Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
38

Man gribās veltīt veselu rakstu par Toyota Supra, jo tā ir viennozīmīgi mana sapņu mašīna. Cik esmu viesojies ārzemēs, Supra ir ļoti populāra. Ļoti daudziem cilvēkiem tā ir sapņu mašīna, un ļoti daudzi savu sapni ir piepildījuši. Diemžēl, Latvijā nav daudz eksemplāru. Neesmu redzējis ar savām acīm nevienu uz ielām, bet zinu, ka ir bijuši eksemplāri ss’ā.Laikam vispirms jāsāk ar... Autors: Lubuntu Ieskats Toyota Supra paaudzēs.
1.

Laikam vispirms jāsāk ar nelielu ieskatu vēsturē. Supras sakne ir meklējama pie Toyota Celica. Laikā, kad Ford Mustang iekaroja savu augstāko punktu ekonomikas pasaulē un saviļņoja pasauli ar savu ražojumu, Toyota gribēja uztaisīt kaut ko ar ko pārspēt Mustangu. Un tā 1970. gadā tapa Toyota Celica. Atsevišķa jēdziena “Supra” nebija. Šo 1970. Gada jaunražojumu sauca Celica XX, bet Ziemeļamerika šo nosaukumu īsti nesaprata, tāpēc drīz vien parādījās nosaukums Toyota Celica Supra. Zem kapota šim jaunražojumam bija 6 cilindru rindinieks. ( 6 cilindi izkārtoti vienā rindā). Motors tika paņemts no leģendārās sporta mašīnas 2000gt.

Pirmās divas Supras paaudzes bija zem Celicas.

1986 gadā Supra atdalījās no... Autors: Lubuntu Ieskats Toyota Supra paaudzēs.
2.

1986. gadā Supra atdalījās no Celicas. Pasaulē ienāca A70 Toyota Supra. (bildē). Šis A70 modelis bija smags ar 6 cilindriem izkārtoti rindā. Šis modelis gāja smagi un nebija diezko jaudīgs. Bet tad kāds iegrieza šo Supras ballīti un izgudroja 7MGTE modeli. Respektīvi, tas pats A70 tikai pielikta turbīna. Uzreiz parādījās jauda un līdz ar to modeļa noiets tirgū. 

Bet ar trescarono paaudzi... Autors: Lubuntu Ieskats Toyota Supra paaudzēs.
3.

Bet ar trešo paaudzi nekas neapstājās. Trešās paaudzes Suprai sekoja mk4 ( Mark IV, 4. paaudze) Supra, kas arī ir visiemīļotākā pasaulē vēl šobaltdien. Mk4 jau no rūpnīcas nāca ar 2jz motoru. ( gari nestāstīšu, man nākamajā rakstā plāns rakstīt par Toyotas 1jz, 2jz motoriem) bet īsumā sakot parastajai mk4 3.0 versijai bez turbīnas ar 6 cilindiem ir 220 zirgspēku motors, bet otrai versijai 3.0 ar divām turbīnām un 6 cilindiem ir 320 zirgspēku motors.

mk4 Supra ir iekarojusi daudzu cilvēku sirdis, tai skaitā arī manējo. Pieminēšanas vērts ir fakts, ka tieši mk4 Supra bija izraudzīta Fast and Furious filmai.

Bet arī ar 4 paaudzes Supru... Autors: Lubuntu Ieskats Toyota Supra paaudzēs.
4.

Bet arī ar 4 paaudzes Supru nekas nav apstājies. Ļoti lielu vispārējo sašutumu izraisījusi piektās (jeb mk5) paaudzes Supra. Pagaidām šo auto nopirkt nevar, bet to gatavo nākamajam gadam autošovam Detroitā. Šī 5. paaudzes Supra ir pavisam savādāka, jo lai uzražotu šo modeli, Toyota kompānija sadarbojās ar BMW. Arī motors tiek izmantots no otrās sērijas BMW motoriem. Viena turbīna, 3.0 benzīns. Motors būs ar 335 zirgspēkiem. 

Arī internetā var atrast žurnālistu rakstus ar jautājumu “vai jaunā Supra būs izgāšanās?” Daudzi ir sašutuši, jo šajā burvīgajā Supru ģenerācijās tiek iepīts BMW.

Paldies par uzmanību.   

0
38
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [3]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
SAMSS avatars
Medaļa Neglītais džemperisMedaļa RainisMedaļa Rainis
  SAMSS 06.10.18 17:20
4
0

  

197403 avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Recidīvists
  197403 06.10.18 17:29
2
0

  

mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 07.10.18 00:40
2
0