local-stats-pixel

Lūk jums mistika20

Gribētos teikt, lūk, iemesls, kāpēc mēs šaujam kosmosā miljardiem vērtus teleskopus ar ne mazāk vērtīgām apkopes misijām. Mums nav ne jausmas, kas tas ir par objektu. Astronomu grupa, kas strādā pie Supernovu Kosmoloģiskā Projekta paziņoja par jauno kaut ko, ko viņi nespēj izskaidrot. Projekts izmatoja Hubble kosmisko teleskopu, lai novērotu supernovas ļoti tālā galaktiku kopā. 2006.gada 21.februārī, lūkojoties uz tālo kopu (CL 1432.5+3332.8 (sarkanā nobīde 1.112, 8.2 miljardi gaismas gadu) Vēršu Dzinēja zvaigznājā, Hubble novēroja kaut ko gana spožu. Tas spīdēja apmēram 100 dienas un sasniedza 21.zvaigžņu lielumu. Pēc tam tas līdzīgā laika posmā izdzisa līdz 26.zvaigžņu lielumam un izzuda skatienam. Objektam parādoties un dziestot, tas mainīja savu spožumu vismaz 120 reižu, varbūt vairāk.
Dīvainā objekta uzvedība nelīdzinās nevienam supernovu tipam. Tas pat neatrodas kādā galaktikā. Tas pēkšņi parādījās nekurienes vidū un tik pat pēkšņi pazuda. ”Gaisma, kuru mēs novērojām, neatbilst nekam”, apgalvo pētnieki. Viņi ierakstīja trīs objekta spektrogrammas, ”Nepietiek ar to, ka tās neatbilst nevienam supernovu tipam, tās neatbilst vispār nevienam spektram, kas būtu aprakstīts ”Sloan Digital Sky Survey” datubāzē. Mēs uzskatam, ka tas ir jaunas klases ojekts.” Cik tālu tas atrodas? Tas noteikti ir viens no pirmajiem uzdevumiem. Diemžēl mums nav ne jausmas. Tas noteikti atrodas tālāk par 130 gaismas gadiem, jo tam nevar novērot paralaksi. Un tas atrodas tuvāk par 11 miljardiem gaismas gadu, jo tā spektru neabsorbē ūdeņradis. Tas gan atstāj ļoti daudz vietas, kur šis objekts varētu atrasties. Ja tev ir vēlēšanās rakt dziļāk, šeit ir dokuments, kurā apkopoti novērojumi un atziņas par mistisko objektu http://arxiv.org/PS_cache/arxiv/pdf/0809/0809.1648v1.pdf . To sagatavojis Kyle Barbary no Berkeley universitātes Kalifornijā. Bet tikām starspace.lv uzklausīs savu lasītāju labākās idejas. Nu? Kas tas ir? Zinātnieki no LHC apgalvo, ka objekts līdzinās uzliesmojumam, kādu rada Impērijas Zvaigžņu Iznīcinātājs, kad tas pāriet 10 kārtīgā gaismas ātrumā. Citi sliecas domāt, ka tas ir puteklis uz Hubble lēcas, tāpēc nākamajā apkopes misijā noteikti jāņemot līdzi kāds Windex tīrīšanas līdzeklis.
Avots: starspace.lv
19 4 20
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 20

0/2000
super! un anonīmajam - uz kuģa būs McDonalds? Fak - es noteikti būšu izsalcis tajā dienā. Un lai svētī tevi Gaisma
3 0 atbildēt
jā, mokka. nezinam ļoti ļoti daudz. pat savu planētu īsti nepazīstam...
2 0 atbildēt
ir tik sasodīti daudz kas,ko mēs vēl nepazīstam.tas priecē
2 0 atbildēt
Anonīmais, ej paguli.
1 0 atbildēt
Dārts Vaiders ir uz mums noteemeejis...
1 0 atbildēt
kut kas laikam biku parskatijies zvaigznu karus :D
1 0 atbildēt
Impērijas Zvaigžņu Iznīcinātājs, kad tas pāriet 10 kārtīgā gaismas ātrumā. psc lol :D:D:D
1 0 atbildēt
mjā :D
1 0 atbildēt
Moš kaut kas līdzīgs kā tuksnesī mirāža! Gan jau ar laiku tiksim skaidrībā, esam taču homo sapiens! emotion emotion emotion
1 0 atbildēt
njaaa....
1 0 atbildēt
jautri
1 0 atbildēt
Tas iklausās ļoti aizdomīgi sakarā ar 14.oktobrī gaidāmo pirmo kontaktu ar Galaktisko Gaismas Civilizāciju!!!!! Zemei 3 dienas apkārt riņķos māteskuģis kas būs apmēram 3000 Km garumā... ATCERIETIES MANUS VĀRDUS BĒRNI, JO ESMU VĒSTNESIS! LAI DIEVS JŪS SVĒTĪ.
2 2 atbildēt
Mistika!! emotion
0 0 atbildēt
interesants stastins!! :) patik mistika! :)
0 0 atbildēt
Žēl, ka anonīmajam nevar vēstuli aizsūtīt. Nē, anonīmais, Saule ir tikai viena, gudrīt'.
0 0 atbildēt
Izmērs = 21 saule? A cik liela ir saule? Gadījumā nav dažādu izmēru saules?
0 0 atbildēt
Impērijas zvaigžņu iznīcinātājs 10kārtīgā gaismas ātrumā. Un es domāju, ka esmu te vienīgais jukušais... emotion
0 0 atbildēt
LOOOL XDDDD
0 0 atbildēt
lol :D
0 0 atbildēt
:D Anonīmais :D
0 0 atbildēt