Tās ir :
Kostarika-Ar konstitucionālu lēmumu valsts atteicās no savas armijas 1949. gadā.Militāru draudu gadījumā valsts aizsardzību nodrošinās 21 pasaules valsts, t.sk. ASV, Čīle un Kuba.
Grenāda-Nav savas armijas kopš ASV iebrukuma valstī 1983. gadā.Valsts ir Reģionālās drošības sistēmas dalībniece (dalībvalstis – 7 mazās valstis Karību reģionā).
Kiribati-Valstī ir tikai policija un krasta apsardze.Militāras agresijas gadījumā valsts aizsardzību nodrošinās Austrālija un Jaunzēlande.
Lihtenšteina-Regulārās armijas nav kopš 1868. gada. Šāds lēmums tika pieņemts taupības nolūkā.Nav noteikts, kura valsts veiks Lihtenšteinas aizstāvību militāras agresijas gadījumā. Par valsts aizsardzību ir bijušas sarunas ar Šveici, bet noteikts lēmums nav pieņemts.
Maršalu salas-Kopš neatkarīgas valsts izveides 1986. gadā Maršalu salās nav regulārās armijas.ASV ir pilnībā atbildīga par valsts militāro aizsardzību.
Mikronēzijas Federatīvās valstis-Valstī ir neliela policijas vienība.ASV ir pilnībā atbildīga par valsts militāro aizsardzību.
Nauru-Valstī ir neliela policijas vienība.Pēc neoficiālas vienošanās Austrālija nodrošinās valsts aizsardzību militāras agresijas gadījumā.
Palau-Valstī ir neliela policijas vienība.Pēc neoficiālas vienošanās Austrālija nodrošinās valsts aizsardzību militāras agresijas gadījumā.
Sentlūsija-Valstī ir neliela policijas vienība.Valsts ir Reģionālās drošības sistēmas dalībniece (dalībvalstis – 7 mazās valstis Karību reģionā).
Sentvinsenta un Grenadīnas-Valstī ir neliela policijas vienība.Valsts ir Reģionālās drošības sistēmas dalībniece (dalībvalstis – 7 mazās valstis Karību reģionā).
Samoa-Valstī ir neliela policijas vienība.Pamatojoties uz 1962. gadā noslēgto līgumu, Jaunzēlande ir atbildīga par valsts militāro aizsardzību.
Zālamana salas-Valstī ir neliela policijas vienība.Nav viennozīmīgi noteikts, kas veiks valsts militāro aizsardzību militāras agresijas gadījumā. Cer, ka tā būs Austrālija.
Tuvalu-Valstī ir neliela policijas vienība.Austrālija veic patrulēšanu teritoriālos ūdeņos. Nav viennozīmīgi noteikts, kas veiks valsts militāro aizsardzību militāras agresijas gadījumā.
Vatikāns- Vatikānam ir Šveices gvarde un žandarmērijas korpuss, taču tiem ir iekšējās kārtības uzturēšanas funkcija.Itālija ir atbildīga par valsts militāro aizsardzību.
Haiti-Valsts armija izformēta 1995. gadā. Pašreiz ir policija un krasta apsardze.Neviena valsts nav uzņēmusies saistības aizstāvēt valsti militāras agresijas gadījumā.
Īslande-Nav regulāras armijas, kaut arī Īslande ir NATO dalībvalsts kopš 1949. gada. Ir krasta apsardze un policija.Valsts militāro aizsardzību nodrošina NATO.
Maurīcija-Ir policija un krasta apsardze.Neviena valsts nav uzņēmusies saistības aizstāvēt valsti militāras agresijas gadījumā.
Monako-Ir labi nodrošināta un skaitliski salīdzinoši liela policija.Valsts militāro aizsardzību nodrošina Francija.
Panama-Armija izformēta 1990. gadā pēc ASV iebrukuma.Nav noteikts, kas nodrošina valsts militāro aizsardzību. Visticamāk, ka tā būs ASV, kurai ir liela ģeopolitiska interese par Panamu.