Latvijas hokeja pārstāvis Teodors Bļugers, ļoti iespējams, šonakt aizvadīs savu debiju NHL Pitsburgas "Pingvīnu" sastāvā. Debija, protams, nav simtprocentīga, jo kaut vai tas Bļugers iepriekšējā sezonā saņēma izsaukumu no AHL uz NHL, bet debiju nepiedzīvoja, taču domāsim pozitīvi un novēlēsim debiju un veiksmi tajā. Kamēr gaidām, piedāvāju pāris faktus saistībā ar Bļugeru, viņa komandu un latviešiem NHL, kā arī īsas savas pārdomiņas par to, kas sagaidāms.
1. Ja Bļugers debitē šodien vai vienkārši šosezon, tad šī kļūs par 1. sezonu, kad NHL spēlējuši trīs vai vairāk latvieši kopš 2015./2016. gada sezonas, kad stabilu sezonu aizvadīja Zemgus Girgensons, kā arī pie 8 mačiem tika Ronalds Ķēniņš un 1 spēli aizvadīja Kristers Gudļevskis.
2. Debitējot Bļugeram un Latvijai esot pārstāvētai ar 3 hokejistiem NHL, Latvija kļūst par dalītu11. pārstāvētāko valsti NHL kopā ar Austrija. Visvairāk hokejisti šogad NHL spēlējuši no Kanādas (312) un vismazāk no Slovēnijas un Nīderlandes (1 no katras valsts).
3. Pitsburgas "Pingvīnu" sastāvā līdz šim spēlējuši 2 Latvijas hokejisti - vārtsargs Pēteris Skudra (75 spēles) un aizsargs Viktors Ignatjevs (12 spēles, kurās nopelnīta viena rezultatīva piespēle)
4. Teodors Bļugers, kurš pēdējās sezonas aizvada AHL pirms potenciālās NHL debijas, AHL ir nospēlējis 179 spēles, nopelnot 115 punktus (49+66). Tādējādi Bļugers ir 5. rezultatīvakais latvietis, kurš spēlējis AHL. Visrezultatīvākais ir Herberts Vasiļjevs, kuram 306 spēlēs ir 238 puntki (99+139). Skatoties pēc vidēji spēlē gūtajiem punktiem Bļugers ir 10. ar 0,642 punktiem spēlē. Rezultatīvākais ir Aleksandrs Kerčs, kurš vidēji spēlē guvis 1,069 punktus, tiesa aizvadījis tikai 58 spēles. Ja skatāmies uz hokejistiem, kuri aizvadījuši vismaz 100 spēles AHL, tad "rezultatīvākā vidēji spēlē" gods tiek Sergejam Žoltokam (0,951 punkti spēlē) un Bļugers ieņem 7. vietu.
5. Pitsburgas "Pingvīni" ir izcīnījuši 5 Stenlija kausus, no kuriem pirmais izcīnīts 1991. gadā, bet pēdējais 2017. gadā. 5 Stenlija kausi padara "Pingvīnus" par dalītu 6. titulētāko NHL komandu, kopā ar Edmontonas "Oilers". Tajā pašā laikā, rēķinot 21 gadsimtu "Pingvīni" ir dalīta titulētāka komanda kopā ar Čikāgas "Black Hawks" - abas ieguvušas 3 Stenlija kausus.
Skatoties uz Bļugera izredzēm aizķerties Pitsburgā - tās ir mazākas kā Balceram novērtēju Otavā, tiesa vaina ir komandā nevis hokejistā. Ja Balcers ir nonācis vājā komandā, tad Bļugera klubs, neskatoties uz salīdzinoši vāju sezonu ir mūžīgs favorīts pēdējos 15 gadus uz kausu un stiprākā konkurence ir tieši Bļugera - centra pozīcijā. Runājot par nākotnes perspektīvām - veiksmīgi debitējot un nospēlējot nākmās spēles (ja, kas tāds būs) Bļugeram ir laba iespēja iekļauties komandā nākamsezon vai līdzīgi kā starp sezonā Balcers, kļūt par bonusu, kādā maiņas darījumā un nonākt komandā, kuras sastāvā teorētiski iekļūt būtu vieglāk. Savā AHL komandā Bļugers ir līderis un visā AHL ir starp top20 rezultatīvākajiem hokejistiem. Tajā pašā laikā par viņu tiek runāts līdzīgi, kā savulaik par Zemgu - labs divvirzienu spēlētājs. Tas nozīmē, ka Bļugeram, nostiprinoties NHL ir labas iespējas, kļūt par rezultatīvu NHL spēlmani, jo ir izmantojams gan 4. maiņā, kā pretinieku uzbrukuma slāpētājs, gan pirmajās maiņās, kā rezultāta veidotājs. Tieši šeit rodās atšķirība starp Zemgu un Teodoru. Ja Zemgus jau AHL sevi vairāk apliecināja, kā labu mazākuma speciālistu un augstu rezultativitāti ir parādījis atsevišķās junioru laika komandās, pirmajās NHL sezonās, tad Bļugers punktus labi krājis vienmēr, tāpēc arī viņā saskatu potenciālu kļūt par rezultatīvu NHL spēlētāju.