Mitrināšana un aizsardzība
Ziemā mati bieži ir elektrizēti un spuraini. Tas rodas no mitruma trūkuma tajos. Matu eļļas tam var būt panaceja. Pēc šampūna lietošanas nosusiniet matus ar dvieli un pēc tam uzklājiet nelielu daudzumu eļļas uz izžuvušiem matu galiem, izņemot sakņu zonu. Starp citu, eļļas palīdzēs izveidot aizsargpārklājumu matu virsmai no agresīviem ārējiem faktoriem.
Vēl vienkāršāks veids, kā barot un aizsargāt matus, ir izmantot tīrīšanas līdzekļus, kas jau satur eļļu.
Pareiza mazgāšana
Īpaši aktuāla ir matu tīrīšanas līdzekļu izvēle ziemā: cietā ūdens, aukstā gaisa, sildītāju un kondicionieru dēļ viss matu mitrums iztvaiko, un tiem nepieciešama aktīva atjaunošanās. Labākais risinājums ir maigi kopjoši šampūni, kas baro matus, tos nenosverot. Ieteicams lietot arī mitrinošo kondicionieri - ar tās palīdzību katras mazgāšanas beigās atjaunojat matus un galvas ādu.
Pārdomāta pārtika
Ikdienas uzturā obligāti jāiekļauj pārtikas produkti, kas bagāti ar omega-3 taukskābēm. Taukainas zivis, ziedkāposti, spināti, brokoļi, pupiņas, sezama eļļa ir pieejamas jebkurā gada laikā.
Atcerieties savas saknes
Aukstās temperatūras ietekmē galvas kapilāri sašaurinās. Tādējādi āda nesaņem nepieciešamo uzturu, un no tā galvenokārt cieš matu saknes. Nepalaidiet uzmanību mātes ieteikumam - nēsājiet cepuri, tas palīdzēs uzturēt ķermeņa temperatūru un asinsriti galvas ādā pareizajā līmenī.
Protams, mēs visi vēlamies tos biežāk brīvi izlaist, iepriecināt sevi un apkārtējos ar skaistumu. Bet tieši ziemā mēs iesakām slēpt matus zem cepures. Jūs varat atstāt matus izlaistus, bet zem drēbēm.
Daudzi cilvēki uzskata, ka, ja viņi atrodas uz ielas ļoti īsu laiku, viņiem nav jāvalkā cepure. Tas nav pilnīgi taisnība. Galvas ādai kaitē ne tikai zemā temperatūra, bet arī pēkšņas izmaiņas. Tas noved pie vazokonstrikcijas, kas nozīmē, ka pasliktinās arī asins plūsma uz matu saknēm. Sliktākajā gadījumā tie var sākt izkrist. Tas arī apdraud blaugznas vai nepatīkamu niezi.