Ar datormodeļa palīdzību zinātnieki mēģināja atjaunot vulkāna veidošanās procesu. Saskaņā ar simulācijas rezultātiem, Olimps varēja iegūt savu asimetrisko formu tikai tajā gadījumā, ja viņa tapšanā "piedalījušās" senas mālu nogulas. Savukārt mālu sastāvā obligāti jāietilpst ūdenim. Pētnieki pieļauj, ka mitri māli varētu būt saglabāušies Olimpa nogāzēs. Par īpaši perspektīvu vietu ūdens meklējumiem autori uzskata vulkāna ziemeļrietumu nogāzi, kura izvirzīta daudz tālāk par pārējām nogāzēm. Pēc zinātnieku domām, tieši mālos ietvertais ūdens ir „atbildīgs” par šīs nogāzes nobrukšanu.
"Kabatas" mālu iegulās, kuras silda no vulkāna dzīlēm nākošais siltums, ir teicama vide termofīlu organismu attīstībai, teikts publikācijā. Tomēr līdz šim astronomiem nan izdevies atklāt uz Marsa nekādas temperatūras anomālijas – planēta šķiet atdzisusi vienmērīgi.
Runājot par ūdens esamības uz Marsa pierādījumiem – tādu pēdējos gados iegūts ne mazums. Par Marsa „slapjo” pagātni liecina uz planētas atrastie minerāli, aizas un zemes plaisas, bet 2008. gada augustā Marsa zonde "Phonix" pierādīja, ka ledus planētas ziemeļpolā sastāv no sasaluša ūdens.
Saistītais raksts: Pabeigta brīvprātīgo atlase eksperimentālajam "lidojumam" uz Marsu >>>
Saistītais raksts: Zinātnieki pauž bažas par to, ka uz Marsa varētu tikt "ievazāta" Zemes dzīvība >>>
Saistītais raksts: Nākotnē cilvēkus kosmosā no kosmiskā starojuma aizsargās īpaši "magnētiskie lietussargi" >>>
Fotogalerijas: Marss: Planēta uz kuru pārcelties?