Lielbritānijas Iekšlietu ministrija gatavojas uzlikt par pienākumu sociālajiem interneta portāliem (tādiem kā „MySpace” un „Facebook”) glabāt datus par lietotājiem un to kontaktiem, lai palīdzētu tiesībsargājošām institūcijām cīņā ar terorismu. Saskaņā ar programmu „Intercept Modernisation” (IMP), kuru piedāvā valdība, visa šī informācija nonāks vienotā datu bāzē. Šai iecerei jāpapildina britu valdības jau izstrādātais pilsoņu elektroniskās izsekošanas plāns.
Atbilstoši līdzšinējam plānam, tiks saglabāti dati par visiem izdarītajiem telefona zvaniem, nosūtītajām elektroniskajām vēstulēm, kā arī interneta vietņu apmeklēšanu, kuri notikuši Lielbritānijas teritorijā. Ar to nodarbosies speciāla sistēma, kuras uzstādīšana un apkalpošana valsts budžetam izmaksās vairākus miljardus britu sterliņu mārciņu.
Direktīvā par informācijas glabāšanu interneta provaideru datu bāzēs, kuru izstrādāja Eiropas Savienība, dalībvalstīm piedāvāts gada garumā saglabāt datus par trafiku un komunikāciju tīklā, tomēr Lielbritānijas iekšlietu ministra vietnieks policijas, noziedzības un drošības jautājumos Vernons Koukers paziņoja britu parlamentam, ka šī direktīva ir nepietiekama. Uzstājoties parlamenta apakšnamā, Koukers atgādināja, ka sociālie tīkli, tādi kā „Myspace” vai „Bebo”, nav pakļauti direktīvas regulējumam. „Un tas viens no cēloņiem, kas liek valdībai izstrādāt programmu IMP. Eksistē atsevišķi komunikācijas aspekti, uz kuriem neattiecas direktīva,” - uzskata Koukers.
Ziņa par šādiem plāniem izsauca sašutuma pilnu cilvēktiesību aizstāvju reakciju, kuri uzskata, ka valdības nodomi novedīs pie iejaukšanas likumam paklausīgu pilsoņu privātajā dzīvē. Apmēram 25 miljoni cilvēku Lielbritānijā - gandrīz puse iedzīvotāju - apmeklē sociālos tīklus. Projekta „Facebook” lietotāju skaits tiek vērtēts uz 17 miljoniem britu pilsoņu, bet otrajā vietā pēc popularitātes atrodas „Bebo”. Šo projektu, kas ir orientēts galvenokārt uz pusaudžiem un jaunatni, lieto aptuveni 10 miljoni britu.
Jāpiebilst, ka Lielbritānijas Iekšlietu ministrija, par spīti kritikai aktīvi aizstāv savu ieceri, uzsverot, ka valdība neprasa piešķirt tai tiesības lasīt teksta ziņas, kuras pilsoņi nosūta ar interneta vietņu palīdzību. Ministrijas preses sekretārs paziņoja, ka ierēdņus neinteresē vēstījumu saturs. „Mēs negrasāmies glabāt datu bāzēs elektronisku vēstuļu, tekstu, sarunu vai citu datu, ar kuriem ļaudis samainās sociālajos tīklos, saturu,” apgalvojis IeM preses pārstāvis. Tiesa, kā uzsver Lielbritānijas prese, sazin cik pārliecinoši šis vēstījums nav skanējis.