57

 552  16

Fotospēles Noteikumi

Visiem fotospēles spelētājiem obligāti jāiepazīstas ar fotospēles noteikumiem.

Fotospēles ideja ir tāda, ka kāds nofotografē (un ieliek to kā rakstu) prasīto objektu un paprasa nākamo, cits cilvēks ieliek prasīto, paprasa nākamo utt..

Paralēli iet 2 spēles - parastā fotospēle un skaitļu spēle. Abas spēles norisinās pilnīgi nesaistīti. Visi, izņemot desmito, parastās fotospēles noteikumi attiecas arī uz skaitļu spēli.

1. Prasītais objekts/-i var būt: kaut kāda lieta, dzīvnieks(t.sk. cilvēks), zīmējums, attēls.

2. Objektam jābūt pieejamam, lai gribot ielikt jebkurš varētu to atrast/nopirkt.

3. Objekts nedrīkst būt attēls (monitorā, žurnālā, plakātā, uz iepakojuma utml.). Izņemot, ja uzdevuma nosacījums to pieļauj.

4. Fotogrāfijā obligāti jābūt redzamam Tavam nikam uzrakstītam uz reāla objekta, vai izveidotam no kaut kā reāla, tātad nedrīkst būt attēlots monitorā vai pielikts klāt ar datora palīdzību.

5. Ja pēc Tevis pievienotā raksta vienu diennakti un divas stundas netiek pievienots nākamais, tad uzdevums jāatvieglo vai jānomaina, bet atstājot spēkā iepriekšējo (1. uzdevums VAI 2. uzdevums). (Attiecas tikai uz parasto fotospēli)

6. Kādā vienā no fotospēlēm, starp taviem rakstiem jābūt vismaz 2 citu autoru rakstiem.

7. Ja ir pagājusi vismaz 1 stunda kopš tava pēdējā raksta tajā fotospēlē, kurā tu liksi nākamo rakstu, tad to drīkst darīt arī tad, ja starp taviem rakstiem ir vismaz 1 cita autora raksts tajā pašā fotospēlē.

8. Ja ir prasīti vairāki objekti, tad tiem jābūt vienā fotogrāfijā (izņemot, ja nosacījums pieļauj (vai pieprasa) vairākas fotogrāfijas).

9. Ja prasīts dzīvnieks vai kāds objekts (piem. zvaigzne) tad tam jābūt īstam, nedrīkst figūriņu vai jebkādu citu atveidojumu.

10. Kā nākamo nedrīkst pieprasīt skaitļu spēles uzdevumu.

11. Vienu un to pašu fotogrāfiju aizliegts izmantot uzdevuma izpildei vairāk par vienu reizi.

12. Iepriekšminēto noteikumu neievērošanas gadījumā redaktoriem un adminiem ir tiesības un pienākums dzēst vai rediģēt rakstu.

Papildus

1. Rakstu ar izpildīto uzdevumu jāpievieno sadaļā „Foto spēle” atzīmējot „rādīt TIKAI noteiktajā kategorijā”. Ja negribas zaudēt 120 cepumus, tad neatzīmēt to kā oriģinālrakstu.

2. Vēlams sekot sava raksta komentāriem, lai vajadzības gadījumā uzdevumu varētu atvieglot/nomainīt jau iepriekš.

3. Ja uzdevuma nosacījums tika mainīts, tad obligāti vai nu virsraksta beigās vai ievada sākumā jānorāda, ka labots.

4. Redaktoriem un adminiem ir tiesības atvieglot uzdevumu, ja tā izpilde pārāk ievelkas un citi fotospēles dalībnieki ir ar to neapmierināti tādā gadījumā, ja uzdevums neatbilst noteikumiem, vai redaktors/admins ir brīdinājis raksta autoru, ka jāmaina uzdevums, bet autors ilgāk par stundu nav to izdarījis. Obligāti virsraksta beigās vai raksta ievada sākumā jānorāda, kurš labojis.

5. Vienā rakstā nedrīkst būt izpildītam gan parastās, gan skaitļu spēles uzdevumam (ieskaitīts tiks tikai viens no tiem), tāpēc iespējamā neskaidrības gadījumā jānorāda, kuru uzdevumu Tu pildi.

6.Redaktorim un adminiem ir tiesības pieņemt (piedot) 1. katra lietotāja rakstu fotospēle, ja tajā ir kļūda.

Skaitļu spēles noteikumi

Princips ir tāds pats, kā parastajā fotospēlē, tikai šeit iet skaitļi pēc kārtas. Cipari ir 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. Skaitļi ir jebkurš šo ciparu sakopojums.

1. Cipari nedrīkst būt uzdrukāti/printēti, uzrakstīti (veidoti no 1-10 pildspalvas/zīmuļa/flomāstera/ogles/šokolādes utml. svītrām) , izņemot, ja vairāk nekā puse no tiem ir izveidoti no lietām, uzzīmēti utml..

2. Cipariem obligāti jābūt šādiem: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. Ciparus nedrīkst apzīmēt ar priekšmetu skaitu, tātad metamie kauliņi neder.

3. Nav obligāti norādīt, kas būs nākamais, jo nākamais būs pēc ievietotā sekojošais skaitlis (jebkurā gadījumā).

4. Skaitļu spēle iet pilnīgi nesaistīti ar parasto fotospēli (tās tikai atrodas vienā sadaļā (pagaidām)).

5. Cipariem šajā skaitlī jāiet no kreisās puses uz labo vai no augšas uz leju, ja secība ir citādāka, tad tas fotogrāfijā jānorāda (piem. ar bultiņām).

6. Drīkst būt arī romiešu cipari, bet tad visam skaitlim jābūt no romiešu cipariem.

7. Par iepriekšminēto skaitļu spēles noteikumu pārkāpumiem redaktoriem un adminiem ir tiesības un pienākums dzēst rakstu.

Asociācijas spēles noteikumi

http://www.spoki.lv/foto/New-Asociaciju-spele/540157

Noteikumu autors esmu es (LuckyDay) un man palīdzēja visu noformulēt, papildināt un un izlabot ļaunais WTF.

Visi noteikumi ir saskaņoti ar jacky, tāpēc kopš šī brīža tie ir spēkā.

Noteikumi ieviesti 2011. gada 26. janvārī.

Noteikumi izmainīti 2011. gada 23. augustā. Kas tika izmainīts skatīt šeit un šeit.

Noteikumi izmainīti 2012. gada 1. janvārī. Kas tika izmainīts skatīt manu 1. janvāra komentāru šajā rakstā.

Noteikumi papildināti 2012. gada 4. maijā. WTF ievietoja linku uz asociācijas spēles noteikumiem.

Komentāri 57

0/2000

Nemaz netaisos lasīt

 0  0 atbildēt

Sarunāts.  Bet ceru ka laiku pa laikam šis tiks pacelts uz pirmo lapu. 

P.S. Hā hā - Tu vairs nevarēsi taisīt stringus no papīra

 0  0 atbildēt

Tavi noteikumi ir vnk dirsa, bet to jau tu pats zini .. neredzu jegu kpc tev bija janomaina ieprieksejie .. tie bija viegli saprotami un bez jeb kadas cakaresanas .. varetu pieprasu sadala tevis nobanosanu pieprasit..

 0  1 atbildēt

Un kada jēga no šitā?

 0  2 atbildēt

Gan lūgumu, gan personisko novērojumu iespaidā veicu dažas izmaiņas noteikumos, cerams tagad zāle kļūs zaļāka, debesis zilākas un konfektes saldākas.

-Nodaļa "Ieteikumi utml." pārdēvēta par "Papildus"

- Pārveidots 6. noteikums, kurš agrāk izskatījās šādi - Starp Taviem rakstiem kādā vienā no fotospēlēm jābūt vismaz 2 citu autoru rakstiem.

- Papildināts 7. noteikums, kurš agrāk izskatījās šādi - Ja ir pagājusi 1 stunda, tad drīkst likt rakstu arī tad, ja starp Taviem rakstiem ir tikai 1 cita autora raksts.

- Ieviests 11. noteikums - 11. Vienu un to pašu fotogrāfiju aizliegts izmantot uzdevuma izpildei vairāk par vienu reizi.

 0  4 atbildēt

Es varbuut esmu STulbs, un negribu izklausiities peec Rupeklja bet - WWWAAATAAFAAAKKK.......????? Kas shitajaa vissaa pasaakumaa ir taads interesants..? un kaapeec ar to aizraujas Tik daudz cilveki..? KUR Prikols...Apgaismojiet mani luudzu ..   :)

 1  9 atbildēt

vēljoprojām ir jāgaida 1h kopš iepriekšējā raksta,lai varētu pievienot savu fotogrāfiju ?

 0  9 atbildēt