Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
48

KHL 11. sezonas regulārais čempionāts strauji tuvojas beigām. Ieskaitot šī vakara spēli pret Sanktpēterburgas “Ska” ir atlikušas 10 spēles. No tiešajiem konkurentiem par Play-Off jeb izslēgšanas zonu Podoļskas “Vitjaz” un “Sochi” atpaliekam attiecīgi 4 un 1 punktus. Podoļskai tāpat kā mums ir atlikuši 10 mači bet Sočiem 9. Varētu teikt, ka uzdevums ir vienkāršs – Rīgai jāuzvar visas spēles un jācer, ka konkurenti vismaz pāris spēles zaudēs. Lai cik liels RD (turpmāk, īsuma labad tekstā Rīgas “Dinamo” tiks apzīmēts kā RD) atbalstītājs es nebūtu, šāds scenārijs ir tuvu zinātniskajai fantastikai vairāku iemeslu dēļ. Šajā rakstā, centīšos reālistiski un analizēti, paskatīties uz to, kas RD jāizdara, lai regulāro sezonu noslēgtu 7. vai 8. vietā, kas ļautu pirmo reizi pēc ilgāka pārtraukuma paspēlēt izslēgšanas spēlēs.

Tā kā scaronogad uzvara... Autors: Latvian Revenger Kas Rīgas “Dinamo” jāizdara, lai iekļūtu Play-Off?
Autora bilde
1.

Tā kā šogad uzvara neatkarīgi vai pamatlaikā, vai pagarinājumā, vai pēcspēles metienos dod 2 punktus ir viegla matemātika, cik katra no komandām var izcīnīt punktus. Mēs un “Vitjaz” maksimāli 20, kamēr “Sochi” 18. Tātad šajā rādītājā jau ir teorētiska priekšrocība pret 2014. gada olimpiskās pilsētas komandu. Līdzīga aina ja mēs paveramies uz galveno vietu šķīrēju situācijā, ja sezonu noslēgsim ar vienādu punktu skaitu. Ja pret Podoļsku mums maz cerību, jo Podoļskai ir krietni vairāk pamatlaika uzvaru (kas tad arī izšķir vietu dalījumu, ja ir vienāds punktu skaits), apdzenot Sočus mums uzvaru skaits, visticamak, būs kā minimums par vienu lielāks, jo lielāko sezonas daļu esam turējušies turpat blakus. Arī šobrīd mums ir 15 pamatlaika uzvaras un Sočiem ... . Nākamais rādītājs ir papildlaika uzvaras, kur arī esam turpat blakus. Tā, kā šobrīd iepaliekam punktos, noķerot Socus mums uzvaru, visticamāk būs vairāk. Ja nu viss aiziet tik talu, ka jāskatās uz vārtu attiecību, šeit gan iepaliekam, jo mums tā ir -24, kamēr Sočiem tikai - 14 un Podoļskai - 17 .

Bet scaronie ir tikai... Autors: Latvian Revenger Kas Rīgas “Dinamo” jāizdara, lai iekļūtu Play-Off?
Autora bilde
2.

Bet šie ir tikai faktori, kas izšķirs uzvarētāju. Raksta temats nebija, kas izšķirs uzvarētāju. Raksta temats bija un ir – kā uzvarēt, jebšu kā tikt PO un vai uz to vispār ir izredzes. Lai novērtētu izredzes, apskatīsimies RD, Podoļskas un Soču atlikušos pretiniekus. Apskatīsim, kādas tieši ir attiecīgās komandas, kādos datumos notiek spēles un kur – mājās vai viesos (ar m tiks apzīmētas mājas spēles, ar v izbraukuma spēles).

Rīgas Dinamo26 janvāris... Autors: Latvian Revenger Kas Rīgas “Dinamo” jāizdara, lai iekļūtu Play-Off?
Autora bilde
3.

Rīgas Dinamo:

26. janvāris Sankpēterburgas “Ska” v, 28. janvāris Maskavas Dinamo v, 31. janvāris Maskavas “Spartak” v, 2. Februāris Minskas Dinamo v, 4. februāris Bratislavas “Slovan” v, 11. februāris Helisnku “Jokerit” m, 15. februāris Minskas “Dinamo” v, 18. februāris Bratislavas “Slovan” m, 20. februāris Čerepovecas “Severstalj” v, 22. februāris Maskavas “CSKA” v.

Podoļskas Vijaz:

28. janvāris Čerepovecas “Severstalj” v, 30. janvāris Čeļābinskas “Traktor” v, 2. februāris Jekaterinburgas “Avtomibilist” v, 4. februāris Vladivostokas “Admiral” m, 11. februāris “Sochi” v, 13. februāris  Magņitogorskas “Metallurg” v, 15. februāris Jaroslavļas “Lokomotiv” v, 18. februāris Maskavas “CSKA” v, 20. februāris Minskas “Dinamo” m, 22. februāris Jekaterinburgas “Avtomibilist”, m.

“Sochi”:

27. janvāris Jaroslavļas “Lokomotiv” v, 29. janvāris Ņižņekamskas “Neftehimik” v, 31. janvāris Bratislavas “Slovan” v, 3. februāris Jaroslavļas “Lokomotiv” m, 5. februāris Maskavas “Spartak” m, 11. februāris Podoļskas “Vitjaz” m, 15. februāris Maskavas “Dinamo” v, 17. februāris Dinamo “Minska” v, 20. februāris Maskavas “Spartak” m, 22. februāris Bratislavas “Slovan” m.

Scaronķietami tiescaroni RD... Autors: Latvian Revenger Kas Rīgas “Dinamo” jāizdara, lai iekļūtu Play-Off?
Autora bilde
4.

Šķietami, tieši RD ir visvieglākais kalendārs – tā teikt tikai ejiet un ņemiet, jo 5 no 10 spēlēm ir ar komandām, kurasir aiz muguras turnīra tabulā, kamēr “Vitjaz” tādas ir 4 (tas turklāt, ieskaitot pakausī elpojošos Sočus un situācijas kaimiņus austrumu konferencē Traktoru) un Sočiem šādas spēles arī ir 4. Tātad teorētiski Rīgai jāuzvar 5 ņemamās spēles + vēl 2 no pārējām. 7 uzvaras 10 spēlēs skan skarbi, jo īpaši ja ņem vērā vēl pāris faktorus. Pēdējās 2 Rīgas spēles bija tieši pret komandām ar kurām katru vēl 2 mači – “Slovan” un Minsku. Abas šīs spēles bija ļoti smagas, kas nebūt nelolo cerības par vieglām uzvarām. Arī sezonas iepriekšējās spēles ar šīm komandām nebija vieglas. To pašu var teikt arī par Artūra Kuldas “Severstalj”. Situāciju vēl vairāk apgrūtina kalendārs – ja šobrīd ir netipiska situācija, kad izbraukums seko tādā pašā grafikā (spēle reizi divās dienās) bez kādas ilgākas pauzes pēc mājas spēļu sērijas, lieku atpūtas dienu iedodot pēc spēles ar Maskavas “Dinamo” tad pēc februāra izlašu pauzes kalendārs ir pagalam caurumains, kas var izspēlēt pretēju  efektu. Ja šis pārbāztais janvāra beigu, februāra sākuma maratons var pēdējos mačos likt vilkt kājas, tad februāra otrās puses caurumainais maratons var neļaut ieskrieties spēļu ritmā. Turklāt februārī iekrīt izlašu pauze. Un ko darīs RD spēlētāji? Nevis kā lielākā daļa vidējā kalibra KHL klubu trenēsies, bet gan dosies uz pārbaudes maču ar Lielbritāniju, kādam no 4. maiņas pievienojoties Latvijas izlasei pārbaudes turnīrā Dienvidkorejā. Tātad atpūtai laika nebūs. Trenēsimies kaujas apstākļos. Šeit treneru korpusam gribētos teikt, ka mazāk jādomā par savu un KHL prestižu (un visi tie, kas noniecina Lielbritānijas hokeja izlasi – šogad Lielbritānija spēlēs Elitē, tāpat iesaku papētīt cik “viegli” parasti Latvijai gājis ar britiem, kad nācies tikties), bet gan jāizmanto šie mači kā treniņš kaujas apstākļos.

Rīgai ir vēl kāds faktors... Autors: Latvian Revenger Kas Rīgas “Dinamo” jāizdara, lai iekļūtu Play-Off?
Autora bilde
5.

Rīgai ir vēl, kāds faktors, kas jāizmanto un ko der ielāgot – lai cik neticami neliktos Rīga ir spēcīgāka izbraukumā un no atlikušajiem 10 mačiem, 7 būs tieši izbraukumā. Vēl, kāds faktors, kas palielina RD cerības ir tas, ka ja arī jāuztraucās par to kā nospēlēsim ar “vājajiem”, tad mīlam kost stiprajiem un vienīgā komanda pret kuru, gribētos teikt, ka iespējas izcīnīt kaut punktu ir tuvu 0, ir Maskavas “CSKA”, pret kuru gan tās arī būs lielākas kā parasti dēļ elementāra iemesla – sezonas pašas beigas un diez vai sezonas pēdējā spēlē Maskavas “CSKA” gribēs riskēt iekulties savainojumos un atklāt taktikas pirms PO, jo īpaši, ja Rīga tad vēl pretendēs uz 8. vietu un potenciālu tikšanos PO. Starp Rīgas potenciālajiem pretiniekiem 3 var nosaukt par grandiem – šī vakara pretiniekus “SKA”, “Jokerit” un “CSKA”. Čehovai aizvadīs 5 spēles ar 4 grandiem – divreiz ar “Avtomibilist”, kas šosezon ir grands, “CSKA”, Magņitogorsku un Jaroslavļu. ņemot vērā, ka Čehova šogad spēja uzvarēt gan Pēterburgu, gan Maskavu uz viņiem skatos līdzīgi kā uz Rīgu. “Sochi” varēs aizvadīt 2 spēles ar Jaroslavļu. Tātad tikai 1 grands. Rīdzinieku spēlē ir vēl, kāda laba iezīme pie kuras der pieturēties, tiesa izmainot vienu īpašību. Sākot ar decembri ļoti daudz spēles spējam aizvest līdz pagarinājumam/bullīšiem. Tas nozīmē vēl vienu punktu. Tā kā neviena no komandām ar ko spēlēsim nav konkurente uz 7. vai 8. vietu – atdot punktu otram nav traģēdija. Galvenais, lai ir pretēji tam pašam Minskas spēles scenārijam – lai nevis mēs izlaižam uzvaru, bet izraujam to kā minimums vienu punktu (labāk, protams, uzvarēt). Ja pieņēmu, ka Rīgai jāuzvar 7 no 10 spēlēm, tie ir 14 punkti. Ja mēs uzvaram “uzvaramos” tie ir 10 punkti un tad jau var 4 savākt ar spēles “pagarināšanu”.

Lai RD iekļūtu PO ir... Autors: Latvian Revenger Kas Rīgas “Dinamo” jāizdara, lai iekļūtu Play-Off?
Autora bilde
6.

Lai RD iekļūtu PO ir jāatgriež sezonas sākuma vairākums. Statistika Rīgai pateicoties sezonas sākumam joprojām ir neslikta, taču decembra beigu – janvāra periodā ir bijuši arī sausie periodi vairākumā, kad vairākus mačus pēc kārtas, tādus neizdodas gūt. Vēl viens, tā saucamais “key factor” ir 11. februāris. Patinam atpakaļ kalendāru – 11. februārī savā starpā spēlēs tiešie konkurenti. Iespējams, ka tieši šī spēle var izšķirt, kurš būs ķeramākais/apdzenamākais konkurents. Ar piebildi, ja mēs turpināsim vākt punktus līdzīgi kā konkurenti.

Traumētie un to spēja... Autors: Latvian Revenger Kas Rīgas “Dinamo” jāizdara, lai iekļūtu Play-Off?
Autora bilde
7.

Traumētie un to spēja atgriezties. Rīgai traumēti vai pustraumēti ir Koltons Giliss, Rihards Marenis, Sergejs Gimajevs, Gunārs Skvorcovs un, protams, Linuss Videls.Podoļskai oficiāli traumēts ir tikai vārtsargs Igors Saprikins, kurš spēlējis tikai 2 neizteiksmīgas spēles. Rīgai traumēto sarakstā pārmaiņus no manis nosauktajiem figurē tikai Videls (kurš pirms pāris dienām arī pazuda no šī saraksta) un Skvorcovs, kurš ir traumēts jau labulaiciņu. Savukārt, Sočiem oficiāli traumēti ir 6 hokejisti – uzbrucēji Dmitrijs Lugins, Stepans Starkovs un Ņikita Točickis, kā arī aizsargi Ņikita Šitovs, Oļegs Pogorišnijs un Zijats Paigins. Paigins un Šitovs ir komandas 2. un 4. rezultatīvākie aizsargi, turklāt Paiginam ir dalīts labākais lietderības koeficients starp “Sochi” aizsargiem +5. Labākais no nosauktajiem uzbrucējiem ir Točickis, kuram 40 spēlēs 9 punkti, kamēr, piemēram, Lugins nav nospēlējis ne spēli. Ko no tā var secināt? neviens no konkurentiem, vismaz oficiāli šajā brīdī traumu dēļ nav pazaudējis kādu līderi. Tajā pat laikā Sočiem iztrūkst vesela maiņa. Gribētos domāt, ka Videls atgriezīsies izbraukuma sērijas beigās vai arī uz nākamo mājas spēli. Gilisam būtu jāatgriežās +- divu nedēļu laikā, vai Marenis un Gimajevs izkritīs nav zināms. Iespējams, iedos 1-2 spēles atpūsties un viss.  nevajag saforsēt, bet navajag arī vilkt garumā – sezonas beigās katrs kaut pusklibais spēlētājs ir vajadzīgs.

Beidzot saliekot visu kopā... Autors: Latvian Revenger Kas Rīgas “Dinamo” jāizdara, lai iekļūtu Play-Off?
Autora bilde
8.

Beidzot, saliekot visu kopā, kas tad RD jāizdara, lai tiktu PO.

1. Jācīnās katrā spēlē kā pēdējā

2. Jāsakārto vairākums

3. Jāsakārto aizsardzība, lai vārtsargam nav jādzēš ugunsgrēki

4. Jāuzvar maksimāli daudz spēļu ar uzvaramajaiem pretiniekam un maksimali daudz pārējo spēļu jādabū līdz papildlaikam

5. Jādabū uz slidām Videls un pārējie traumētie (protams, nesaforsējot un nesatraumējot vēl vairāk)

6. Jāizvērtē kur un kā izlikt spēkus pārtraukumos, piemēram, mačā pret Lielbritāniju.

7. Jācer uz konkurentu klupieniem un priekš mums izdevīgu rezultātu 11. februārī.

8. Jārealizē savi momenti

Saliekot kopā scaronos 8... Autors: Latvian Revenger Kas Rīgas “Dinamo” jāizdara, lai iekļūtu Play-Off?
Autora bilde
9.

Saliekot kopā šos 8 punktus un paturot prātā tādas lietas kā pareiza vārtsargu izvēle attiecīgajai spēlei, balanss starp spēka spēli un mīcīšanos gar bortiem utt. var arī pafantazēt, kas ir izdevīgāk – 8. vieta vai 7. 1. un 2. vieta abi armijas klubi. 1. ar 86 punktiem ir “CSKA” un tikai punktu iepaliek mūsu šodienas pretiniece “SKA”. Arī “CSKA” šodien spēlē, tiesa ar spēcīgo “Baris”, līdz ar to var sanākt, ka abu komandu punkti nemainās (mēs, taču novēlam sev uzvaru šodienas spēlē!). Abām komandām, ieskaitot šodienas spēli, palikuši 11 mači, bet gribētos paredzēt, ka 1. vietā sezonu noslēgs “CSKA”. No tā viedokļa RD būtu jākapā par 7. vietu – ja tāda iespēja pastāv. Jo es neredzu iespējas uzvarēt PO šīs sezonas CSKA, ko arīuzskatu par 1 no 2 galvenajiem kandidātiem uz Gagārina kausu. Savukārt, “SKA” kā pretinieks šķiet ērtāks. Protams, šo komandu tiesneši velk vairāk kā jebkuru citu KHL komandu, bet mēs esam viņus šosezon un uzvarējuši, atmiņā ataust arī skaistā sērija nu jau pirms daudziem gadiem, kurā kā 8. aizsūtījām konferences līderi mājās jau pēc 1. kārtas. Pēterburga joprojām spēlē tehnisko hokeju un “tehniķiem” spēka spēle nepatīk – tā Rīgai tīri labi padodās. “CSKA” šajā gadījumā paši ļoti mīl pagrūstīties. Līdz ar to ja Rīga nonāk tik ērtās pozīcijās, ka var atļauties kalkulēt pretinieku – es censtos iegūt pretī Pēterburgu.

0
48
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
1k99 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa BrūzisMedaļa Dienas joks
  1k99 26.01.19 04:58  
1
0
Jāsāk spēlēt ar lielāku atdevi, tas jau šeit reiz bija izrunāts.
Anonīms
Andris 26.01.19 16:13
0
0

Atlikušajās 10 spēlēs 10 uzvaras.  Ar to vajadzētu pietikt.

ĶerCiet avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  ĶerCiet 26.01.19 23:22  
0
0
Ar tādu spēli kā viņi tagad spēlē nekur tālu netiks. Šodien pat 1-7 zaudēja. Un tie stulbie noraidījumi pa 10 minūtēm 2 . Un tas ka viņiem ir māksla pēdējās sekundēs ielaist vārtus :palmface:
blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 31.01.19 13:13
0
0

Apjomīgs raksts, cienījami!