Kuš! Ja kas, es Tev nekā neesmu teicis! Domāju, ka ir pienācis laiks, kad Tu drīksti uzzināt skarbo un mazliet dīvaino vēsturi. Pastāv ļoti liela iespējamība, ka Tava vēstures skolotāja Tev to nekad nav stāstījusi, bet...
Noklusētā vēsture - geju armijas60
Ar šādu divrindi iesākšu šo rakstu. Tevi tā mulsina? Iespējams tieši tāpēc Tev skolā nav stāstīts, ka senās Romas un Grieķijas armijās dienējošie kareivji bija geji. Tev, protams, radīsies tādi jautājumi kā – KO un KĀPĒC?! Ja vēlies uzzināt mazliet vairāk par pikanto vēsturi, ko neraksta skolas grāmatās, tad droši lasi šo rakstu tālāk!
Sākšu ar to, ka Romas Impērijas pirmais imperators Oktaviāns (Augusts Cēzars), Romas Republikas diktatora Jūlija Cēzara troņa mantinieks (Jūlija Cēzara māsas Gajas Jūlijas Cēzaras mazdēls), sāka valdīt vēl pirms Jēzus Kristus dzimšanas (lasīt kā: pirms mūsu ēras). Oktiviāns bija izdevis likumu, kas liedza Senās Romas kareivjiem precēties. Šis laulību liegums ilga līdz pat mūsu ēras 197. gadam, kad to atcēla pie varas nākušais cēlsirdīgais un jaunais imperators Septimius Severus.
Matejs, Lūkass un Svētais gars Mateja evaņģēlijā (8:5 – 13) un Lūkasa evaņģēlijā (7:1 – 10) nemitīgi izmanto grieķu vārdu „pais”, kura nozīme ir šāda – „tā paša dzimuma mīlestības un seksa partneris”. Ēģiptiešu Katejas Papirusos (mūsu ēras 2. gadsimta dokuments, ko izmantoja Romas Impērijā), tiek aprakstīti 7 kara tribunāli, laika posmā no m.ē. 114. gada līdz 142. gadam. Šajos tribunālos tika lemti kareivju likteņi, kuri bija pārkāpuši laulību liegumu, kamēr atradās Romas Impērijas armijas dienestā.
Romas Impērijas armijā dienējošiem bija liegtas laulības ar sievieti galvenokārt četru iemeslu dēļ. Pirmkārt, daudzi kareivji, kas dienēja armijā nebija Romas pilsoņi un tieši tāpēc viņiem bija mazāk tiesību kā pilsoņiem. Otrkārt, Romas Impērijas vadība saprata to, ka precējušies kareivji radītu valsts kasei lielas galvassāpes. Jo ja tie kristu kaujās, tad to sievām būtu jāizmaksā kompensācijas. Nemaz nerunājot, ka kāds no cīņas lauka varētu aizbēgt mājās pie sievas un bērniem. Treškārt, liegums tika izdots, lai disciplinētu Romas Impērijas armijas leģionus pēc valstī notikušajiem pilsoņkariem. Un ceturtkārt, lai būtu uzskatāma atšķirība starp pilsoni un kareivi. Tajos laikos būt kareivim bija drosmes un vīrišķības pazīme. Tikai īsti vīrieši varēja būt kareivji.
Romas Impērijas armijā sāka parādīties alternatīvi seksuālo attiecību veidi un tieši šī laulību lieguma dēļ. Tā kā kareivji legāli nedrīkstēja laulāties, tie sāka piekopt seksuāla rakstura gadījumus ar vietējām sievietēm un vīriešiem; prostitūtām – sievietēm un vīriešiem; kalpiem – sievietēm un vīriešiem. Tacits, romiešu orators, jurists, senators un vēsturnieks, m.ē. 69. gadā raksta, ka Vespiāna 60 000 vīru vadītajai Romas Impērijas armijai seko vairāk kā 60 000 sekotāji un vergi (arī seksa vergi).
Mūsu ēras 1. gadsimtā Romas Impērijas armijas kareivji bija „izslavēti” ar savu pastiprināto seksualitāti. Starp citu, Roma iekasēja nodokļus no vīriešu kārtas prostitūtām, ja tiem bija noticis dzimumakts ar Romas Impērijas armijas kareivjiem.
Sākumā Romā homoseksualitāte tika nicināta, bet kad vēlāk pie varas esošie vīri apjauta, ka to var izmantot savā labā, tie sāka to cildināt tāpat kā to agrāk bija darījuši viņu tēvi. Kamēr mūsu ērā Matejs rakstīja savus Gospeļus, tikmēr pirms mūsu ēras, varenajā romiešu-grieķu periodā homoseksualitāte bija valdījusi jau sešus gadsimtus.
Tajos laikos gejiem bija ļauts dienēt ne tikai armijas, bet tika arī izveidotas geju specvienības. Jums, protams, radīsies jautājums – KĀPĒC? Atbilde ir pavisam vienkārša. Kas kaujas laukā cīnīsies sīvāk? Tas, kuru mājās gaida sieva, par kuru jau iespējams ir aizmirsts, vai tas, kurš būs gatavs uz visu, lai kaujas laukā aizsargātu sava mīļotā dzīvību?
Geju armiju izveidošanām bija vēl viens iemesls. Šiem kareivjiem bija ļauts izvarot ne tikai izpostīto pilsētu sievietes, bet arī vīriešus - kareivjus, tādējādi morāli tos pazemojot. Reti kurš smagi pazemots vīrietis ar pamatīgi iedragātu psihi un dibenu, spētu atkal paņemt rokā zobenu.
Jautājiet un Jums tiks atbildēts, protams, ja pasniedzēji nekaunēsies stāstīt. Ja Jums atbildēs, tad uzzināsiet, ka tajos laikos geji bija ne tikai armijā, bet arī senātos. Pie varas esoši vīri, filozofi, rakstnieki un daudzi citi, bija izvirtuši ļaudis, tie mēdza ietērpt jaunus puišus kleitās, laist tos kā dāmas visur pa priekšu un arī ņemt visur priekšā.