Sveiki!
Policija savā darbā izmanto ne tikai vieglos, apvidus un kravas automobiļus. Dažādās valstīs, dažādiem mērķiem policijā tiek izmantoti ļoti neparasti pārvietošanās līdzekļi.
Sveiki!
Policija savā darbā izmanto ne tikai vieglos, apvidus un kravas automobiļus. Dažādās valstīs, dažādiem mērķiem policijā tiek izmantoti ļoti neparasti pārvietošanās līdzekļi.
Baltkrievijā milicija pārvietojas ar dažādiem transporta līdzekļiem, tai skaitā ar traktoriem! Droši vien tas paredzēts kāda kartupeļu zagļa vajāšanai uzartā laukā.
Anglijā bieži vien tiek izmantota jātnieku policija. Policisti zirgu mugurās biežāk uztur kārtību futbola mačos, kā arī dažādos lielos koncertos un pasākumos.
Ēģiptē, kur lielu platību aizņem tuksneši, policisti pārvietojas kamieļu mugurās. Šie dzīvnieki spēj bez problēmām pārvietoties smilšainos, sausos un karstos apvidos.
Neskaitot traktorus, milicija Baltkrievijā izmanto arī motorollerus. Galvenās motorollera priekšrocības ir to mobilitāte, kas padara tos par neaizvietojamu transportu, piemēram, pilsētu parkos.
Manevrētspēja ir ļoti svarīga, kad jāķer noziedznieki, tāpēc Francijā ir policistu vienības, kas pārvietojas uz skrituļslidām.
Portugālē, ASV, Turcijā, Vācijā un citās valstīs ielu patrulēšanā tiek izmantoti segveji (līdzsvara skūteri).
Austrālijā kārtības sargi patrulēšanai ūdenī izmanto ūdens motociklus. To priekšrocība ir tāda, ka ar tiem var maksimāli tuvu piekļūt krastam, savukārt lielie kuteri spiesti turēties 10-15 m attālumā no krasta līnijas.
Šo mašīnu paša rokām izveidoja policijas konstebls Kīts Vollers (Keith Waller), un nosauca to par Cykelbil SM 2009. Pēc viņa domām, šis projekts paredzēts, lai parādītu sabiedrībai, ka policijai ir humora izjūta, un ka tai ir arī vēlme veidot ciešāku kontaktu ar sabiedrību. Transportlīdzeklim ir pieci ātrumi un tā maksimālais ātrums ir 35 km / h. Tā var būt nav tik slikta ideja, taču, mūsuprāt, būtu rūpīgāk jāpiestrādā pie dizaina, pretējā gadījumā būs vēl viens iemesls pasmieties par policiju, bojājot tās kopējo tēlu.
Iespējams, ka pie šīs trīsriteņu automašīnas stūres nosēdina tos policistus, kuri ir smagi nogrēkojušies. Patiesībā ar šādām automašīnām pārvietojas dažādās ASV pilsētās, un sauc tās par Cushman Threewheeler NYPD. Galvenais šo automobiļu vienību uzdevums ir sodīt autovadītājus, kas novietojuši savus spēkratus tam neparedzētās vietās. Vārdu sakot, šo trīsriteņu automobili izmanto, lai pārbaudītu, vai stāvvieta ir apmaksāta, izrakstītu naudas sodus un uzliktu riepu bloķētāju, ja nepieciešams.
Toronto, Kanādas lielākajā pilsētā, 1970. gadu beigās bērnu drošības problēma uz ceļiem bija ļoti aktuāla. Tieši šim nolūkam tika izveidota šī smieklīgā mašīna, ko sauca par Blinkiju (Blinky). Faktiski - tā ir automašīnas Plymouth Fury modifikācija, kurai piešķīra “Draudzīga” multfilmu varoņa izskatu. Bet viss izrādījās tieši pretēji - bērniem nepatika Blinkijs, jo acis, kas piestiprinātas pie automašīnas, tās kustības laikā dīvaini mirkšķināja, kas lielai daļai bērnu sagādāja neaprakstāmas ... šausmas.