local-stats-pixel

Francūzis lēks no 40km augstuma21

Kāds atvaļināts 64 gadus vecs franču armijas virsnieks gatavojas paveikt šķietami neticamo, un veikt brīvo kritienu no 40 kilometru (!) augstuma. Šis augstums ir tik iespaidīgs, ka vīrietis lēcienā laikā pārsniegs skaņas ātrumu. Ja mēģinājums būs veiksmīgs, 64 gadus vecais Furnjē būs pārspējis 3 pasaules rekordus: viņš būs kritis ilgāk, tālāk un ātrāk nekā citi. Brīvā kritiena mēģinājums iecerēts šo svētdien.

Interesanti, ka lēciens, kuram Mišels Furnjē ir gatavojies 20 gadus, ilgs aptuveni 15 minūtes. Iecerētajā augstumā viņu nogādās hēlija balons, bet pats Mišels atradīsies pie balona piestiprinātā grozā, kurā tiks uzturēts noteikts spiediens. Šādā augstumā viņš redzēs kosmosa melnumu un zemes formu.

Jau 20 kilometru augstumā ir tik maz gaisa, ka šādā augstumā cilvēkam vairs nav iespējams paelpot, nelietojot aizsarglīdzekļus, bet vēl 20 kilometrus augstāk viņa asinis var sākt vārīties.

Furnjē kabīne būs rūpīgi noslēgta, aprīkota ar skābekļa baloniem un uzturēs normālu spiedienu. Tāpat tā tiks izsekota ar GPS sistēmas palīdzību. Savukārt pēc izlekšanas no kabīnes Mišelu aizsargās speciāls tērps, kas sastāv no trijām daļām. Tērpā tiks uzturēts normāls spiediens, piegādāts skābeklis un gādāts par to, lai ekstrēmists nenosaltu.

Brīvais kritiens būs aptuveni 8 minūtes ilgs, bet jau pirmajās 40 sekundēs Furnjē pārsniegšot skaņas ātrumu. Tiek lēsts, ka vīrietis pārvietosies ar aptuveni 1000 jūdžu stundā (1600 km/h) lielu ātrumu.

Tehnisku problēmu un nepiemērotu laikapstākļu dēļ, lēciens jau divreiz ir ticis atcelts pirms pacelšanās no zemes. Starp citu, šis dažu minūšu ilgais prieks Mišelam Furnjē būs izmaksājis aptuveni 20 miljonus ASV dolāru, kurus viņš sakrāja pārdodot visus savus īpašumus, kā arī vācot ziedojumus.

Reklāma


35 2 21 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 21

0/2000
Dažam labam laikam nebija ko darīt emotion laikam neko nerādija pa TV emotion
3 0 atbildēt
njā izpletnim atveroties būs baigā pretestība...man jau liekas, ka tas var būt ne visai patīkami!;D
3 0 atbildēt
laikam vecajam dziovt apnicis
3 0 atbildēt
kaa vins taisaas atveert izpletni lidojot ar skanas aatrumu? vinam tak izraus visas ekstremitaates!
3 0 atbildēt
Kādam jau vajag būt arī dumjam,lai mums pārējiem būtu interesantāk. :) vispār respekts,viņa vecumā kaut ko tādu uzņemties. emotion
3 0 atbildēt
Trakais!! bet man patīk... emotion
3 0 atbildēt
Sen zināmi jaunumi jau. Protams atkal trešo reizi atcēla, jo pats no sevis aizlidoja hēlija balons.
3 0 atbildēt
gan jau ka čalis rēķinās ar to :)
3 0 atbildēt
Bet kaads buus trieciens kad izpletnis atveeersies?:D
3 0 atbildēt
normaals vecuks!!!! emotion
3 0 atbildēt
sore, bet TV neskatos jau kādus gadus 2 xD
3 0 atbildēt
ĪStenībā, līdzīgs lēciens jau sen ir izdarīts no hēlija balona (augstumu neatceros, bet arī aptuveni tie paši 40 km). To veica amerikānis (laikam NASA vadībā, ja pareizi atceros). Viņam hēlija balonā cimds vienai rokai ieplīsa un visa plauksta uzpampa uhber liela un zila, ka viņš nobijās, ka to būs jāamputē arī dēļ radiācijas. Bet īsi pēcam izlēca no groza, nolaidās ar speciālu izpletni, un viss bija ok - roka arī atlaba. Sen tas jau noticis tauta... Šis vnk to pašu atkārtos.
2 0 atbildēt
Traks, varbuut vins ir, bet dumsh,chista naw !!!! Simt punkti, ka tas vecis ir gudraaaks, par zapti !!!!
2 0 atbildēt
Njaaa. Vairaak mums te pasaulee taadu gudriishu vajag ^^.
2 0 atbildēt
cik tad ilgi viņš kritīs.? tekstā rakstīts - ilgs aptuveni 15 minūtes zemāk tekstā - būs aptuveni 8 minūtes ilgs vidio - freefall descent for 7 minutes ---------------------------------------------------- būtu jau forši izmeiģināt bet dēļ tā maksāt 20 miljonus emotion idiņš. emotion
2 0 atbildēt
trakais cilvēks... laikam uzmanības par maz
2 0 atbildēt
dati video un tekstā atšķiras emotion kurš tad būtu pareizias?
2 0 atbildēt
Dumjš.
3 1 atbildēt
blje tik forshi... :)
2 0 atbildēt
Šādiem lēcieniem ir stipra specifiska, un pirms viņš ieietu blīvākā atmosfērā (kur lai pārvietotos ar skaņas ātrumu un viņu nesaārdītu takā eksplozījā būtu jābūt speciālai formai, ar spicu galu takā ļofenēm), viņš visdrīzāk lietos kautko izpletņveidīgu - mazākus hēlija balonus, lai sabremzētos līdz tādam ātrumam kas nav bīstams pašam un atļauj lietot izpletni.
2 2 atbildēt