local-stats-pixel fb-conv-api

White House1

 

Vēsture


Vairāk nekā 200 gadus Baltais nams ir kalpojis ne tikai, kā prezidenta un to ģimeņu mājvieta, bet visā pasaulē, kā prezidenta, Amerikas Savienoto valstu un to cilvēku simbols.

 

Baltā nama vēsture sākās, kad Džordžs Vašingtons 1790 gadā, kādā kongresā deklarēja aktu, ka federālajai valdībai būtu jādzīvo rajonā, kas nepārsniedz 10 kvadrāt-jūdzes, Potomakas upes krastā. Prezidents Vašingtons kopā ar pilsētas plānotāju Pjēru L’Enfrantu izvēlējas vietu priekš jaunās rezidences, kas tagad ir 1600 Pensilvānijas avēnija. Kad sākās priekšdarbi jaunajai federālajai mājvietai, tika izsludināts konkurss par ‘’Prezidenta Mājvietas’’ galvenā arhitekta vietu.  Tika pieteikti 9 projekti no kuriem zelta medaļu dabūja Īrijas izcelsmes arhitekts Džeimss Hobans, dēļ viņa praktiskā un pievilcīgā dizaina.

 

Celtniecība sākās, kad 1792 gadā, oktobrī tika ielikts pirmais stūrakmens. Lai gan Džordžs Vašingtons uzraudzīja celtniecību, viņš Baltajā namā nekad nav dzīvojis. Balto namu pabeidza 1800. gadā un tajā ievācās prezidents Džons Adams un viņa sieva, Abigaila. Kopš tā brīža katrs prezidents ir kaut ko izmainījis un uzlabojis, jo lai vai kā, Baltais nams ir prezidenta privātās mājas. Tā ir arī vienīgā rezidence Vašingtonā, kura ir pieejama publikai par brīvu.

 

Baltajam namam ir īpaša un fascinējoša vēsture, tas pārdzīvoja britu uzbrukumu 1814 gadā un citu 1929 rietumu spārnā, kad Herberts Hūvers bija prezidents. Kamēr prezidents bija Harijs S.Trūmens interjers Baltajā namā, izņemot 3. stāvu, tika pilnībā pārveidots, un tikmēr Trūmenu ģimene dzīvoja turpat netālu Pensilvānijas avēnijā.

 

Fakti

 

- Baltajā namā ir 132 istabas, 35 vannas istabas, 412 durvis, 147 logi, 28 kamīni, 8 kāpnes un 3       lifti. Tas viss iekļauts 6 stāvos.

 

-Laika gaitā Baltais nams ir saukts ‘’Prezidenta pils’’,  ‘’Prezidenta māja’’ un ‘’Valdošā savrupmāja’’. Savu pašreizējo nosaukumu tā ieguva Teodora Rūzvelta valdīšanas laikā 1901. gadā.

 

-Prezidentūras laikā..

Džeimss Polks( 1845-49) bija pirmais kura fotogrāfija tika uzņemta.

Teodors Rūzvelts (1901-09) pirmais kurš pārvietojās ar auto un pirmais kurš devās vizītē ārpus valsts – uz Panamu.

Franklins Rūzvelts(1933-45) pirmais kurš cēļoja ar lidmašīnu.

 

-Baltajā namā ir 5 šefpavāri, kas vienlaicīgi var apkalpot 140 viesus.

 

-Lai nokrāsotu balto namu vaig 570 galonus krāsas.

 

-Baltā nama iemītniekiem ir pieejama skriešanas trase, peldbaseins, boulinga celiņš, kino teātris un tenisa korti.

 

 

 

 

 

10 0 1 Ziņot!
Ieteikt: 000
Izmantotie avoti:
http://www.whitehouse.gov
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 1

0/2000

6 stāvi? to es nezināju. Visās bildēs izskatas, ka kādi 3, varbūt 4

0 0 atbildēt