local-stats-pixel

Cilvēku labestība sit augstu vilni..18

24 2
->Vāveres savvaļā dzīvo vidēji 4 - 5 gadus, jo viņām ir ļoti daudz ienaidnieku, kas uzbrūk ne tikai pieaugušām vāverēm, bet arī to mazuļiem. Nebrīvē tās var nodzīvot līdz pat 10 gadiem.

->Kaut arī pelēkā vāvere sastopama daudzos parkos un dārzos, un tā dažreiz ierīko ligzdu pat cilvēku mājokļos, viņas pirmatnējā vide ir mežs. No ienaidniekiem tā patvērumu meklē krūmos. Ligzdu pelēkās vāveres ceļ koku zaros vai dobumos. Bieži vāveres piesavinās kraukļu ligzdas, kuras pārklāj ar zaru jumtiņu, kura dēļ ligzdas iekšpuse ir labi aizsargāta. Pelēkā vāvere ligzdu parasti izklāj ar sūnām, ušņu un citu augu pūkām, sausu zāli un spalvām. Viņa ceļ vairākas ligzdas un atkarībā no garastāvokļa izvēlas vienu. Visu laiku ligzdu izmanto mātītes ar mazuļiem. Ziemas ligzdas un mātīšu ligzdas, kurās tiek audzināti mazuļi, parasti ir lielākas un stiprākas par vasaras ligzdām.

->Attēlos redzems ka mazuļi baro ar pienu cilvēks.Pelēkā vāvere nevar izdzīvot bez ēšanas pat vienu dienu, arī ziemā. Tā nevar uzkrāt tik daudz enerģijas, lai varētu ilgāku laiku badoties, tādēļ neguļ ziemas miegu.

->Visaktīvāk vāvere darbojas no rīta un vakarā, kad atkarībā no gadalaika meklē pumpurus, sēklas vai gatavus augļus. Abās priekšķepās tā cieši tur barību.
Pelēkās vāveres ēdienkarte nav pastāvīga un mainās katru mēnesi. Janvārī šis dzīvnieks ēd zariņus un sēnes, maijā meklē dzinumus un pumpurus, bet septembrī mielojas ar lielākiem gardumiem - ozolzīlēm, lazdu un skābaržu riekstiem. Izsalkušas vāveres izzog no ligzdām putnu olas un putnēnus, barojas arī putnu barotavās, bet pavasarī izkašņā augu sīpolus. Ja barības ir daudz, pelēkā vāvere to ierok zemē krājumiem. Pēc tam viņa parasti aizmirst, kur ir noslēpusi daļu krājumu.

->Vāverēm saziņā lielāka nozīme ir ķermeņa valodai, pozām un smaržai, nevis skaņām, taču tās balss ir dažāda: šmakstināšna, burkšķēšana, zobu griešana un murrāšana. Ļoti svarīgus signālus dod vāveres kuplā aste. Vāvere ar tās palīdzību izrāda savu noskaņojumu. Takas pelēkās vāveres iezīmē ar urīnu un dziedzeru izdalījumiem. Savukārt atbilstošu barību atrod ar ožu.
Reklāma
Reklāma
Reklāma
24 2 18 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 18

0/2000
vāveru migas bioloģiski pareizi sauc par ligzdām anonīmais, nav ko dirst, ja nezini emotion
3 0 atbildēt
Super :)
2 0 atbildēt
ooj mans miljakais dzivniecinjsh :):):):):)
2 0 atbildēt
mīļš :)
2 0 atbildēt
No sākua nešķita ka tā ir vāvere. beet baigi smuks
2 0 atbildēt
Libido , aizej uz mežu , atrodi un noķer , būs tev sava vāvere , šaubos vai viņas pārdod zoo veikalos :D
2 0 atbildēt
anonimais tev gan nav smadzenu,palasi literetaturu par dzīvniekiem. ja nav ko rakstit tad neraksti neko
2 0 atbildēt
Cik mīļas vāverītes :)
2 0 atbildēt
:))) taada miļaška,sen jau gribējās sev tādu mājās,tikai nav ne jausmas vai vsp viņas var iegādāt. Kāds nezin?
2 0 atbildēt
tiesam skaisti :))
2 0 atbildēt
aaawwww.... :)
2 0 atbildēt
skaisti! respect! :p
2 0 atbildēt
bērnībā mēs adoptējām divus mazus vāverēnus bāreņus. viņi mūs izmantoja kā kokus un mēģināja ielīst aiz drēbēm, tad vēl mēnešus pēc tam atradām lazdu riekstus dīvana utt. diemžēl turēt viņus dzīvoklī ilgāku laiku nav iespējams, atdevam zoo. bet baigi forši džekiņi, pilnigi ar tādu tā kā humora izjūtu.
1 0 atbildēt
kaads busji pusji emotion
1 0 atbildēt
Ja barības ir daudz, pelēkā vāvere to ierok zemē krājumiem. Pēc tam viņa parasti aizmirst, kur ir noslēpusi daļu krājumu. lol
1 0 atbildēt
zapte. Tu esi fuu pee.
1 1 atbildēt
Atceros kā viens čalis vāverei ar dēli iesita pa galvu. Streipuļoja, bet aizbēga.
1 3 atbildēt
:D tam kurš rakstījis ir Master grāds zooloģijā ha,ha,ha Trešā atkāpe :"Ligzdu pelēkās vāveres ceļ koku zaros" kopš kura laika vāveres ceļ ligzdas? Es nezināju ka šīs dēj olas un perē mazuļus :D P.S. Šajā gadījumā piemērotāks nosaukums ir miga,midzenis. Ligzdas veido putni.
0 3 atbildēt