local-stats-pixel fb-conv-api

Skaista spēle pret Itāliju4

3 2
2010. gada Vankūveras ziemas olimpisko spēļu hokeja atlases turnīra pēdējā spēlē ar 4:1 pārspējot Itāliju, ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm nodrošinājusi Latvijas izlase. Vieni vārti un rezultatīva piespēle Ģirta Ankipāna kontā.
Gandrīz pilno "Arēnas Rīga" tribīņu atbalstīti, Latvijas hokejisti jau ar mača pirmajām minūtēm uzsāka pamatīgu ofensīvu. Jau trešajā minūtē vārtus bija jāgūst Mārtiņam Cipulim, kurš, saņēmis teicamu piespēli no Gunta Galviņa, izslidoja viens pret vienu ar Itālijas vārtsargu Tomasu Tragustu, bet vārtus gūt neprata. Piektajā minūtē Lauris Dārziņš no vārtu priekšas uzmeta virsū Tragustam. Pēc tam mūsējie spēlēja vairākumā, bez īpaša asuma pretinieku zonā. Astotajā minūtē labās pozīcijās nokļuva gan Aigars Cipruss, gan Juris Štāls, bet neviens no uzbrucējiem vārtus gūt neprata. Taču jau minūti vēlāk beidzot tika gūti pirmie vārti. Itālijas komanda izgāzās ar spēlētāju nomaiņu, kā rezultātā Jānis Sprukts izslidoja viens pret vienu ar Tragustu, taču trāpīja ripu vārtu tīklā no ārpuses, pats Sprukts savāca ripu, piespēlēja Ģirtam Ankipānam, kurš, izmantojot apstākli, ka itāliešu vārtsargs jau gulēja uz ledus, guva salīdzinoši vieglus vārtus – 1:0. Drīz pēc tam Latvija ieguva vēl vienu vairākumu, ko prata realizēt. Tragusts atvairīja tālu Kristapa Sotnieka metienu, bet pirmais pie atsistās ripas nokļuva Cipulis – 2:0. Itāliešiem bīstamākais moments pirmajā periodā bija 15.minūtē, kad Luka Feličeti no asa leņķa trāpīja pa Sergeja Naumova sargāto vārtu stabiņu. Jāteic, ka pēc otrajiem gūtajiem vārtiem Latvija sāka spēlēt vairāk no aizsardzības. Pirmā perioda izskaņā nopelnītais un neizmantotais vairākums nozīmēja to, ka otrās 20 minūtēs Latvija iesāka, spēlējot pieciem pret četriem itāliešiem. Vairākums netika izmantots, pēc tam ļoti aktīvi spēlēja Itālijas komanda, nopelnot sev iespēju spēlēt vairākumā, arī bez vēlamā rezultāta. Perioda 12.minūtē labā pozīcijā nokļuva Miķelis Rēdlihs, taču itāliešu vārtsargu Rīgas ''Dinamo'' uzbrucējām pārspēt neizdevās. 15.minūtē Itālija ar aktīvu spēli mūsējo zonā nopelnīja vēl vienu vairākumu, bet šoreiz nospēlēja vēl sliktāk nekā līdz šim – kāds no Itālijas aizsargiem savā zonā uzdāvināja ripu Mārtiņam Karsumam, kurš, nokļuvis viens pret vienu ar Tragustu, meta precīzi – 3:0. Perioda izskaņā laba iespēja radās Dārziņa, bet Lauris aizmeta garām no vārtu priekšas. Otrās trešdaļas izskaņā itālieši nopelnīja vēl vienu vairākumu, ko pusotrā minūtē neprata izmantot. Perioda vidū Itālija nopelnīja iespēju spēlēt vairākumā, taču neko reālas briesmas Naumova vārtiem neradīja. Beidzoties Itālijas vairākumam, Latvija bija iespēja izcelties pretuzbrukumā. Guntis Džeriņš iedeva lielisku piespēli Miķelim Rēdliham – virsū vārtsargam. Pēc tam savu meistarību spēlēšanai vairākumā bija iespēja apliecināt Latvijas izlasei. Mūsējie nospēlēja vēl vājāk nekā itālieši. 18.minūtē teicama iespēja palielināt pārsvaru bija izlases kapteinim Herbertam Vasiļjevam, bet viņš aizmeta garam vārtiem, M. Rēdliha metienu nobloķēja Itālijas aizsargi, Džeriņš un Karsums uzmeta virsū Tragustam... Jau pavisam drīz skanēja spēles beigu sirēna vēsto par Latvijas uzvaru ar 4:1. Latvijas izlase brauc uz Vankūveru!