Mongolijas galvaspilsētā Ulanbatorā cels leģendārajai britu grupai "The Beatles" veltītu pieminekli.
Paredzams, ka līdzās bītlu bronzas figūrām būs milzīga ģitāra. Turklāt jaudīgi skaļruņi pastāvīgi publikai atskaņos šī Liverpūles kvarteta, kā arī tā mūsdienu mongoļu sekotāju dziesmas.
Šo ierosinājumu atbalstījis Mongolijas premjers Sanžijns Bajars, kurš ir liels bītlu fans un viņu dziesmas klausās jau četrdesmit gadus. Pēc viņa domām, slavenā četrotne sākusi globalizācijas procesu.
Monumenta būve izmaksās aptuveni simts miljonu mongoļu tugriku (37 tūkstošus latu). Mēneša beigās Ulanbatorā notiks pirmais labdarības koncerts, kurā aicinās uzsākt valsts mēroga kampaņu, lai savāktu līdzekļus bītlu pieminekļa celtniecībai
Tikai pārītī
Jūras cūciņas, kas dzīvo Šveices teritorijā, vairs nekad necietīs no vientulības: no 1. septembra Šveicē stāsies spēkā likums, saskaņā ar kuru pilsoņiem būs aizliegts šos dzīvnieciņus iegādāties pa vienam, bet gan tikai komplektā ar "dzīvesbiedru", ziņo "NEWSru Israel".
Šveices tiesā secināts, ka šie grauzēji nepanes vientulību, un viena pati jūras cūciņa krātiņā var iet bojā, bet tas tiek uzskatīts par rupju dzīvnieku tiesību pārkāpumu. Šis pats likums attieksies arī uz dažu sugu papagaiļiem.
Jāpiemin, ka jaunais nolikums parlamentā tika pieņemts jau 2005. gadā, bet tikai šī gada aprīļa beigās Apvienotajai padomei izdevās to apstiprināt.
Ministre Dorisa Loitarda intervijā laikrakstam "Tribune de Geneve" pastāstījusi, ka pirms likuma apstiprināšanas tika rīkotas neskaitāmas konsultācijas un uzklausīti vairāk kā 500 profesionāļu viedokļi.
Tāpat likums paredz, ka katrā valsts kantonā tiks izveidots speciāls dienests, kas kontrolēs dzīvnieku aprūpi fermās un mājās.
Atkal Šveice
Daudzi šveiciešu pāri atgriežas baznīcā, lai viens otram pie altāra sacītu "Nē!".
Cīrihes protestantu baznīca izstrādā jaunu šķiršanās rituālu jeb ceremoniju tiem, kas vēlas izbeigt savu laulību tur, kur tā sākusies.
"Rituāls vai simbolisks process sevī ietver pāra tikšanos ar priesteri pirms šķiršanās, tāpat kā tas notiek pirms laulībām," pastāstīja Cīrihes protestantu baznīcas mācītājs, kurš strādā pie jaunās liturģijas.
"Tas palīdz šķirtajiem cilvēkiem pārdzīvot šķiršanos un sasniegt pilnīgu attiecību pārtraukšanu. Dažreiz nav cita risinājuma, kā tikai šķirties," viņš sacīja.
"Šādās situācijās svarīgi ir panākt, lai šķiršanās pārim būtu tik draudzīga, cik vien iespējams, lai viņi dzīvē varētu uzsākt jaunu posmu. Pārējie ģimenes locekļi arī var piedalīties, un tas viņiem var atvieglot šī fakta pieņemšanu," piebilda mācītājs.
"Piedalīšanās šādā ceremonijā ir veids, kā Dievam parādīt, ka laulība ir beigusies," sacīja Cīrihes Reformātu baznīcas galva Rīdijs Reihs.