Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
12

Latvijas Virslīgas komandas HK “Zemgale/LLU” direktors Aivars Zeltiņš raidījumā “Šķēliens” atklāja sadarbības detaļas ar Rīgas “Dinamo” komandu, kāpēc Jelgavā hokejistiem ir zemas treniņu izmaksas, kluba budžetu un citas aktualitātes.

Scaronovasar Jelgavas ledus... Autors: Hokeja Blogs HK "Zemgale/LLU" hokejs
Autora bilde
1.

Šovasar Jelgavas ledus halle nosvinēja savu pilngadību, līdz ar svētkiem viena no Latvijas noslogotajām hallēm ieguva jaunu sirdi. Tomēr Jelgavas pilsēta ir mazliet atvieglinājusi blīvo ledus grafiku, izveidojot papildu slidošanas laukumu.

“Atzīmējām ar to, ka ledus hallei dāvājām sirdi jeb ledus saldēšanas iekārtas,” sacīja Zeltiņš. “Bez ledus nav, ko darīt bija pienācis laiks, lai to mainītu, tagad šis process ir noslēguma fāzē. Pasta salā no pagājušā gada ar jumtu mums ir slēgtais laukumus, kuru cenšamies izmantot. Mums trūkst ledus treniņu laika, tāpēc slidojam 50 minūtes stundas vietā. Augot lielākiem, mums nepieciešama vēl viena treniņu halle.”

Cauri Jelgavas hokeja skolai ir izgājuši vairāki talantīgi hokejisti, ar tādu pašu virzību šeit aug jauni spēlētāji. Bērnu komandām vienā vecuma grupā pat ir divas komandas, kas izskaidrojams ir ar zemajām treniņu izmaksām.

“Pieņemu, ka Jelgavā hokeja izmaksas ir vienas no zemākajām Latvijā, līdz 50 eiro vecākam mēnesī izmaksā nodarboties ar hokeju. Protams, tās izmaksas kopā ir lielākas ekipējums, papildu treniņi. Ekipējums ir uz vecākiem, bet vārtsargiem cenšamies nodrošināt formu,” atzīmēja Zeltiņš.

“Zemgale/LLU” bija pirmā Latvijas Virslīgas komanda, kura noslēgusi sadarbību ar augstākās izglītības iestādi, tādējādi dodot iespēju paralēli hokejam arī apgūt zināšanas. Klubs izveidojis sadarbību ne tikai ar pāris simts metru attālo Latvijas Lauksaimniecības universitāti, bet arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju.

“Septiņi līdz desmit hokejisti uzsāks vai jau studē. Vienmēr saku, ka sports nav iedomājams bez izglītības. Nav runa par profesionāliem sportistiem, bet arī jaunajiem hokejistiem. Pirmkārt ir mācības pēc tam sports. Paldies Universitātei, ka mums ir šāda iespēja. Pozitīvi, ka mēs ar Jelgavas pilsētas domi varam apmaksāt mācības arī LSPA. Galvenais mērķis, lai treneri pēc tam atgriežas pie mums un strādā ar jaunajiem spēlētājiem. Tas ir stratēģisks virziens, kā vajadzētu attīstīt hokeju visās Latvijas lielajā pilsētās.”

Pirms neilga laika “Zemgale/LLU” panāca sadarbības vienošanos ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Rīgas “Dinamo”, galvenais iniciators draudzības veidošanai bija Aivars Zeltiņš. Sadarbības nosacījumos ietilpst fārmkluba funkcija, treneru apmācības un citas aktivitātes, kas uzlabos Latvijas Virslīgas komandas organizācijas veiktspēju.

“Noslēdzot sadarbību ar Rīgas “Dinamo”, tas ir ceļš pa kādu mēs gribam iet. Līguma būtība ir līdzīga fārmklubam, tādēļ tas ir sadarbības līgums, kas ietver citas jomas – reklāmas, organizatoriskos jautājumos, treneru apmācības, bet pašā apakšā ir spēlētājiem tikt izsauktiem uz Rīgas “Dinamo”. Te nav runa tikai par Virslīgas komandu, bet arī jaunajiem puišiem, kuriem ceļš ir īsāks un taisnāks attiecībā uz “Dinamo”.”

Arvien aktuālāks paliek temats, ka Latvijas Virslīga kalpo starpposmam starp HK “Rīga” un Rīgas “Dinamo”. Spēlētāji no jauniešu komandas uzreiz nevar ielēkt “Dinamo” braucošajā vilcienā, tāpēc vietējais čempionāts var būt pakāpiens pa karjeras kāpnēm, lai adaptētos pieaugušo spēlei.

“Komandā ir daudz jauno spēlētāju līdz 25 gadiem, man patīk teikt, ka viņiem tikai karjera sākas, nevis beidzas. Daudz lietas pakārtotas, lai puiši no šejienes izietu un spēlētu pasaulē augstās līgās. Pēdējos divus līdz trīs gadus situācija uzlabojas, mēs redzam, ka sportisti kļūst profesionālāki. Latvijas čempionāts paliek arvien jaudīgāks un interesantāks, posms starp Rīgas “Dinamo” un HK “Rīga” ir tukšs, tāpēc ir iespēja efektīvāk izmantot vietējo čempionātu.”

 

Pievienotie video

0
12
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [0]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes