local-stats-pixel

Masaļska atvadu spēle un līdz čempionātam 2 nedēļas5

Šoreiz mazāk, analīzes vairāk emociju. Pēc šādām spēlēm, kā šodienas mačs ar Franciju tieši dēļ 1 iemesla ir grūti atslēgt emocijas. Hokeja un sporta kā tāda fani ļoti labi sapratīs kāpēc.

No izlases oficiāli ir aizgājis Edgars Masaļskis. Viņam pašam šo spēli par izcilu nenosaukt, taču neteiktu, ka viņš ir vainīģs pie zaudējuma un pat ja būtu - šī bija pārbaudes spēle, savukārt, Edgars ir palīdzejis izcīnīt uzvaras neskaitāmās svarīgās spēlēs Pasaules čempionātos, olimpiskajās kvalifikācijās un arī Olimpiskajās spēlēs. Paldies Edgaram Masaļskim par cīņu izlases rindās, par to, ka viņš nav no tiem, kuri atsaka un, vienmēr, ir bijis gatavs sargāt izlases vārtus. Daudzi hokejisti, sportisti un vienkārši cilvēki gan Latvijā, gan pasaulē no viņa daudz ko var pamācīties.

Par pašu spēli simboliski būtu bijis labāk, ja Edgaru nomainītu Elvis Merzļikins - viens EM pret otru EM, vecais vilcējs pret jauno. Un vienīgā mazā miele - es ceru, ka pie savas atvadu spēles tiks arī Vasiļjevs, Reķis, Ņiživijs un vairāki citi "vecie buki", kuri tāpat kā Masaļskis ir noteikta perioda Latvijas hokeja izlases varoņi.

Ķeroties pie paša hokeja- spēle bija slikta. 4 vārti ir patīkami, bet ielaist 6 ir nesmuki. Šeit jāsaka, ka tam ir 2 iemesli - par daudz "zaļo" aizsargu, kas pret monolīto un ļoti saspēlēto Francijas izlasi nospēlēja nelāgu lomu un tas, ka puiši, visticamāk, pārgribēja uzdāvināt Edgaram uzvaru uz atvadām un pārdega. Taču nav tikai negatīvā -vairākums, jo īpaši 5 pret 3 ir kaujiniecisks un ar potenciālu. Abās Francijas spēlēs var redzēt, ka līderi spēs iemest. Kapteinis Daugaviņš ir parādījis, ka pat pusvesels ir gatavs vilkt komandu, Dārziņš, Džeriņš, brāļi Bukarti, Indrašis, Ķēniņš un citi spēs pienācīgi arī pienest ieročus. Nav zudis cīņasspars, kuru slavēju pēc spēlēm ar Zviedriju. Visticamākais, jau šovakar vai rīt daļai no šī sastāva pateiks paldies. Mans minējums - Zīlem, Galoham (pardon, ja tas ir jau izdarīts un neesmu pamanījis), Batņam, Gricinskim un tiko atvilktajam Ševčenko, kā arī būs skaidrība par Pujacu un Karsumu. Girgensons jau ieradies un puslīdz skaidrs, ka būs arī Rodrigo Ābols, kas arīnav slikts pastiprinājums. Nav arī teikts, ka neuzrodās vēl kāds negaidīts papildinājums, kāds ir tas pats Ševčenko.

Pēc 2 spēlēm ar Franciju velos mainīt arī savu prognozi par čempionātu. Francija, kas ir viena no rīkotājām un ir ar ļoti saspēlētu kodolu, 10 gadus bez trenera maiņās, spēle ar katru gadu ir labāka, mēs ar viņiem uzvaras dalījām uz pusēm. Francija uz šo brīdi skaitās labāki par mums rangā - Slovākijas līmenis. Pēc Zviedrijas spēlēm prognoze bija 9 punkti un stabila palikšana, bet nekas vairāk. Šobrī es paredzu 2 punktus pret līderiem (Swe, Rus, Usa), 6 punktus pret mūsu līmeni (Svk, Ger, Den) un 3 punkti pret Itāliju. Tie ir 11 punkti. Ar 11 punktiem par izlidošanu nav iemesla pat domāt, toties pie noteiktām apstākļu sakritībām var iziet no grupas un tikt astotniekā. Kāpēc uzlaboju prognozi? Jo pierādās tas, ka nākot tuvāk čempionātam atverās potenciālie līderi- ja tas turpināsies, tad Latvijai būs, vismaz 2 metošas maiņas, lieta, kas pēdējos gados ir reti.

Novēlu, lai tas arīnemainās un kvalitāte aug, kā arī piekritīšu Edžas teiktajam :"Lai Latvijas hokejs aug un ar katru gadu ir arvien labāk, sākot ar šo gadu, sākot ar Ķelni. Lai puiši sasniedz to, kas nav sasniegts līdz šim". Vēlreiz paldies Edgaram Masaļskim par laiku, ko viņš ir aizvadījis Latvijas izlasēs un novēlam veiksmi pēdējās pārbaudes spēlēs un PČ izlasei. Par lielu hokeju, par lielu Latviju!

Raksta beigās pievienoti daži foto, kur Masaļskis redzams darbīā gan izlasē, gan vairākos nau daudzajiem klubiem kuros viņš spēlējis.

Reklāma
Reklāma
Reklāma
131 0 5 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 5

0/2000

Mana prognoze ir, ka no treniņnometnes tuvākajā laikā pazudīs Pavlovs, Razgals, Gricinskis, Batņa un Bindulis. Tad vēl daži varētu būt uz jautājuma zīmes, cita lieta, ka sāk iezīmēties aprises ar tiem puišiem, kuri jau praktiski ir garantējuši vietu sastāvā. Raksta autors jau dažus ir nosaucis emotion

Kas attiecas uz svaigāko spēli, tad lai cik tas tomēr skumji nebūtu, bet jāatzīst, ka tomēr 2-3 goli bija arī uz šova galvenās zvaigznes sirdsapziņas, kaut gan zaudējuma iemesls allaž ir ne tik daudz tas, ka ripas tiek ielaistas, cik tas, ka tās netiek iemestas emotion

Par izlases gaidāmo sniegumu čempionātā - gan jau tāpat klasisko 10-12. vietu izkapās. Domāju, ka satraukties par to, ka draud reāla izkrišana uz B grupu, īsti nav pamata (kaut gan never say never), tieši tāpat kā cerībām uz iekļūšanu plejofā. Jā, ka izspiež maksimumu un paveicas, tas var notikt. Bet nevajag sasapņoties ar ātru emotion

3 0 atbildēt

Čempionātā mums būs smags anālais pret nedaudz stiprākām komandām emotion 

1 0 atbildēt

 emotion 

0 0 atbildēt