Šoreiz par tādu notikumu kā Okas krīze. Okas krīze bija strīds par zemi starp Mohauku nāciju un Okas pilsētu Kvebekā, Kanādā 1990. gadā. Tā ilga un tiek uzskatīta par pirmo nežēlīgo konfliktu starp Kanādas valdību un Kanādas pirmiedzīvotājiem, kas tika tik izteikti publicēts.
Šis zemes gabals, kurā atradās Mohauku svētā priežu audze un kapulauks, izraisīja strīdu tad, kad Okas pilsēta vēlējās tur izbūvēt paplašinātu golfa laukumu. Zemes, uz kurām atradās pirmiedzīvotāju svētvietas, jau sen bija jūtīgs jautājums un bija izraisījusi "rīvēšanos" starp Kanādas pirmiedzīvotāju un iebraucēju pēctečiem. Taču šajā konkrētajā gadījumā vairāki cilvēki veiksmīgi izraisīja plašas nesaskaņas starp nācijām. Okas mērs pieprasīja iedzimto pakļaušanos bez tiesas pavēles, tas uzreiz izraisīja protestu pirmiedzīvotāju vidū, kas sāka veidot barikādes ap savu svētvietu. Tas deva mēram ieganstu izsūtīt bruņotas vienības, aizbildinoties ar iespējamu vardarbību. Iedzimtie nolēma, ka arī sievietes, kas ir zemes aprūpētājas, paliek pirmajās rindās, bet ieročus izmantos tikai galējas aizsardzības vajadzībā. Valdības vienības sāka uzbrukt barikādēm ar asaru gāzi un apžilbinošiem spridzekļiem, neviens nezina, kura puse pirmā atklāja uguni, sākās apšaude, vējš atpūta asaru gāzi atpakaļ pie kanādiešu kaujiniekiem, iestājās haoss. Pēc apšaudes atklājās, ka viens no kanādiešiem ir nāvējoši sašauts sejā.
Soli pa solim tika kāpināts rasu naids, radio regulāri skanēja replikas par to, ka Mohauki "pat neprot runāt franciski" kā arī Parlamenta izteikumi, ka "ja jau viņi tā grib paši savu zemi, kāpēc neizsūtīt viņus uz Labradoru?"
Valdība iesūtīja aizvien vairāk militāro vienību, bet tie neko daudz nespēja nodarīt civilajiem pirmiedzīvotājiem.
Valdība bija noteikusi aizliegto zonu aptuveni 1,5 km platumā no barikādēm, taču armija to ātri vien sarucināja līdz pieciem metriem. Lai gan spriedze starp abām pusēm bija milzīga, neatskanēja neviens šāviens. Un arī sarunas nedeva nekādu rezultātu.
29. augustā Mohauki paziņoja par protesta atcelšanu, jo nevarēja neko padarīt, lai valdība ievērotu to lūgumu. 25. septembrī viens no Mohaukiem apstaigāja perimetru, iedarbinot visas signālraķetes, ko armija bija izvietojusi, lai redzētu, vai kāds bēg. Armija reaģēja un pavērsa ūdens lielgabalu pret cilvēku, bet lielgabalā trūka spiediena, lai tas varētu ko nodarīt. 26. septembrī Mohauki ceremoniāli sadedzināja tabaku un devās prom no priedēm uz rezervātu, pa ceļam to izmantoja Kanādas armija, daudzus arestējot.
Projekts par golfa lauku, kas bija krīzes iemesls, tika apturēts un laika gaitā par to aizmirsa.
Cik daudz ir vērta zeme, uz kuras stāvam? Kādam zemes gabals ir ienesīgs kapitāls, Mohauku nācijai zeme nebija tikai augsnes klucis, tā bija mantojums, kas ticis nodots paaudžu paaudzēm un cīņā par to iesaistījās visi, jauni, veci, studenti, uzņēmēji, visi, kas jutās tai piederīgi.