Torte - visu svinību vainags, tā pārfrāzējot var īsumā raksturot mūsu attieksmi pret kūciņām,tortēm,dažādiem desertiem. Bet,ja tā aizdomājas, reti svētki izpaliek bez tortes, vai kūciņām.
Šodien nevar pārliecināti apgalvot kad,kas un kurā laikā pirmais izdomāja kūkas un tortes. Dažei vēsturnieki kulinārijas jomā apgalvo,ka pirmās tortes prototips radās Itālijā. Lingvisti,savukārt,saka,ka vārds torte, tulkojumā no itāļu valodas nozīmē kaut ko vijīgu, sarešģītu un saista to ar daudziem, dažādiem dekoriem, ziediem, zīmējumiem.
Ir arī citu uzskatu piekritēji, proti,ka tortu vēsture iesākusies austrumos. Kurš gan nezin par burvīgajiem austrumu saldumiem. Austrumnieki to pagatavošanai izmanto medu,sezamu,pienu un daudz citus labumus un to gardumi ļoti līdzinās mūsdienu ierastajām tortēm.
Arī latviešiem garšo saldumi. visos laikos tas ir bijis medus un viss,ko medū varēja salikt, kā arī putukrējums,kopš reizes,kad tika pieradināti dažādi lopiņi,kas latvieti barojuši no izseniem laikiem. Agrāk ēstgatavošanas prasme tika nodota no paaudzes uz paaudzi. Pirmā tulkotā pavārgrāmata Latviešu valodā,ar dažādām kūku receptēm, iznāca 1795.gadā, savukārt pirmā oriģinālā pavārgrāmata arī ar tortu receptēm, iznākusi 1796. gadā.
Lai kā tur nebūtu likumdevēja un noteicēja desertos ir Francija. Tieši francūži daudzu gadsimtu garumā diktēja noteikumus servēšanā un tortu dekorēšanā. Tieši šajā valstī radās tādi jēdzieni kā bezē, krēms,karamele, želeja un biskvīts.
tomēr,lai arī kurš būtu patiesi pirmais tortu izgudrotājs pasaulē,katrā valstī un tautā ir savas, šo gardumu, receptes, ko esam iecienījuši.