Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
132

Sveiciens spoki. Pēc 2 mēnešiem un pāris dienām pirmā spēle pasaules čempionātā hokejā. Nākamajā nedēļā aizsākās oficiālā nometne. Domāju īstais laiks izteikt prognozes. Prognozes ne pašam čempionātam, bet gatavošanās posmam. Kāpēc šobrīd, jo nav zināms, kas piedalīsies šajā posmā. Tāpēc, kamēr kandidāti ir galvās tikai Hārtlijam, Ābolam un LHF darbiniekiem laiks maķenīt pafantazēt un paprognozēt, lai pēc pirmajām pārbaudes spēlēm var veikt jau nopietnākus spriedumus.

Kādas tad būs prognozes? Izveidošu teorētisku kandidātu sastāvu, apskatot realitāti, kas varētu spēlēt. Loģiski būtu sākt ar Dinamo, kā mājām tuvāko un teorētiskajiem kandidātiem bagātāko komandu. Tālāk jau apskatīsim arī citus, kas varētu uzspēlēt vai, vismaz pagatavoties kopā ar komandu.

Kas no Dinamo varētu spēlēt... Autors: Latvian Revenger Pasaules čempionāts hokejā 2017. Pirmās prognozes -  potenciālie kandidāti
1.

Kas no Dinamo varētu spēlēt pasaules čempionātā? Miķelis Rēdlihs, Georgijs Pujacs dēļ traumām atkrīt. Dārziņš uz jautājuma zīmes. Kā reālākie kandidāti ir Miks Indrašis, Gints Meija, Jānis Kalniņš, Māris Bičevskis, Oskars Cibuļskis un Guntis Galviņš. Tie, droši vien sastāvā būs bez īpašiem jautājumiem. Tālāk jau varētu sekot Vitālijs Pavlovs (lai arī sezona drausmīga 4. maiņas centrs gan jau var būt), Edgars Kulda, Roberts Lipsbergs, Uvis Balinskis, Krišjānis un Jēkabs Rēdlihi, Gunārs Skvorcovs un Ralfs Freibergs. Teorētiski 15 spēlētāji, ja ieskaitam Dārziņu. Reāli - 7-8. Protams, gatavojoties, sākuma procesā jo vairāk, jo labāk, tāpēc par kopskaitu neuztraucamies.

Pārējais KHL.

Edgars Masaļskis pēc OK, pateica ardievas izlasei un atkrīt. Daugaviņš uz lielas jautājuma zīmes. Kuldam trauma un nav nekas zināms, par Karsuma un Bārtuļa pēcsezonas paradumiem arī viss labi zināms. Paliek Kristaps Sotnieks - vienīgais puslīdz garantētais no KHL.

NHLAHL nbspScaronīs līgas... Autors: Latvian Revenger Pasaules čempionāts hokejā 2017. Pirmās prognozes -  potenciālie kandidāti
2.

NHL/AHL

 Šīs līgas apskatu kopā, jo labi zinām, ka vienīgais no NHL ir Girgensons. Lai arī Bufalo tālu neatpaliek no Play-off zonas, reāli neticu, ka "zobeni" tiks tur un fārms AHL Ročesteras "Americans" ir stabili pēdējie savā divīzijā un diez vai cer uz Play-off tā kā, viss atkarīgs no Zemgus. Pieņemsim, ka viņš ir patriots un ierodās. Toties Gudļevska Sirakūzas pašlaik ir līderi konferencē un Tampa NHL vēl var pacīnīties par vietu izslēgšanās spēlēs. Arī Jevpalova un Bļugera klubi ir stabili potenciālie Kaldera kausa dalībnieki. Vienīgais uz ko var cerēt ir Rihards Bukarts, kura pārstāvētais klubs ir 6. savā divīzijā, taču viņu var nosūtīt uz ECHL klubu Manchester "Monarchs", kuri spēlēs play-off. Tātad skatoties reāli no top 2 Ziemeļamerikas līgām papildinājums ir tikai Girgensons.

Vai ZA ir vēl kāds puslīdz... Autors: Latvian Revenger Pasaules čempionāts hokejā 2017. Pirmās prognozes -  potenciālie kandidāti
3.

Vai ZA ir vēl, kāds, puslīdz labs spēlētājs uz, kuru var cerēt?

USHL, kas ir spēcīgākā ASV jauniešu līga ir 4 latvieši. Reāli vienīgais, kuru  tagad būtu vērts saukt ir Tralmaks. Kāds teiks arī vārtsargu Kivlenieku jāpārbauda, jo ir lieliska statistika (1,80 ielaistas ripas un 93,4 % atvairīto metienu), taču vārtsargi domājams nebūs liela problēma un jaunajam puisim nebūs iespēju paspēlēt.

No NCAA 1. divīzijā spēlējošajiem četriem latviešu puikām teorētiski var pārbaudīt jebkuru. Jānis Jaks izlasē ir jau spēlējis. Jautājums cik no viņiem varēs tikt.

WHL jeb Rietumu hokeja līgā ir 2 latvieši (Balcers un Rubīns), kuri abi, vismaz kandidātu lokā labi iekļautos. Atkal tas pats jautājums - vai var tikt? To pašu var teikt par OHL kluba Ošavas "Ģenerāli" Krastenbergu. Un tas pats ir jāsaka par abiem QMJHL latviešiem, kam izlasē jau ir pieredze - Rodrigo Ābolu un Mārtiņu Dzierkalu. Abi lielajā izlasē jau ir uzspēlējuši svarīgās spēlēs un nevarētu teikt, ka ļoti krita āra no ansambļa. Galvenais jautājums - vai viņi būs brīvi? Secinājums - no ZA junioriem ir ko parakties.

Kānbspar EiropunbspSomijā... Autors: Latvian Revenger Pasaules čempionāts hokejā 2017. Pirmās prognozes -  potenciālie kandidāti
4.

Kā ar Eiropu?

 Somijā top līmenī neviena nav. Somijas 2. līgā jeb Mestis ir divi hokejisti ar Latvijas hokeja pasi- Roberts Locāns un Ainārs Podziņš, kurš pavisam nesen ļoti skaļi debitēja tur pēc nespējas noturēties Vācijas 2. līgā jeb Del 2. Vai, kāds no viņiem noderētu izlasei? Treniņos kā sparinga partneri nebūtu slikti, bet realitātē netrūkst meistarīgāku spēlētāju.

Šveicē mums šogad, joprojām, 2 vārtsargi un atgriezies Ķēniņš. Vārtsargiem sezonas nav sliktas, Ķēniņš izskatās mazliet apmaldījies, taču izlasei noteikti derēs. Kas zin, varbūt viņa bijušais treneris ar ko kopā ir iegūts Šveices zelts, restartēs arī paša klubu karjeru.

Čehija - Džeriņš un Roberts Bukarts. Abi spēlē tīri rezultatīvi un regulāri (Džeriņam bijušas traumas, taču ja tās neatkārtosies, vieta pirmajā/otrajā maiņā izlasē būs).

Krievija, izņemot KHL.

VHL ir 2 latvieši, kurus būtu vērts, vismaz pārbaudīt. Kirlis Tambījevs un Artūrs Ozoliņš. Veterānu Alekseju Širokovu jāļauj atpūsties un citi nav paradījuši neko ievērības cienīgu. No MHL -pašlaik latvieši ir tikai no HK "Rīga". Pārbaudāmi kandidāti būtu daudz, taču arī pārsvarā tādi, kas derēs  kā sparingpartneri. Reālākie kandidāti uz ko vairāk- Galoha, Gatis Sprukts, Frenks Razgals un Zīle, kas, tomēr paguvuši kaut mazliet apbružāties KHL un pieaugušo hokejā.

Citi Eiropas... Autors: Latvian Revenger Pasaules čempionāts hokejā 2017. Pirmās prognozes -  potenciālie kandidāti
5.

Citi Eiropas čempionāti.

Šogad Latvijai ir mainījies kurss. Ja citus gadus mums ir bijis milzu leģions Kazahstānā, tad šogad tur nav neviena, toties ir daudz spēlētāju Francijā. Starp pārbaudāmajiem fraņčiem noteikti ir Artūrs Mickēvičs ar 47 punktiem 44 spēlēs "Lyon" sastāvā .Labu centru trūkuma gadījumā iespēju var iedot arī pieredzējušajam Armandam Bērziņam. Sezona ne tā labākā, taču pieredze netrūkst.

Nākamais čempionāts, kurā netrūkst latviešu ir Alpu Hokeja līga, kas ir Itālijas, Austrijas un Slovēnijas kopražojums. No šīs līgas izlases rindas kaut gatavošanās līmenī var pārstāvēt jebkurš - pieredzējušie Sprukts un Cipulis, vismaz, ar padomu var palīdzēt, Batņam un Gricinskim ir pat ļoti pieklājīga statistika un Maksims Širokovs kā pieredzējis aizsargs var ielēkt arī izlases vilcienā. Pie šīs līgas pieskaitītu arī nesen uz UK līgu pārcēlušos Deividu Sarkani. Arī viņš, varētu būt tīri labs sparinga partneris gatavošanās procesā.

Baltkrievijā šobrīd ir 2 latvieši. Edijs Brahmanis un no Dinamo atlaistais Ēriks Ševčenko. Par abiem teiktu - nav vērts. Brahmani lielajā izlasē pārbauda katru gadu un tur nav nekā no tā, ko viņš rāda spēlējot Baltkrievijā. Savukārt, Ēriks attiecībā uz izlasi ir nelaimes putns- tikko izdodās labs sagatavošanās posms un iespējas tikt uz PČ, tā pēdējā brīdī trauma.

No 6 mūsējiem Polijā... Autors: Latvian Revenger Pasaules čempionāts hokejā 2017. Pirmās prognozes -  potenciālie kandidāti
6.

No 6 mūsējiem Polijā, vienīgais ko būtu kāda jēga aicināt ir Māris Jučers un arī konkurencei, tam pašam Kalniņam līdz brīvi ir Merzļikins, Punenovs utt., jo, lai neapvainojās tas pats Biezais - ja Polijā nav uzbrucējam punkts spēlē, tad diez vai ir jēga mēģināt. "Sitēju", mums pietiek tepat. Par aizsargiem līdzīgi- Dīķis, Augstkalns. Jauni, vēl perspektīvi veči, bet kaut kas pietrūcis. Vienīgo "dāni" Robertu Jekimovu būtu noteikti jāaicina. Pēc pāris neveiksmīgām sezonām "Jekijs" ir atpakaļ un pelna gandrīz punktu spēlē. Dāņi mūs pēdējos turnīros uzvar, jāpaņem, kādu, kas zin viņu hokeju. Savukārt, no citiem skandināviem- norvēģiem, jādod iespēja sevi apliecināt Ponomarenko. Punktu nav daudz, taču puisis ir paspējis uzspēlēt pietiekami daudz pieaugušo hokeju gan Norvēģijā, gan Čempionu līgā un situācijā, kad varam palikt bez virknes ierasto aizsardzības līderu (Kulda, K. Rēdlihs, tas pats Bārtulis, Pujacs, Reķis, kurš izlasē vairs nespēlēs, iespējams, vēl kāds) nebūtu slikti dot iespēju jaunajam, kurš spēlē pieklājīgā līmenī. No Anglijas augstāko divīziju pārstāvošajiem latviešiem pieminēju jau Sarkani. Bez viņa, paaicināt var arī Muštukovu -līdzīgam statusam kā Jučeru.

Pēdējais "ārzemnieks" ko pieminēšu ir 3. sezonu Āzijas līgā spēlējošais Sergejs Pečura. Lai arī šī līga noteikti nav top hokeja līga trīs sezonas pēc kārtas pelnīt gandrīz punktu spēlē ir jāprot un ja tika dotas iespējas Brahmanim, gadu no gada, tad arī Pečura ir pelnījis iespēju vismaz atrādīties pirmo reizi pēdējo 5 gadu laikā.

Par vietējo čempionātu Ļoti... Autors: Latvian Revenger Pasaules čempionāts hokejā 2017. Pirmās prognozes -  potenciālie kandidāti
7.

Par vietējo čempionātu. Ļoti šaubos, ka LHV ir kāds, kas varētu papildināt izlasi un tikt arī uz PČ, taču LHV ir pilns ar ļoti pieredzējušiem spēlētājiem, kas var palīdzēt ar padomu jaunajiem no ZA vai kaut vai no tā paša Dinamo ar padomu. Tieši, tāpat, sagatavošanās procesam var piesaistīt, kādu talantīgāko jauno spēlētāju no LHV - cerību došanai par nākotni.

Vai manas prognozes par potenciālajiem kandidātiem ir precīzas - to redzēsim jau tuvākajās dienās. Savukārt, pēc pirmajām pārbaudes spēlēm, ķeršos pie reālā PČ sastāva vērtēšanas un prognozēšanas. Paldies, ka izlasījāt.

 Autors: Latvian Revenger Pasaules čempionāts hokejā 2017. Pirmās prognozes -  potenciālie kandidāti
8.
2
132
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 03.03.17 19:14
5
0

Ļoti interesanti, izskatās, ka Tu, ļoti rūpīgi seko mūsu hokejistiem.    

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 03.03.17 19:32
5
0

atbildot uz Juris1604 komentāru " Ļoti interesanti, izskatās, ka Tu, ļoti... " Hokejs - mana reliģija

exkluzīvais avatars
Medaļa Zvaniņš skanMedaļa Laimīgu Jauno gaduMedaļa Prieks
  exkluzīvais 03.03.17 19:12
1
0

  

Balanss avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Maska
  Balanss 04.03.17 12:04
0
0

Ja Cibuļkis,tad Rēdlihiem arī jābūt,manuprāt.

SAMSS avatars
Medaļa RainisMedaļa ZeltrocisMedaļa Zoles 3000 speles
  SAMSS 06.03.17 19:05
0
0

  

Zubrelis 123 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  Zubrelis 123 25.03.17 10:52  
0
0
Manam draugam uzvards ir cibuļskis 😁
arturstv avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesakaMedaļa Vampīru klana biedrs
  arturstv 07.04.17 01:50
0
0