt savu pilnvērtību cilvēce sasniegs tad, kad atmetīs savas materiālās vajadzības un sāks apgūt nemateriālās visuma dimensijas???

... Brrr... NU "zapizdelsja ja, karoče"...."kak koroblji borozdjat pastori vselennoj"...

0 0 atbildēt

copy-paste. pat nespēj iztulkot wormhole-tārpeja(zinatniskais termins, nevis burtiskais tulk)

0 1 atbildēt

vai autors nevarētu ielikt avotu, citādi liekas ka pats izgudroji šo pasaku.

1 4 atbildēt

Es tāpat nespratu kas ir melnais caurums emotion

0 4 atbildēt

tārpeja :D tas kā caureja? :D

0 5 atbildēt
« 1  2  3 »