Sveiki!
Šoreiz turpinājums rakstam par neparastiem, interesantiem un mūsdienīgiem transporta līdzekļiem, kas paredzēti cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
Sveiki!
Šoreiz turpinājums rakstam par neparastiem, interesantiem un mūsdienīgiem transporta līdzekļiem, kas paredzēti cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
Firefly "vilcējs"
Uzņēmums Rio Mobility ir radījis neparastu transportlīdzekli cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuri vēlas pārvietoties nepievēršot uzmanību viņu ratiņu tehniskajām spējām. Firefly ir īpašs vilcējtransports, kas ratiņkrēslu var pārvērst par ātrgaitas transporta līdzekli, kurā var pilnvērtīgi pārvietoties pa pilsētu.
Viss, ka sir nepieciešams – piestiprināt Firefly pie ratiņkrēsla, un šis “vilcējs” pārvērtīs to par motociklu, kas var pārvietoties ar līdz 18 kilometriem stundā lielu ātrumu un ar vienu akumulatora uzlādi nobraukt līdz 24 kilometriem.
Exmovere Chariot
Ne visi cilvēki ar kustību traucējumiem ir gatavi skatīties uz pasauli no apakšas, sēžot ratiņkrēslā. Turklāt daudzas iespējas pasaulē ir pieejamas tikai tiem, kas var stāvēt, nevis sēdēt. Tādēļ parādījās šis transportlīdzeklis ar nosaukumu Exmovere Chariot.
Exmovere Chariot ļauj cilvēkiem ar invaliditāti aizvadīt stāvošu dzīvesveidu, pat ja viņi paši nevar nostāties uz kājām. Šis transportlīdzeklis nostiprina cilvēku jostas līmenī, cieši fiksējot apakšējo ķermeņa daļu un sniedzot brīvību augšējām ķermeņa daļām.
Ferrari Numero UNO
Automašīna ar nosaukumu Ferrari Numero UNO var kļūt par pasaulē pirmo sporta automobile, kas paredzēts invalīdiem. Galu galā šis konceptuālais automobilis parāda Ferrari automašīnas integrāciju ar ratiņkrēslu.
Šī automašīna ir paredzēta tikai vienam pasažierim. Tā var arī nebūt persona ar kustību traucējumiem, bet mašīna galvenokārt ir paredzēta tieši viņiem. Galu galā Ferrari Numero UNO šofera sēdeklis var pārtapt par ratiņkrēslu un otrādi.
Land Rover un Harley Davidson invalīdiem un vecāka gada gājuma cilvēkiem
Britu inženieris Andrew Weil ir izveidojis vairākus transportlīdzekļus vecāka gadagājuma cilvēkiem un invalīdiem, kuri viņu fizisko spēju dēļ nevar braukt ar apvidus automašīnām un čoperiem (motocikliem), taču ļoti to vēlētos.
Viņa dibinātā kompānija Travel Ability UK Ltd. sāka ražot ratiņkrēslus, atkārtojot Land Rover apvidus auto un Harley Davidson, motocikla stilu un vizuālo izskatu. Protams, tie izskatās diezgan komiski un nenopietni, bet pat vecāka gada gājuma cilvēkiem un cilvēkiem ar invaliditāti gribās pārvietoties ar skaistiem un oriģināliem transportlīdzekļiem, nevis ar vienādiem ratiņkrēsliem.