Jautājumi: „Studēt vai nestudēt?”, “Ko studēt?” un “Kur studēt” pēc 12. klases absolvēšanas nereti nomoka daudzu jauniešu prātus. Arī tad, ja ir izdarīta izvēle par labu studiju uzsākšanai, nākas apjukt augstākās izglītības iestāžu plašajā piedāvājumā.
Vidzemes Augstskola piedāvā koledžas, bakalaura, maģistra un doktora līmeņa studiju programmas. Savām spējām un interesēm piemērotāko sev šeit var atrast ikviens: 17 kvalitatīvas un elastīgas studiju programmas sešos studiju virzienos: “Biznesa vadība”, “Informācijas tehnoloģijas”, “Mehatronika un būvniecība”, “Komunikācija un mediji”, “Pārvaldība”, “Tūrisms un atpūta”.
Kļūsti par informācijas tehnoloģiju jomas entuziastu un profesionāli – studē ViA31
Kas Tevi sagaida studiju virzienā “Informācijas tehnoloģijas”?
1.”Informācijas tehnoloģijas” studiju virzienā tiek īstenotas 4 studiju programmas – “Informācijas tehnoloģijas” (koledža un bakalaurs), “Sociotehnisku sistēmu modelēšana” (maģistratūra un doktorantūra).
2. JAUNUMS! Specializācija “Kiberdrošība un programmēšana”. Saturs: “Globālo tīklu projektēšana un administrēšana”, “Programmēšana II”, “Lietišķā kriptogrāfija”, “Programmu kvalitātes testēšana”, “Datu aizsardzība un drošība”, “Ievads kiberdrošībā”.
Specializācija “Virtuālās realitātes un mobilo sistēmu izstrāde”. Saturs: “iOS lietotņu izstrāde”, “Grafikas programmēšana”, “3D interaktīvo vižu izstrāde”, “Ievads mobilajās tehnoloģijās”, “Ievads virtuālās realitātes tehnoloģijās”.
3. Programmu saturs sagatavo augstas kvalifikācijas speciālistus profesionālai darbībai informācijas tehnoloģiju nozarē, kuru teorētiskās, praktiskās zināšanas un prasmes, iemaņas un attieksmes atbilst mūsdienu darba tirgus prasībām, kā arī veicina apakšnozaru attīstību un veido konkurētspējīgu jauno zinātnieku paaudzi.
Studiju laikā studentiem ir iespēja apgūt ķīniešu un franču valodu, kā arī apmeklēt citas Sabiedrības zinātņu fakultātes lekcijas, tādas kā “Organizāciju pārvaldība”, “Stratēģiskā vadīšana”, “Reklāma”, “Lietišķā etiķete un komunikācija” u.c., apgūstot prasmi prezentēt savas idejas un sevi, kā arī publiski uzstāties.
3. Studentiem ir pieejamas dažādas mūsdienīgas laboratorijas – Virtuālās un papildinātās realitātes laboratorija, Datortīklu laboratorija, Mobilo tehnoloģiju laboratorija, radiofrekvenciālās identifikācijas laboratorija (RFID), Sistēmu imitāciju modelēšanas laboratorija, kurās gan notiek praktiskas nodarbības, gan iespējams pavadīt brīvo laiku, veidojot savus projektus.
4. Pasniedzēji ir savas nozares profesionāļi. Profesors Juris Binde - Latvijas Mobilā Telefona prezidents, pasniedz studiju kursu “Mobilo telekomunikāciju tehnoloģijas un pielietošana”. Arnis Cīrulis, strādājot datortīklu administrēšanas jomā, ir iegūta vairāk nekā 12 gadu praktiskā pieredze. Asociētais profesors piedalās dažādos projektos gan starptautiskā, gan Latvijas mērogā, pasniedz “Virtuālās un papildinātās realitātes tehnoloģijas”, “Globālo datortīklu projektēšana un administrēšanu”, “Datu pārraides tīklus”, “Linux serveru administrēšana”.
Lektors Jānis Bikše ir “Global system forwarding” uzņēmuma vadītājs un pasniedz studiju kursus “Ekonomikas pamati IT uzņēmumos”, “IT Menedžments”, “Klientu vadības sistēmas”. Sadris Sietinsons - Burtnieku novada pašvaldības sistēmas administrators, studentiem pasniedz studiju kursus “Datoru arhitektūra”, “Tīkla OS”, “Operacionālā sistēma Windows” u.c.
Profesorei Sarma Cakulai ir vairāk nekā 30 gadu darba pieredze informācijas tehnoloģiju jomā. Pasniedz studiju kursus “Ievads specialitātē”, “Pētījumu metodoloģijas un datu apstrāde SPSS vidē”, “Statistika un datorizētā informācijas apstrāde”, “Algoritmi un datu struktūras”, “Statistika inženierzinātnēs”.
Studiju virziena vadītāja - Mairita Zaķe.
5. “Informācijas tehnoloģijas” studiju virzienā studē daudzi talantīgi studenti, kas realizē dažādus projektus Valmierā un tās apkārtnē, kā arī visā Latvijā un ārpus tās.
Pavisam nesen pie lietotājiem nonāca galda spēle "ATRODI SEVI EIROPĀ", kas iesaista gan lielus, gan mazus aizrautīgus spēlētājus. Spēle tika radīta ar mērķi, lai Valmieras skolēni varētu labāk iepazīt savu tuvāko apkārtni - pilsētu, kurā viņi dzīvo, kā arī gūt priekšstatu par Eiropu, kuras sastāvdaļa mēs esam. Savukārt ViA students Lauris to pielāgoja spēlēšanai arī datorā.
Jānis strādā uzņēmumā “SPORTIdent” - vienā no vadošajiem un lielākajiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar rezultātu reģistrēšanu un apkopošanu brīvdabas sporta veidiem. Galvenais uzdevums, ko veic Jānis, ir web lietotnes izveide, kas atvieglos sporta aprīkojuma īres procesu, kā arī sporta pasākumu organizāciju. Darbs uzņēmumā ir arī liela daļa no Jāņa topošā bakalaura darba.
Aizvadītajā gadā Salvis ieguva “Exigen Services Latvia” atbalsta stipendiju, kā viens no tiem studentiem, kas ir informācijas tehnoloģiju daudzsološais jaunais speciālists 2016./2017. Stipendijas ir ieguvuši ViA studenti arī citos gados.
6. Šī virziena absolventi ne tikai strādā savā nozarē, bet arī veido savus uzņēmumus. Tikai dažas no absolventu darba vietām:
Juris Plešaunieks LR Iekšlietu ministrijas Informācijas centra Vidzemes reģiona nodaļas vecākais datortīkla administrators.
Sergejs Zubovs A/S "Cēsu alus" vecākais programmētājs.
Lauris Igaunis SIA “Wunder Latvija” programmētājs.
Emīls Intenbergs SIA "Corporate Solutions" izstrādes grupas vadītājs.
Artūrs Kaurovs SIA “ZAAO” informācijas sistēmu uzturētājs.
Indra Kāzniece “Twino” biznesa sistēmu analītiķis.
Ronalds Prūsis SIA “Tieto Latvia” vecākais programmētājs.
Ieva Šica “If apdrošināšanas” testētāja/izstrādātāja.
Madars Šmits SIA “Squalio” mākoņpakalpojumu produktu vadītājs.
Gints Stikāns Valmieras pilsētas pašvaldība programmētājs.
Arvis Vectirāns AS “Swedbank” web izstrādātājs.
Kristaps Zaķis SIA "BRIGHT DIGITAL" programmētājs.
Toms Teteris www.inbox.lv testētājs.
Tāpat absolventi var strādāt par mobilo risinājumu programmētāju, virtuālās realitātes speciālistu, sistēmu analītiķi, WEB izstrādātāju utt.
Vidzemes Augstskola atrodas radošā nemiera pilsētā Valmierā –vieta, kur Tevi gaida kvalitatīvas studijas un neaizmirstama studentu dzīve
Vairāk informācijas http://www.va.lv/lv