Mēģināju kādu interesantu rakstu izveidot, sanāca par skorpioniem.
Enjoy!
Skorpioni pieder zirnekļveidīgo kārtai. Tie ir plēsīgi 1—16 cm gari nakts dzīvnieki un kserofīli, kas galvenokārt dzīvo sausās vietās.
Skorpionus klāj cieta, stipri hitinizēta ķermeņa sega.Pēdējam, postanālajam posmam ir nagveida dzelknis - indes dzelonis ar divu indes
dziedzeru pāra atverēm; indes dziedzeri atrodas posma paplašinājumā. Skorpioni elpo ar četriem pāriem lapveida plaušu, kas atveras uz priekšvēdera.
Skorpioni ir mazkustīgi. Dabā skorpioni mīt Dienvidāzijas un Āfrikas tropiskajos mežos.Tie apdzīvo klajas, sausas, bieži vien tuksnešainas smilšainas un mālainas platības. Visu dienu tie pavada slēptuvēs
zem akmeņu šķembām, zemes alās, zem koku mizas utt. Ja vienā akmeņu kaudzē apmetušies ļoti daudzi skorpioni, tie turas atstatu viens no otra.
Naktī skorpioni atstāj slēptuvi un dodas meklēt laupījumu. Tie ēd tikai dzīvu laupījumu, galvenokārt kukaiņus, zirnekļus, mitrenes, daudzkājus.
Skorpioni var ļoti ilgu laiku badoties, bet ūdeni tiem nevajag nemaz. Noķerto laupījumu tie paceļ ar spīlēm un nonāvē ar indes dzeloni,
pārliekdami asti pāri mugurai. Taču sīku laupījumu skorpioni apēd dzīvu, nenogalinot ar indes dzeloni. Barību sagrauž ar helicerām un izsūc, bet cietās ķermeņa segas pamet. Skorpionu inde atkarībā no skorpionu un to upuru sugas iedarbojas dažādi. Buthidae dzimtas sugām inde ir stiprāka nekā citu dzimtu sugām. Cilvēkam indes dzeloņa dūriens ar retiem izņēmumiem nav nāvīgs: rodas tikai stipras sāpes, sadzeltās vietas satūkums, miegainība, drudzis. Pēc divām trim dienām slimais izveseļojas. Posmkājiem indes iedarbība var atnest momentānu nāvi.Taču dažu vaboļu un tauriņu kāpuri nemaz nereaģē uz skorpiona dzēlienu.Skorpioniem nepatīk gaisma un viņi pat iedomāties nevar, cik interesantu efektu izraisa zilās lampas staru atspīdumspret viņu ķermeni. Tumsā šajā apgaismojumā skorpioni iegūst luminiscējošu krāsu gluži kā ceļu policijas ietērps vēlā vakar stundā, bet savienojumā ar parasto apgaismojumu skorpioni kļūst spilgti zili.