local-stats-pixel fb-conv-api

Naudas tērēšanas britu parlamentā2

11 0
Lielbritānijā sācies skaļš politiskais skandāls, kas saistīts ar atklātībā nonākušies datiem par parlamenta deputātu un valdības locekļu masveida finanšu mahinācijām. Skandāla rezultātā jau notikušas pirmās demisijas. No Konservatīvās partijas līdera palīga posteņa aizgājis deputāts Endrjū Makkejs, tāpat ir apturēta deputāta Eliota Morlija piederība leiboristu partijai, ziņo „The Times”.
Skandālā, kurš jau ir nosaukts par britu parlamenta „pašu drūmāko dienu”, ir iejaukti gan leiboristi, gan konservatīvie. Saskaņā ar likumu, papildus algai parlamenta deputātiem ir tiesības uz vairāku izdevumu kompensāciju, kas saistīti ar viņu darba pienākumu pildīšanu. Tomēr daudzi deputāti izlietoja šīs tiesību pārāk „brīvi”, gūstot papildus ienākumus uz nodokļu maksātāju rēķina.
Izmantojot to, ka deputātiem, kuri nedzīvo Londonā, ir tiesības uz hipotekāro izdevumu kompensāciju, Makkejs ar sievu, kura tāpat ir parlamenta deputāte, saņēma kompensāciju par divu māju iegādi galvaspilsētā. Makkejs atzina, ka viņa uzvedība ir nepieņemama. Morlijs tāpat apsūdzēts mahinācijās ar nekustamā īpašuma apmaksu. Bez šiem gadījumiem, atklājies vēl liels daudzums citu, kad deputāti vienu mājokli īrē par valsts līdzekļiem, bet izdevumus par otra mājokļa iegādi kompensē no budžeta līdzekļiem.
Lielu rezonansi izsauca izformācija ka no budžeta līdzekļiem apmaksāti deputātu izdevumi mājkalpotāju algošanai, suņu barības iegādei, baseinu apkopšanas darbiem, māju teritorijas labiekārtošanai un citām personiskajām vajadzībām. Publiskota arī informācija par gadījumiem, kad deputāti, pārbraucot no viena dzīvokļa uz citu, ikreiz veikuši dārgus remontus un mēbeļu iegādi uz valsts rēķina. Vairākos gadījumos arī dārga deputātu īpašumu pirmspārdošanas sagatavošana, kas ievērojami paaugstināja nekustamā īpašuma cenu un īpašnieku peļņu, notikusi uz valsts rēķina.
Nospiedošā vairākumā gadījumu šīs izmaksas formāli bija pilnīgi likumīgas un tām piekrita īpaša komiteja. Tomēr premjerministrs Gordons Brauns jau publiski atvainojies un devus rīkojumu izveidot speciālu komisiju, kura pārbaudīs budžeta izdevumu pamatotību parlamenta deputātu uzturēšanai par pēdējiem četriem gadiem. Daži parlamentārieši arī ir sākuši brīvprātīgi atdot līdzekļus, kas saņemti ar dienesta pienākumu pildīšanu nesaistītu izdevumu kompensēšanai.
Arī toriju līderis Deivids Kamerons tāpat publiski atvainojies un apsolījies sodīt jebkuru partijas biedru, kurš būs iejaukts ļaunprātībās. Bez tam Brauns un Kamerons atzina, ka parlamentāriešu izdevumu atlīdzināšanas sistēmā ir nepieciešamas reformas.
Reizē ar skandālu Kopienu palātā, pēc „The Guardian” informācijas, līdzīga izmeklēšana sākusies arī britu parlamenta Augšnamā. Šobrīd uz laiku no savu pienākumu pildīšanas ir atstādināti divi pēri – leiborista. Pēdējo reizi lordi tamlīdzīgi sodīti vēl Olivera Kromvela laikos 1642. gadā.
11 0 2 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 2

0/2000
angļi vismasz atzīst savu vainu un atvainojās, kamēr mūsējie tik zog un noveļ vainu uz citiem, un sanāk tā, ka beigās nauda ir vnk pazudusi, jo neviens nav vainīgs vai arī bieži sanāk, ka soda nevainīgu cilvēku.
4 0 atbildēt
Lai kā mēs visi nosodītu to valdību , tomēr ja paši tur tiktu arī zagtu , un nevajag to noliegt ;)
2 0 atbildēt