35

 210  5

Ziema ir izaicinājumiem un pārbaudījumiem bagāts gadalaiks, un to zina ikviens autovadītājs. Autovadītāju ziemas prieki parasti saistās ar slidināšanos, saulītēm un spolēšanu, taču tas ir aizraujoši vien tad, ja ir labas ziemas riepas, kas pasargās no negaidītiem un nepatīkamiem pārsteigumiem. Tādēļ šoreiz – nedaudz vairāk par to, ar kādiem pārsteigumiem nākas sastapties autovadītājiem, kā rīkoties šādās situācijās un cik bieži tieši ziemas riepas ir labākais glābiņš!

Komentāri 35

0/2000

Ja problēmas ir ar starteri vai aizsērējušu degvielas filtru, tad piepīpēšanas kabeļi bijuši nebijuši. Tie var būt noderīgi tikai tad, ja auto nelekšanas iemesls ir nosēdies akumulators.

 8  0 atbildēt

Doma jau pareiza,apmeram .Uzskaititas  iespejamas ,,kibeles,, un nepieciesamais aprikojums,kaut gan galvenais prieksmets - trose (4-5 m) aizmirsies.Pie iestigsanas ,nobrauksanas no celja,(nonaksanas kupena) nelidzes nekadas ,,labas ziemas riepas,, ,tik lapsta un velkama trose(pardodas dazadu materialu izpildijuma),jo pat 4-5 vechi ne vienmer spes izstumt autinju no gravja.Glabs tik otrs autinsh ,traktors utt. ja bus aiz ka vilkt...  Kad auto sagaida ziemu ar vecu akumulatoru un degvielas filtru(aizserejusu),gaidi problemas.Ari startera stavoklis (,,oglishu,, garums,kontakti vadu stiprinajumu vietas,nosubejushi uzgriezni) ziemas apstakljos var but par,, neleksanas,,iemeslu.Seviski ja auto 2-3 dienas nav darbinats ,nostavejis aukstuma .Elja satecejusi leja ,dzineju pagriezt smagi,starteris atri ,,ized,, akumulatoru un palaist motoru neizdodas.Tad nu ari piepipejamais kabelis var nepalidzet.Vislabak darbinat masinu ik pa7- 8 stundam ,katrreiz uzsildot motoru lidz darba temp.Tas gadijumam ,ja zini ka noteikti bus jabrauc un nevar parlaist aukstako laiku nekustinot masinu.Ari baku vajag turet pec iespejas pilnaku un lietot degvielas piedevas kas nelauj tai sabiezet(dizelim).Pec brauciena ,kad salons silts ,to vajag izvedinat,atvert uz bridi visas durvis lai izlidzinas areja un iekseja t., citadi siltais gaiss pec kada laika bus uz logiem ledus veida .Kasit ledu no loga iekspuses ir vel nepatikamak neka no arpuses... Labas ziemas riepas ir OK,bet fiziku neviens nevar apiet .

 7  0 atbildēt
Labad ziemenes neko daudz nemainīs, ja pie stūres nav autovadītājs, bet kārtējais pedāļu spaidītājs.
 6  0 atbildēt

Paldies, labi izsmējos! No pirmā teikuma jau bija skaidrs, ka tas ir reklāmraksts, tikai nesapratu, ko reklamēs. Kad trešo reizi lasīju, ka "labas ziemas riepas ir panaceja visām likstām, bet vasarā ar tām braukt nevar, sapratu, reklamējam riepas un pat konkrētu kantori. Kā iesmej mans vecis - uz ceļa viss atkarīgs no blīves starp stūri un priekšējo sēdekli, padomijas laikos priecājās, ka bija riepas, ja uz tām vēl bija protektors, tad tas jau bija kruti. Šodien vainīgi ir visi tikai ne paši nejēgas uz ceļa.

 4  0 atbildēt
Ja nemāki braukt , tad arī viss labākās riepas nepalīdzēs ar 8mm protektoru. Ir bijis gadījums, ka sanāca nokavēt riepu nomaiņu un uznāca sniegs, un ,protams, man vasarenes , bet neko izbraucu visu ceļu līdz Liepājai , bez problēmām.
 4  0 atbildēt

Auto nelec - Jānopērk jauns akumulators.

Slīd riepas - Ja brauc uz laukiem, tad radzes, ja pilsētā, noparako auto un ej kājām. Slīdēšana ir jāizbauda.

 4  0 atbildēt

Manas ķibeles ziemā ar auto: nolausti logu tīrītāji (ieslēdzu, kad bij vēl piesaluši pie loga),

iekritis logs durvīsc, bija jābraukā bez loga (gribēju nolaist lejā logu kad tas bij iesalis, salauzu pacēlāj mehānismu). P.s. neslēdzelējiet lietas ja tās ir iesalušas !!!

 5  1 atbildēt

Nu gan te blēņas sarakstītas:

1. Ir jāprot braukt un jāspēj novērtēt ceļs, pa kuru tu brauc. Ieperoties nepalīdzēs nekādas riepas. Vienkāršākais risinājums - vadāt līdz sniega lāpstu. Par lisām riepām jautājumu vispār neizskatu.

2. Auto nelec - diez kā piepīpējamie vadi līdzēs, ja problēmas ar starteri vai aizsalušu degvielas padevi Aboslūti biežākā problēma ir nosēdies (vecs) akumulators.

3. Pārklāt visu auto katru reizi pēc novietošanas nav nopietni. Var aizklāt ar segu tikai priekšējo logu, bet normālam "vesalam" auto logi atkūst visai ātri. Lai gan pastāv uzskati, ka auto ilgi sildīt nevajagot, diemžēl tas ir vienīgais reālais veids, kā dabūt logus vaļā.

4. JEBKURAS riepas noteiktos atpstākļos slīdēs. Putrā gandrīz visas slīdēs tāpat uz spoguļa, tāpēc, kā jau teicu, jānovērtē ceļš, pa kuru tu brauc. Visvairāk humoru izraisa tie "inteliģentie" pilsētnieki, kas pēc skaistas reklāmas nopērk viņuprāt krutākās riepas un vīkendā laukos jau ir pirmajā grāvī, jo, redz, reklāmā rāda, ka var nesties un riepas neslīdēs nekad Puikas laukos ar žiguli un lisenēm tiek visos kalnos un nekad nenokļūst grāvjos.

5. Vai tas nav tas pats, kas 1. ?

 3  0 atbildēt

lielākā ķibele ir tā kad paļaujamies un auto elektroniku taja brīdi kad auto sāk slidēt. cilvēki neprot braukt, jo pieraduši ka visu jau auto kompis izrisinās viņu vietā. 

 2  0 atbildēt
MMK serviss ir labs. Biju šodien. Tur ir apgrozījums. Nobraucu gar šo reklamēto riepas1. Nulle dzīvības.
 1  0 atbildēt

Apskatījos to lapu. Galīgi nekāda izvēle. Uz manu riepu izmēru 4 piedāvājumi. Kamēr citur ir līdz pat 40 dažādi piedāvājumi.

 1  0 atbildēt
Reklāma priekš riepas1.lv
 1  0 atbildēt

par riepām diezgan garām,jo protektora dziļums ne vienmēr nodrošina pietiekamu  saķeri,jo riepas,kas tiek nepareizi glabātas paliek cietas , lētās riepas sūdīgāk turās uz ceļa,bet arī no lētajām var atrast labas.pats izmantoju hankook ar radzēm..

 1  0 atbildēt

    

 0  0 atbildēt

Auto iestidzis kupenā. 

Jā, bija tāda lieta, 16janvāra rītā   un tas tikai tāpēc, ka mēs mirstīgie maksājam ceļa nodokli, bet ceļu pārvalde(CP) maitas, budzētu jau iztērējuši pirms snega tīrīšanas    kā? nu kā tā var būt?

Kaut gan mani vairs nekas neizbrīna, Kiviču apstrādā visos soc tīklos, Kaimiņš ir deputātosm, mjā, viss caur p****u...

 0  0 atbildēt
Bet negadījumi ir un būs.
 0  0 atbildēt
Gribi ietaupīt naudu uz riepām? Uz pirmo decembri uzliec likumiskos 4mm ziemenes un uz Vasaru būs nodilušas zem 4mm- perfekti kā vasaras riepai! Varēsi iziet gan tehniskās gan ietaupīt naudu nepārejot uz vasarenēm!
 0  0 atbildēt
Beigās arī reklāmu iesprauda.
 0  0 atbildēt