Pašlaik tiek izstrādāta jauna tehnoloģija nelegālo failu atrašanai un izsekošanai, izmantojot BitTorrent protokolu. Veidotāji cer šādā veidā novērot tīklu, neiejaucoties datu plūsmā, kā arī iegūt spēcīgus pierādījumus par nelegālu failu pārsūtījumiem.
Kā zināms, šie pirātiskie faili var būt filmas, mūzika, programmas, spēles. Ar šo tehnoloģiju, atrodot šādus failus, tiks saglabāta informācija par iesaistītajām tīkla adresēm, lai vēlāk varētu veikt to analizēšanu.
Interneta pakalpojumu sniedzējiem ir iespējas atpazīt datu plūsmas, ko rada P2P tīkli, lai ierobežotu to radīto tīkla noslogojumu, bet nav pieejama informācija par failiem, kuri tiek pārsūtīti šādā veidā. Bittorrent failus līdz šim varēja noskaidrot tikai ilglaicīgā procesā, kas prasa faila satura smalku pārbaudi, turklāt arī vairāku failu apskate aizņem daudz vairāk laika.
Jaunizveidotā sistēma ļautu pasīvi iegūt informāciju par failiem, kuri tiek pārsūtīti, neiejaucoties un neizmainot informāciju ne ienākošajā, ne izejošajā datu plūsmā. Sākumā tiek pārbaudīta Bittorrent protokola informācija 32 bitos faila galvā, pēc tam sistēma aplūko faila kontrolsummu un identificē kodu, kas tiek lietots, lai koordinētu vienlaicīgu iespēju lejuplādēt simtiem faila fragmentu no dažādiem lietotājiem. Ja, pārbaudot kontrolsummu, tā sakrīt ar kādu no aizliegtajām, tad sistēma piefiksē informāciju par iesaistītajām tīkla adresēm.
Tehnoloģija būtu ātra, izmantojot īpaši konfigurētu FPGA (Field Programmable Gate Array) čipu, kā arī flash atmiņu, kurā saglabātu informāciju par nelegālajām aktivitātēm tīklā. Failus varēs skenēt tieši, pārtverot Ethernet kontroliera buferī esošos datus.
Šāda ideja gan nav nekas jauns. Cisco jau vairākus gadus pārdod šāda tipa iekārtas Ķīnas valdībai „Great Firewall of China” projektam, līdzīgi arī Autrālijas firma Brilliant Digital Entertainment pārdod iekārtas CopyRouter, kuras analizē kontrolsummas un identificē nelegālos failus citos P2P tīklos. Tādēļ nepieciešama regulāri atjaunināta datubāze ar nelegālo failu kontrolsummu sarakstiem.
No likumiskās puses skatoties, ne Amerikā, ne Eiropā netiktu atļauta šādas iekārtas uzstādīšana un tīkla novērošana, lai tikai cīnītos pret pirātismu. Pat ja tas tiktu atļauts, tehnoloģija vēl nav gluži gatava darbam, jo sistēma spēj atrast 99% no nelegālajiem failiem, bet tikai ar ātrumu 100Mbit/s. Tas ir nepietiekams ātrums, jo mūsdienās būtu nepieciešams atbalstīt vismaz 1-10Gbit/s plūsmas, lai šādi analizētu tīklu. Turklāt nav arī izslēgts, ka sistēma varētu kļūdaini uzrādīt legālu failu pārsūtījumus kā nelegālus. Papildus nosauktajiem mīnusiem šī sistēma nespēj arī pārlūkot šifrētus failus, kuri sastāda 25% no BitTorrent tīkla mūsdienās, tādēļ, palaižot šādu iekārtu, lielākā daļa parslēgtos uz šifrēto režīmu. Tas tomēr ir solis tuvāk pirātisma apkarošanā un varbūt pirātiem liks aizdomāties par drošāku nelegālo failu pārsūtīšanu.