local-stats-pixel

TCK #123

25 9
60 -tajos deju zāles piedārdināja rokenrols, 80 -tajos – disko. Mūsdienās klubu apmeklētāji var izvēlēties sev tīkamāko mūzikas stilu, tomēr neapšaubāmi vislielāko popularitāti ieguvuši tādi virzieni, kā hip-hop, r’n’b un elektroniskā deju mūzika (electro house), kā arī neskaitāmie šo žanru paveidi. Tieši klubos, kur skan šāda veida mūzika, arī Latvijā nu jau kādu laiku varam vērot jauniešus, kuru dejošanas stils atšķiras no ierastajiem – asas un virtuozas kustības ar rokām, slavenais Maikla Džeksona moonwalk. Šis Latvijā jaunais dejas stils – tecktonik aizsācies Francijā, Parīzē, klubā „Metropolis” 2000. gadā un izplatījies visā pasaulē, lielā mērā pateicoties amatieru video, kas tika ievietoti tādos interneta portālos kā, piemēram, youtube.com Tecktonik nav mūzikas stils – to var dejot gandrīz vai pie jebkuras elektroniskās mūzikas un ne tikai, jo deja ir aizguvusi savus elementus arī, bet ne tikai, no hip-hop, go-go dance, house, c-walk u.c. Var teikt, ka TCK (saīsinājumā no tecktonik) ir jauns dejas stils, kas radies, apvienojot jau zināmos. Jāatzīmē, ka tecktonik par savu popularitāti lielā mērā var pateikties Francijā notikušajam seksuālo minoritāšu praidam, kura dalībnieki gājiena laikā dejoja šo deju, tomēr būtu absurdi uzskatīt, ka tecktonik ir saistīta ar netradicionāli orientētu seksualitāti. Tecktonik ir arī oficiāli reģistrēta preču zīme – šī ir pirmā reize, kad dejas stils tiek aizsargāts šādā veidā, liedzot rīkot oficiālus pasākumus, izmantojot tecktonik zīmolu. Preču zīmes īpašnieki pārdod drēbes – apspiestus džinsus, košas jakas, pieguļošus T-kreklus un citu ar tecktonik saistītu atribūtiku, arī mūzikas ierakstus un pat enerģijas dzērienus. Tecktonik dejotājus, bez visa iepriekšminētā, nereti var atpazīt arī pēc diezgan oriģinālām frizūrām, kurās izteikti manāmas mohawk un mullet griezumu tendences (sānos īsāk apgriezti, galvvidū augšup saslieti mati), kā arī futūrisma elementiem ārējā izskatā – apvilkta zvaigzne ap aci, spīdīgi metāliskas krāsas apģērbs un aksesuāri. Latvijā tecktonik ieguva popularitāti tieši pēdējā gada laikā, kad jaunieši sāka atdarināt tādu dejotāju kā Jey-Jey, Spoke un Lecktra kustības, kuras tika noskatītas internetā atrodamajos video. Iesākumā, kā jebkurš jaunievedums, tecktonik bija tikai amatieru līmenī, bet tagad Latvijā ir atrodamas pat vairākas deju skolas, kuras piedāvā apgūt šo dejas stilu gan Rīgā, gan ārpus tās. Rīgā aktīvi darbojas Edmunda Veizāna vadītā „Modes Deju Studija”, kas bija pirmā Latvijā. Savukārt „Liepājas Deju attīstības klubs” jeb „Deju studija Tecktonik” piedāvā apgūt šo deju Liepājā.
« 1  2  3  4  5 »
25 9 23
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 23

0/2000
tā nau izņirgāšanās par pankiem, tā ir izņirgāšanās par visu cilvēci :D:D
2 0 atbildēt
Kaadeel nau redzams Jey Jey, vinsh tomeer ir viens no labaakajiem !!! ??? :D
2 0 atbildēt
pidarastu deja!
2 0 atbildēt
Izskatās pēc ņirgāšanās par pankiem.
1 0 atbildēt
Man patīk
1 0 atbildēt
:D hah atskirība ir tajā ka smukas ir meitenes *, džeki tck respektīvi besij * dzeki un nesaista kaa stils tck meitenēm
1 0 atbildēt
man patīk, bet līdz vietai kur sākas dīvainu zeķu vilkšana visur utt + patīkami lasīt
1 0 atbildēt
man nepatīk, bet plusiņu ielikšu, jo ir labs info un normālas bildes
2 1 atbildēt
Man pašai ir raksts par Tck un pietam teksts tas pats.. Tadēļ -
1 1 atbildēt
tck viens no reaalaakajiem veidiem taakaa vsp aizveraties
0 0 atbildēt
emotion +++
0 0 atbildēt
Saliidzinaat tecktonik ar disko un rokenrolu... Kaa nez no kurienes uzradies, taa arii paaris turpmaako gadu laikaa pazudiis.
0 0 atbildēt
Tie pasji EMO tikai ar isiem matiem. emotion
3 3 atbildēt
mazgāšanās duša stils emotion
0 0 atbildēt
Kur Lecktra? emotion
0 0 atbildēt
baigi labais raksts, nemaz neiznāju ka tik krāšņš viņš ir, zinu tik vienu grupu aks dejo baigi labi šito, iepatikās tīri ok pagājušā gada sākumā februārī. redzu ka šis stils aks ir šiem cilvēkiem pat baigi pievelk, arī dejas stils patīk dikti(pašam dejot vai izlikties ka sanāk labi) tik spilgts viss, gandrīz vai tādi apt revulūcija mūzikā kā punkrock vai metāl novirziens, akd tie cilvēki ziskatijās daudz izaicinošāk kā pārējie ;) riktīgi piedur.
0 0 atbildēt
patiik! :D
0 0 atbildēt
kaadam nav veelme uztaist raxtu par drusku sakariigaaku deju veidu Melbourne Shuffle aka Hardstyle? luuucu.
0 0 atbildēt
Dzekiem dieviigas frizuuras
1 1 atbildēt
Hmm..man patīk..dejošanas wieds ir interesants.. =]
1 1 atbildēt