Pasaulē gumijas zābakus plašāk pazīst kā Velingtona zābaki - par godu Velingtonas hercogam Arturam Veleslijam.
Aizpagājuša gadsimta sākumā viņš kurpniekam pasūtija jaunus zābakus, kurus varētu nēsāt zem biksēm. 1817.gadā Velingtona pasūtīties zābaki bija darināti no maigas teļādas.
Jaunais zābaku stils ātri kļuva populārs - it īpaši britu džentlmeņu aprindās, kā vēlējās līdzināties Veleslijam,kurš kā britu armijas maršals bija piedalījies Napoleona sakaušanā.
Aptuvēni pēc 30 gadiem Velingtona zābaki piedzīvoja revolūciju - kad amerikāņu uzņēmējs Čarlzs Gudjērs izgudrojas gumijas vulkanizācijas procesu, to arī izmantoja zābaku ražpšanā .
Vislielāko popularitāti gumijas zābaki ieguva - Pirmā pasaules karā - britu Kara ministrija skotu rūpnīcai pasūtīja 1,2 miljonus pārus.
Britu rakstnieks Oskars Vailds 1888. gadā mudināja ariī sievietēm nēšat gumijas zābakus , lai "dotu viņām vairāk brīvības".
Gumijas izstrādājumi ,galvenokārt galošu , ražošana bija viens no pirmajiem somu korporācijas Nokia produktiem.
Tagad lielākie gumijas zābaku eksportētāji ir ķīnieši . Vidējā cena vairumtirdzniecība bāzēs ir trīs dolāri jeb pusotrs lats
Novērots ,ka Liebritānijā vispopuiārākie ir zaļas krāsas gumijas zābaki. Kanādiešiem patīk melni gumijnieki. ar sarkanu zoli., bet amerikāņiem patīk melni ar dzeltenu zoli.
"Vīrs, kuram ir zābaki, var neuztraukties, kur viņš liek savu kāju". --> Īru sakāmvārds.
Ja vēlaties iegādāties gumijas zābakus... iesaku iet uz Centrālo tirgu ,jo visos veikalos tie jau ir izpirkti ... hee :D