stāsts ir par Opiju un tā atkarību Afganistānā. Reportāža no kādas Afgāņu ģimenes.
Opijs8
133
2
Milzīga apjoma opija ražošana Afganistānā ir kļuvusi par daudzu cilvēku ikdienu un atkarību. Ciematā Sarab, vismaz puse iedzīvotāju ir atkarīgi no narkotikām, to starpā islāma vīrs vārdā Begs (attēlā), piedāvājot dūmu opija viņa gadus vecajam mazdēlam, kad viņš izbauda kārtējo opija devu.
Vīrs stāsta, ka smēkēšana notiek mājā. "Man kauns par to ,kas es esmu un , kas man bija ," - viņš saka. "Es pazaudēju cieņu pret sevi es aizmirsu, ko reālās vērtības.. Es pārdevu bērna pārtiku , lai samaksātu par opiju."
Reklāma
Viņa senčiem piederēja liels zemes gabals, kadā ciematiņā Badahšānas provincē, simtiem jūdžu uz ziemeļaustrumiem no galvaspilsētas. Lai samaksātu par narkotikām, laika gaitā vīrs pārdeva savu zemi un 1200 aitas.
Gabals sadedzināta opija izkaisīts uz metāla galda , blakus pa svecei un sērkociņiem ir ikdienas skats. "Opijs ir mūsu ārsts," - stāsta vīrs . "Kad sāpes vēderā, jūs smēķējat. Ja ir zobu sāpes, jūs smēķējat ... Pakāpeniski jūs pieradinat sevi un kļūstat atkarīgs ... Ko gan mēs varam darīt ,ja mums šeit nav citu zāļu ? "
Meita- Raihana ir un bija atkarīga no opija grūtniecības laikā, padarot bērnu par narkomānu jau no dzimšanas. "Kad viņš piedzima, viņš raudāja dienām un naktīm, bet tikai opija dūmi piespieda viņam aizmigt "
Reklāma
Opija problēmas Afganistānā daļēji sarežģī tās kaimiņi. Irāna ir līderis heroīna lietošanā uz vienu iedzīvotāju. Heroīna ražošanai Irānā un Pakistānā pamatā izmanto opiju no Afganistānas.
atlikušās bildes ir no augstāk minētās ģimenes dzīves
Reklāma