local-stats-pixel

Latvijā sākuši dzimt Žikivatori un Tofiki13

 65  7

Līdz ar lielāku seriālu izvēli un attiecīgi vecāku redzesloka paplašināšanu bērniem Latvijā sāk dot aizvien neparastākus vārdus, piemēram, Žikivators, Ampadists, Galaktions vai Gonorata, turklāt izrādās, ka vecāki saviem bērniem vārdu vēlas nomainīt jau uzreiz pēc atgriešanās no dzemdību nama.

Kā portālam NRA paskaidrojusi Rīgas dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Viktorija Paņko, nomainīt bērna vārdu nebūt nav vienkārši - jāiesniedz vismaz divi dokumenti, kas apliecina, ka bērnu sauc citā vārdā, nekā reģistrēts, savukārt, lai pats bērns drīkstētu rakstīt iesniegumu par personvārda maiņu, viņam jāsagaida 15 gadu vecums.

"Igauņiem ir reģistrs ar visu valstu tradicionālajiem personvārdiem. Piemēram, kāds Anglijas pilsonis jau pusgadu pārsūdz lēmumu, ar kuru viņam Igaunijā ir liegts bērnam dot specifisku vārdu, kas nav raksturīgs Anglijai. Igaunijā ir speciāla tieslietu ministra vadīta komisija, kas izvērtē šādus vecāku iesniegumus un atļauj vai neļauj vārdu reģistrēt," stāstījusi Paņko.

Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, latviešiem dikti patīk bērniņiem dot vārdus deminutīvā - mums ir Vitālīte, Zentiņa, Zidrīte, Žanīte, Agrītis, divas Lavīzītes, Latvītes, Brīvītes, Gaismītes un Trautiņas, trīs Vairītes, Spārītes, Saulstarītes, četras Zīlītes, Smaidītes, Ārītes un tikpat daudz Vilnīšu, piecas Zvaigznītes, deviņas Steidzītes un Bitītes.

Tāpat pēdējā laikā ir vērojama tendence bērnam uzreiz dot dubultvārdu - Latvijā reģistrētas arī trīs Šarlotes Lotes un četras Ritas Vitas, kur abiem dubultvārdiem vārdadiena ir vienā datumā - attiecīgi 5. un 28. novembrī.

Daži dubultvārdi ir fonētiski ļoti līdzīgi (Mārtiņš Mārcis, Māra Mārīte, Viktorija Vika), bet citi ir ļoti atšķirīgi (Jānis Patriks, Mārtiņš Ričards, Morgana Iluta, Žiljēns Ģirts, Žižī Rita) vai ar savdabīgu nozīmi (Rūta Gaida, Skaidrīte Maiga, Gaida Anita, Ilga Jautrīte, Inese Steiga, Gaida Skaidrīte, Imants Ziedonis).

Kā vēsta portāls, samaksājot valsts nodevu - trīs latus, nereti bērni izvēlas atteikties no otrā vārda, ja tas traucē.

Daži īpatnējākie pēdējā gada laikā dotie vārdi (iekavās norādīts, cik cilvēkiem Latvijā vārds ir oficiāli reģistrēts): Adverts (1), Entonī (1), Fricis Krustiņš (1), Itālijs (1), Latis Miķelis (1), Timotē Tjoma (1), Žikivators (1), Atoms (2), Atstars (2), Batja (2), Bonaventūra (2), Gonoreta (2), Laimstars (2), Avtonoms (3), Emerantina (3), Iluminata (3), Kajetons (4), Līgotnis (4), Ostins (5), Tamirlans (5), Honorata (5), Fortunata (5), Gatiņš (5), Galaktions (6), Turaids (6), Skolastika (8), Fausta (8), Ihtiandrs (10), Stalins (10), Zigeta (10), Agota (10), Jautris (11), Tamerlans (11), Hortenzija (13), Tofiks (13), Mistridija (14), Sholastika (16), Laimutis (17), Staļina (24), Gonorata (26).

Izmantotie avoti:
http://delfi.lv
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 13

0/2000

kad tie bērniizaugs vecaki dabūs pa galvu no viņiem par to ka samaitajuši bērnību un pāreji ņirguši par viņiem dēļ muļķīgā vārda !!!

 12  0 atbildēt

Gonoraja, Sifiliene, Herpīte, Hivis, Aidis un, protams, mūsdienu favorīte Hlamīdija.

 11  0 atbildēt

Lasīju kaut kur, ka Latvijā jaundzimušai meitenītei iedots vārds Staļina.. cik tālu iesim?

 5  0 atbildēt

Žiljēns Ģirts emotion

indīgs salikums

 5  0 atbildēt

Ejam ci*s pie Tofika? xD

 5  0 atbildēt

Žikivators emotion emotion

 4  0 atbildēt

Cik bieži es jūtos pateicīga vecākiem, ka viņi nosauca mani vārdā, kuru dzirdot nekādā veidā nevar rasties divas domas vai muļķīgas rīmes, kā piemēram Gonorata- gonorēja, vai Galaktions-galaktika...vai klasiskie Jautra, Briedis, Smaida utt. 

 4  0 atbildēt
dea avatarsdea

Cik ļoti jāienīst savs bērns, lai nosauktu par Staļinu :D

 3  0 atbildēt

batja emotion

 2  0 atbildēt

Gribētos zināt vai tie vecāki visi no viena ciema, jo reāli pusi no tiem vārdiem, ja vien kaut kur neesi dzierdējis, tu pats neiedomātos.emotion

 0  0 atbildēt

Lohi, bļa! Smadzenes nevar nopirkt! emotion

 0  0 atbildēt

Пиздец, как Тофикам в школе не везет.

 0  0 atbildēt