Šis ir jaunākais Ukrainas armijas tanks, kurš ja būtu pietiekošā lielā skaitā spētu dot Ukrainas armija tai tik ļoti nepieciešamo kaujas spēku.
Oplot-M – Jaunākais Ukrainas kaujas tanks.12

Šīs tanks patiesībā nav nekas oriģināls, bet gan stipri modernizēts Oplot tanka versīja, kas savukārt balstījās uz T-84 tanka. Pirmo reizi plašākai sabiedrībai šie tanki tika demonstrēti 2008 gadā. Šī tanka izstrādei Ukrainai vajadzēja ilgu laiku, jo tā izstrādē radās dažādas likstas un problēmas, kas izstrādes laiku padarīja gandrīz 10 gadus garu.

Tomēr neskatoties uz visu, Oplot-M izstūrēja Ukrainas armijas testus veiksmīgi. Un 2013.gadā tie tika pieņemti Ukrainas armijas sastāvā, taču lielā skaitā tie vel nav saražoti. Kā ari šie tanki ir pieejami eksportam uz citām valstīm. Taizeme jau ir pasūtījusi 49 Oplot-M tankus, kurus ir paredzēts piegādāt šogad. Tiesa nezinu kā viņiem tas izdosies, jo šie tanki vairāk būtu noderīgi pašai Ukrainai.

Pats tanks ir 7.7 metrus garš, bet ja arī pieskaita stobru pie garuma tad sanāk 9.7 metri. Augstums tankam ir 2.28 metri. Bet ir interesanti, ka Ukraiņu tanks ir 4.17 metrus palts, piemēram, Abrams ir 3.5 metrus, bet Vācu Leopards 2 ir 3.7 - 4 metrus palts.

Šim tankam ir ļoti laba pārgājība, piemēram, bez speciālas gatavošanās tankam ir pa spēkam pārvarēt līdz 1.8 m dziļas ūdens tilpnes. Bet sagatavojot tanku, kas sevī ietver pakustinājuma uzstādīšanu uz torņa pa kuru tiek piegādāts gaiss komandai un tankam ir iespējams pāravarēt pat 5 m dziļas ūdens tilpnes. Piemēram, ASV Abrams var pārvarēt 1.2 metrus dziļas ūdens tilpnes bez gatavošanas, bet ar gatavošanos tikai 2 metrus dziļas ūdens tilpnes.

Šim tankam galveno aizsardzību veido jaunākas paaudzes Duplet (Nozh-2) reaktīvas bruņas, kas spējot nodrošināt aizsardzību pat pret vairāku līmeņu lādiņiem, kā piemērām pret RPG-29. Tanka izstrādātāji pat apgalvo, ka viņu reaktīvas bruņas ir labākas par Kontakt 5 ERA tipa bruņām, kuras tiek izmantotas T90 tankos.

Šis tanks ir bruņots ar 125 mm gludstobra lielgabalu, kurš ir aprīkots ar elektronisko stabilizēšanas sistēmu, un automātisku pārlādēšanas sistēmu. No šī lielgabala papildus parastajiem šāviņiem ir iespējams šaut 9K119M Reflex vadāmas prettanku raķetes, ar maksimālo darbības rādiusu 5 000 m. Papildus tam tanks ir bruņots ar diviem ložmetējiem 7.62 mm un attālināti darbināmu 12.7 mm ložmetēju. Tankā munīcijas krājumos ietilpst 40 lielgabala lādiņi.

Takā tanka lielgabals izmanto automātisku pārlādēšanas sistēmu, tam ir nepieciešama tikai 3 cilvēku komanda.

Tanks ir aprīkots ar 6TD-2E dīzeļa dzinēju, kas nodrošina to tanks ir spējīgs pārvietoties ar 70km/h lielu ātrumu, un spējīgs ar pilnu bāku aizbraukt 450 km tālu.

Ukrainas karā šie tanki būtisko lomu nespēlē, jo tie ir pārāk mazā skaitā lai reāli spētu palīdzēt kaujās. Tāpēc joprojām Ukrainas armijā kā galvenos tankus izmanto T64, T72 un nelielā skaitā T84. Kuri bieži vien nav pienācīgi apbruņoti, sākot jau no nakts un termālo redzamības iekārtu trūkuma, līdz sliktam tehniskajam stāvoklim.
Ja Tev likās interesants šis raksts, tad apskati arī šos rakstus:
http://spoki.tvnet.lv/automoto/FV107-Scimitar-Kaujas-tehnika-kura/732392">http://spoki.tvnet.lv/automoto/FV107-Scimitar-Kaujas-tehnika-kura/732392
http://spoki.tvnet.lv/izgudrojumi/AMX-Leclerc-Galvenais-Francijas/731370">http://spoki.tvnet.lv/izgudrojumi/AMX-Leclerc-Galvenais-Francijas/731370
http://spoki.tvnet.lv/vesture/M6-ASV-Otra-pasaules-kara-57-tonnu/730744">http://spoki.tvnet.lv/vesture/M6-ASV-Otra-pasaules-kara-57-tonnu/730744
Tev patiks šie raksti
