local-stats-pixel

Staburadze27

35 4
„Staburadzes konditorejas” vēsturi var izsekot līdz pat 1910. gadam, kad Vilhelms Ķuze, vēlāk pazīstams kā „saldumu karalis”, noīrē telpas Avotu ielā 16 un atver tur konditoreju. 1912. gadā viņš jau ir ierīkojis nelielu konfekšu darbnīcu, bet gadu vēlāk jau iegādājas pirmās šokolādes mašīnas un sāk ražot šokolādi. Augšupejošajā uzņēmējdarbībā savas korekcijas ievieš 1. pasaules karš – saldumu fabrika saņem pavēli evakuēties uz Krieviju. No 1915. līdz 1920. gadam Vilhelms Ķuze strādā Maskavā.

1920. gadā, kad „saldumu karalis” atgriežas Rīgā, viņa īpašumi ir izpostīti... Tomēr Ķuze nepadodas, viņš aizņemas naudu un atjauno uzņēmuma darbību. Bizness aug: fabrika paplašinās, pieaug darbinieku skaits un produkcijas klāsts, tiek ieviestas jaunas tehnoloģijas.

V. Ķuzes panākumu noslēpums ir ne vien izcilajā produkcijas kvalitātē, bet arī gaumīgā, mākslinieciskā noformējumā un pamanāmā reklāmā. Ķuzes fabrika ir plaši pazīstama ar plašu ražojumu sortimentu, kurā ietilpst konfektes, šokolāde, cepumi, vafeles, kafija, no vislabākajām izejvielām. Reklāma tiek ievietota lielākajos laikrakstos un žurnālos, garantējot uzņēmuma atpazīstamību un prestižu.

1935. gadā Ķuzes uzņēmums kļūst par akciju sabiedrību, Dienā tiek saražoti 5000 kilogrami dažādu saldumu, sortimentā ietilpst ap 500 dažādu saldumu veidu, preču apgrozījums – ap 2,5 miljoniem latu gadā.

Uzņēmums rūpējas arī par savu darbinieku atalgojumu un sociālajām garantijām. Vēl vairāk, liela uzmanība tiek pievērsta kultūrai un atpūtai – fabrikā darbojas koris, dramatiskais pulciņš, futbola komanda, notiek darbinieku atpūtas vakari. Tajos piedalās arī Vilhelms Ķuze ar dzīvesbiedri Olgu.

Šo veiksmes stāstu pārtrauc 1940. gada jūnija notikumi. Akciju sabiedrība tiek nacionalizēta, tās izveidotājs Vilhelms Ķuze – izsūtīts uz Soļikamsku, kur 1941. gadā mirst. Fabriku pārdēvē par „17. jūniju”, un tā turpina savu darbu visus padomju gadus.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1990. gadā uzņēmumu pārdēvē par „Staburadzi”. Pēc sešiem gadiem, 1996. gada 16. oktobrī tā kļūst par akciju sabiedrību. Patlaban „Staburadzes” kontrolpakete pieder SIA „Nordic Food”. Uzņēmuma vadošie darbinieki ir Padomes priekšsēdētājs Gisli Reinisons (Gisli Reynisson) un Valdes priekšsēdētājs Juris Jonaitis. A/S „Staburadze” turpina veiksmīgi darboties Latvijā, iegūstot un nostiprinot savas pozīcijas tirgū.

SIA „Staburadzes Konditoreja” ir A/S „Staburadze” meitas uzņēmums, kas kā atsevišķa struktūrvienība dibināta 2005. gada maijā.

2007. gadu mēs varam atzīmēt kā jaunu pakāpienu mūsu attīstībā – tiek būtiski paplašināts sortiments un mainīta tirgus politika. Tagad mēs piedāvājam ne vien lieliskas un populāras tortes svētkiem, bet arī neparastas, līdz šim Latvijā neredzētas tortes, našķus un kūciņas ikdienai un nelieliem kafijas galdiem.
35 4 27 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 27

0/2000
Mikijs bet padomaa logiski ja liksim tikai to kas tev patiik tad tas buus normaali??? kaa jau teicu nepatiik tev patiik citiem nu??? ko var stresot bezjeegaa??? nu nepatiik met aaraa gan paardziivosu nu!!!! atradis problemu...
2 0 atbildēt
Jūs guraki? xD Jums prātā laikam tikai parnuhas un vel viskaukāda huinja =/ Labs raxts ;)
2 0 atbildēt
piekritu
2 0 atbildēt
nu ja gribēji bildes no 80. gadiem, vnk varēji nofočēt sapuvušu kūku
3 1 atbildēt
vaks tad jums tikai bildes ir vaijadziigas??? es jau vienreiz teicu teiksu arii tev tad met so rakstu aaraa ja nepatiik... tu jau mums admins vis varenais...
1 0 atbildēt
Le Bagman taisniba..
1 0 atbildēt
vaks nepatiik tev patiks citiem.... nu neinteresee tad vnk ej pie nakamiem rakstiem vaks ar tevi.!!!!
1 0 atbildēt
jums jau tikai bildes un video vaidziigs ir...vaaks tauta sak palikt jociiga pat lasiit nevelas...
1 0 atbildēt
da ejiet tak juus!!!
1 0 atbildēt
Mikijs tik pat kaa tu!!! atradies te!!!
1 0 atbildēt
Aizveries kas riitu pagaidiis???? nu bet piemeram jaa...neatbalstu tadu lietu ka ieliek vnk kkadus dziesmu vardus...logiski ja nav ko likt tad neliec neko...
1 0 atbildēt
homo nesapratu tavu pirmo komentu...
1 0 atbildēt
sheep, tgd es vairak pa visu kopuma runaju ne tieshi pa sho rakstu :) eh riitu pagaidiis
1 1 atbildēt
Sheep - šis got pasūkā līko, kur cepumi, kūkas, končas, sexīgās recepšu meistares? :)
1 1 atbildēt
es vēl atceros baigi garšigo izstrādājumu no šīs konditērjias Laikam torte bija neatceros bet uz vāka bija Vecrīgas bilde mmmm
1 1 atbildēt
es atceros kkada 4. klase ekskursiju uz vinu fabriku.. piebaroja lidz vemshanai ar tiem saldumiem^^
1 1 atbildēt
nu vēl tikai par Laimu... informatīvi raksti ir vislabākie ++++...///
1 1 atbildēt
bildes neieliku tapeec ka nevareeju atrast tadas ko velejos,jo neveelejos likt piemeram tadas tortes kas ir jau tagad .... gribejas ielikt kadu piemeram no 80 gadiem utt :)) paldies :))
0 0 atbildēt
nav jau ta ka tikai mikijs neapmierinats ar to kas pedeja laika notiek spokos, vairaki teikusi un pasham neliekes nedaudz stulbi ka spokus piespamo ar kkadiem klipiem un galerijam ar 2 bildem??
1 1 atbildēt
sāk jau apnikt šitās galerijas emotion
1 1 atbildēt