Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
6

Sestdien, 12. maijā, bērni, jaunieši un vecāki gaidīti Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, kur Latvijā pirmajā fizikai veltītajā festivālā “FIZMIX Eksperiments” varēs iepazīt eksakto zinību aizraujošo pusi daudzveidīgās un radošās aktivitātes. No pulksten 11.00 apmeklētājiem bez maksas būs pieejama plaša izglītojoši izklaidējoša programma ar interaktīvajām atrakcijām, radošajām darbnīcām, konkursiem, iedvesmas stāstiem un mūziķu Markus Riva un Edavārdi uzstāšanos. Festivāla rīkotāji iesaka TOP 10 lietas, ko šajā dienā nelaist garām:

FIZMIX darbnīcas
Tajās kopā ar mācību portāla “FIZMIX” komandu varēs darbināt hidraulisko robota roku, izgatavot savu laivu, lidināt burbuļus, apmānīt gravitāciju, uzzināt, cik auksts ir mīnus 200 grādos un skaņu ieraudzīt ar acīm.
Rīgas cirka skolas meistarklases
20 minūšu nodarbībās “Rīgas cirka skola” palīdzēs apgūt žonglētāju prasmes un izzināt objektu manipulēšanas noslēpumus.
Elektronika un programmēšana
Izglītības uzņēmuma “Lielvārds” interaktīvajā ekspozīcijā apmeklētāji tiks aicināti praktiskos uzdevumos iepazīt fizikas, elektronikas un programmēšanas pasauli.
Zinoo
Zinātkāres centra “Zinoo” stacijās tiks būvētas raķetes, varēs sacensties lidmašīnu pilotēšanā un asināt prātu kopā ar pasaules varenākajiem zinātniekiem.
Zinātniskais teātris “Laboratorium”
Teātris piedāvās ieraudzīt un izmēģināt neparastas ierīces, kā arī uzzināt daudz interesanta par visur apkārt esošo skaņu un elektrību.
3D taustāmā iztēle
Uzņēmumu “Tomega” un “Baltic 3D.eu” tehnoloģiju stendos varēs iepazīties ar 3D printēšanas iespējam un pārvērst digitālo iztēli taustāmā realitātē.
Elektrodrošības guru
Atraktīvās erudīcijas atrakcijās AS “Sadales tīkls” bērniem un jauniešiem piedāvās pārbaudīt zināšanas elektrodrošībā un apgūt visu par drošas elektroenerģijas lietošanu, pavadot laiku mājās un ārā.
Pārsteidzoši fizikas triki
Jauno Fiziķu skolas darbnīcās būs iespēja izmēģināt riteni, kas pretojas gravitātei, ar īpašu gaismu atrast apslēptās lietas un spēlēties ar neprastiem eksperimentiem.
Ar saules enerģiju vadāmie auto
Kopā ar Cietvielu fizikas institūta “Saules Kausu" varēs iepazīties ar zinātni caur materiālu un parādību “prizmu” un iegūt pieredzi saules enerģijas izmantošanā, konstruējot savus saules auto.
Iedvesmas stāsti par fiziku kulinārijā, sportā un inženierijā
Atklājot fizikas zināšanu sniegtās iespējas dažādās jomās, ar savu pieredzi dalīsies pasaulē ātrāko ultravieglo lidaparātu inženieri Latvijā, robottehnikas skola “AlfaRobot”, šefpavārs Māris Astičs un lidotājs Ingus Augstkalns, kurš veicis pasaulē pirmo lēcienu ar izpletni no drona.

Festivāla noslēguma daļā no pulksten 16.00 līdz 17.00 visiem pasākuma apmeklētāji aicināti sekot līdzi “Latvenergo” koncerna 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” lielajam finālam. Tajā, veicot oriģinālus uzdevumus, par fizikā zinošākās komandas titulu sacentīsies jaunieši no Kurzemes, Latgales, Zemgales, Vidzemes, Rīgas reģiona un Rīgas.

“Erudīcijas konkursu “FIMZIX Eksperiments” 8. un 9. klašu skolēniem rīkojam vairāk nekā 20 gadus, lai jau pamatskolā jauniešus atraktīvā veidā rosinātu turpināt šī mācību priekšmeta apgūšanu arī vidusskolā. Augošais dalībnieku skaits un aicinājumi konkursā iesaistīt gan vēl jaunākus, gan vecākus dalībniekus, ir mūs iedvesmojis daudzu gadu garumā “FIMZIX Eksperiments” rīkošanā uzkrātās zināšanas un pieredzi likt lietā, lai kopā ar Latvijas fizikas entuziastiem visus zinātkāros pulcētu pirmajā fizikas festivālā,” saka AS “Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Par festivālu
12. maijā fizikas festivāla “FIZMIX Eksperiments” teritorija Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 (Pārdaugavā, Durbes ielā 4) apmeklētājiem būs atvērta no pulksten 11.00 līdz 17.00. Detalizētāka informācija par aktivitāšu norises laikiem pieejama www.fizmix.lv/festivals. Vairāk par skolēnu erudīcijas konkursu un tā dalībniekiem www.fizmix.lv/eksperiments.

 Autors: jacky TOP 10 lietas, kas jāredz Latvijā pirmajā fizikas festivālā
1.
 Autors: jacky TOP 10 lietas, kas jāredz Latvijā pirmajā fizikas festivālā
2.
0
6
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [0]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes