local-stats-pixel fb-conv-api

End of the line11

25 2
Pasaules gals un Daži pareģojumi


nedaudz par thenoloģijām

Amerikāņu žurnāls The Economist katru gadu decembrī nāk klājā ar prognozēm par to, kas var atgadīties nākošajā gadā. Par gaišreģiem uzstājas kā autoritatīvi politiķi, tā arī ekonomisti un zinātnieki. Jūsu uzmanībai tiek piedāvāti daži no tiem.
Robotu pilsēta okeāna dzīlēs.
Dīvaini, bet pašlaik mēs vairāk zinām par Mēness un Marsa virsmu, nekā par planētas Zeme okeāna dzīlēm. Nākošgad zinātnieki no NASA un Vašingtonas Universitātes ķeras pie līdz šim nebijuša projekta - "Neptūns".

Klusa okeāna ASV un Kanādas tuvumā, uz Huan-de-Fuka plato, drīz parādīsies zemūdens pilsēta ar 500 tūkstošu kvadrātmetru platībā, kurā dzīvos tikai roboti. Tie pārvietosies pa okeāna dibenu, un nodarboties ar okeāna dibena izpēti, pētīs zemūdens floru un faunu.
Amerikāņi sola visu informāciju, ieskaitot arī videoierakstus, operatīvi izvietot Internetā - tā kā drīz varēs priecāties par zemūdens pasauli reālajā laikā.
Starp citu, projekts "Neptūns" ir saistīts ar NASA projektu, kura ietvaros tiek meklētas dzīvības pazīmes Saules sistēmā. Huan-de-Fuka plato ir pazīstams ar saviem zemūdens vulkāniem, kuru tuvumā mājo neparastas būtnes, kas elpo metānu. Pastāv hipotēze, ka tamlīdzīgi organismi var dzīvot uz Titāna, Saturna pavadoņa.

Cilvēka smadzenes pieslēgs pie interneta.

Šā gada beigās neirobiologs Džons Donahjā no Brauna Universitātes paziņoja par unikāla aparāta izstrādāšanu. Ar tā palīdzību paralizēti cilvēki varēs lietot datoru - strādāt ar dokumentiem, sērfot Internetā un pat spēlēt.

Itin bieži tā notiek, ka paralizēta cilvēka smadzenes ir pilnīgi veselas, bet ir traucēti sakari ar runas orgāniem un ekstremitātēm. Donahjū izstrādāja ierīci, kura "saprot" smadzeņu vēlmes un nosūta tās uz datoru.

Eksperimenti uz pērtiķiem bija veiksmīgi, un nākošgad iekārtu izmēģinās uz cilvēkiem. Pacienta galvaskausā implantēs silīcija čipu, kurš ar simts pavedienveida zelta vadiņu palīdzību tiks pievienots pie dažādām smadzeņu šūnām.

Tas ir paredzēts - vākt elektriskos impulsus no šūnām un ar infrasarkanā stara palīdzību nodot tos uz datoru, kurš tad arī sāks izpildīt visus smadzeņu "norādījumus".

Donahjū cer, ka nākotnē viņa iekārta ļaus vadīt invalīda ratiņus un automatizētās ekstremitātes protēzes. Ja tas viņam izdosies, tad paralizētie cilvēki varēs pilnvērtīgi dzīvot, pie kam tikai ar nelielām atšķirībām.

Trīsdimensiju printeris.

Nākošajā gadā pārdošanā parādīsies kopēšanas iekārtas, kas strādā nevis ar plakaniem priekšmetiem, papīrs, polietilēns, audums, bet gan ar apjomīgiem. Ar datora palīdzību tie varēs izveidot no speciāla polimēra ieprogrammētas formas jebkurā trīsdimensiju lietā. Kaut vai lelli, vai kaut kādu citu interesantu detaļu, pat cilvēka galvaskausu. Japānā jau dažus gadus mediķi uz eksperimentāla printera izgatavo kaulu protēzes, kas ir nepieciešamas galvaskausa virsējās daļas bojājumu gadījumā. Jau desmitiem šādu protēžu ir implantēts.

Tehnoloģija ir ļoti vienkārša. Iedomājieties, ka jebkura apjomīga lieta sastāv no plakanu lapiņu kaudzītes. Printera iekšienē atrodas tvertnīte ar šķidru fotopolimēru, kurš sacietē ultravioleto staru iedarbībā. Ultravioletos starus virza dators, un konsekventi, milimetrs pēc milimetra, apstrādājamais polimērs sāk cietēt. Šā procesa rupjš analogs ir veidošana no plastilīna.

Tiek plānots, ka 2008.gadā trīsdimensiju printeri parādīsies brīvā pārdošanā. Mašīnas izmēri 1X0,5X0,5 metri. Maksās šāds printeris aptuveni 5000 ASV dolāri. Fotopolimēra materiālu cena pašreiz nav zināma.


25 2 11 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 11

0/2000
Sveists tas viss ir. Ja šitādus te salasās - dzīvot bail paliek! Neticu... emotion emotion emotion
3 0 atbildēt
so sievieti viesulis aizlidinaja kilometriem talu un vina izdzivoja un vina bija akla pec ta vina nodzivoja vairak ka 100 gadus un paregojs so un tas ka bus atomkars ir patiesiba cik jau naw zinots pa zinam sadas iespejamas lietas un tas ka ar laiku panems pasauli kiborgi iedomajaties pasi cik atri so dazu gadu laika vis ir attistijies tie jau prot menesi uzturet maju un dazus bernus tad iedomajaties ko tie vares pec 20 gadiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2 0 atbildēt
Vairak, vai mazak jau bija zinaams... :]
1 0 atbildēt
a man po* ja tā būs tāpat sūdīgi šitādā pasulē dzīvot vismaz pēdējie mirkļi būs grandiozi emotion
1 0 atbildēt
sviestaini
1 0 atbildēt
cik var muldet pa to pasaules galu..
1 0 atbildēt
vieniigais ko es zinu ka taads 3d printeris jau ir.. nezinu vai iisti ir pieejami visi matreaali, bet tas printeris eksistee :P
1 0 atbildēt
Par tiem asteroīdiem viņus no orbīta var novirzīt ar speciāliem kosmosa kuģiem , kas speciāli ir tik smagi , lai radītu nelielu pievilkšanas spēku , ar kuru pietiktu , lai novirzītu asteroīdu no virziena , tādi kosmosa kuģi ir izdomāti , bet tas ,kā viņus var palaist un nostādīt īstajā vietā - nez
1 0 atbildēt
smuki, man patiktu tik šiki nomirt 8)
1 0 atbildēt
blefs :D
1 0 atbildēt
anonīmais atkal atklāj mums kko jaunu xDD
1 0 atbildēt