local-stats-pixel

Padomi tiem, kuri pirmoreiz stājas darbā2

24 0

ASV Darba ņēmēju fonda aplēses liecina, ka 25% amerikāņu savā pirmajā darbavietā nenoturas pat gadu, bet gandrīz puse ir spiesta darbu pamest, nenostrādājot pusotru gadu. Iemesli tam var būt visdažādākie, tomēr interneta vietnes CommonSenseAtWork.com konsultants karjeras jautājumos Reimonds Grīnvuds sniedz virkni padomu tiem, kuri vēlas sekmīgi uzsākt karjeru savā pirmajā darba vietā.

1. Strādāt, strādāt un vēlreiz strādāt. Nekautrējieties izrādīt iniciatīvu, ņemiet darbu līdzi uz mājām, strādājiet arī brīvdienās, nevis tikai no astoņiem rītā līdz pieciem pēcpusdienā.

2. Darbā ierodieties agri, bet atstājiet darba vietu vēlu. Ieteicams birojā vai rūpnīcā ierasties vismaz 30 minūtes pirms oficiālā darba laika sākuma. Tas ne tikai palīdzēs sagatavoties darbam, bet, iespējams, ļaus neoficiālā atmosfērā pārmīt kādu vārdu ar priekšnieku un likt viņam saprast, ka esat centīgs darbinieks. Vienmēr demonstrējiet savu interesi par darbu, meklējiet papildu informāciju. Pēc darba dienas beigām kādu laiciņu uzkavējieties darba vietā, sakārtojiet savu galdu, sastādiet plānu nākamajai dienai.

3. Neceriet, ka pasauli jums izdosies iekarot un strauju karjeras lēcienu veikt pusgada laikā. Tomēr atcerieties, ka jau kopš pirmās darba dienas jūsu dosjē tiek veikti svarīgi ieraksti.

4. Nekautrējieties vajadzības gadījumā uzdot jautājumus un lūgt palīdzību - tā nebūt nav vājuma izpausme. Pacentieties nodibināt labas attiecības ar kādu pieredzējušu kolēģi, kurš varētu kļūt par jūsu darbaudzinātāju. Patiesību sakot, tas nemaz nav tik sarežģīti - lielākajai daļai cilvēku glaimo, ja kāds lūdz viņu padomu vai palīdzību.

5. Centieties izprast, kā ir organizēts darbs jūsu darbavietā, jo bieži vien tas nepavisam neatbilst amata aprakstos un citos dokumentos rakstītajam. Apgūstiet profesionālo žargonu.

6. Neiesaistieties nekādos grupējumos, kas izveidojušies kolektīvā. Arī baumošanu atstājiet citiem.

7. Izrādiet cieņu pret izveidojušos hierarhiju. Organizācija vienmēr būs lielāka un spēcīgāka par individuālu personību, un ne jau jūs uzreiz spēsiet to mainīt. Iegaumējiet pakļautības ķēdīti, atcerieties, ka katram darbiniekam ir kāds priekšnieks, bet dumpiniekiem ilga karjera parasti nav lemta.

8. Noskaidrojiet jūsu organizācijas svarīgākos mērķus un vērtības, rīkojieties saskaņā ar tiem.

9. Pielāgojieties videi, ievērojiet pieņemto ģērbšanās stilu, izprotiet, vai uzsvars tiek likts uz oficiālām sapulcēm vai neformālām sarunām, noskaidrojiet, vai vadība ir gatava uzklausīt padoto priekšlikumus.

24 0 2 Ziņot!
Ieteikt: 000
Izmantotie avoti:
http://google.lv
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 2

0/2000

Un neaizmirst par privāto dzīvi ;)

1 0 atbildēt

"Darbā ierodieties agri, bet atstājiet darba vietu vēlu. Ieteicams birojā vai rūpnīcā ierasties vismaz 30 minūtes pirms oficiālā darba laika sākuma."  un "ņemiet darbu līdzi uz mājām, strādājiet arī brīvdienās, nevis tikai no astoņiem rītā līdz pieciem pēcpusdienā" - nu šitā tikai amerikāņi un japāņi var strādāt. Man tuvāks Skandināvijas modelis, kur darbs ir svarīgs, bet vienlīdz svarīga ir arī privātā dzīve un ģimene.

0 0 atbildēt