Ikvienam skaidrs, ka pārdot īpašumu pašlaik ir daudz sarežģītāk nekā to nopirkt. Vairākumā gadījumu īpašumu pārdevēji saprot tirgus situāciju un to, ka īpašuma cena jāsamazina, taču saņemt par to mazāk naudiņas, ai, kā negribas! Tirgus teorija liecina, ka apstākļos, kad nav iespējama cenu konkurence, tās vietā nāk preces diferenciācijas konkurence. Cenu konkurence jebkurā tirgū ir nežēlīga spēle, uz ko spējīgi tikai tirgus līderi, tas ir, vai nu jūs nosakāt viszemāko cenu un atrodat pircēju, vai arī jūsu īpašuma cena ir augsta, taču pārdodamajam objektam jābūt vislabākajam un unikālākajam. Nekustamā īpašuma tirgū pirmais variants ir neizdevīgs, bet uz otro attiecas tikai atsevišķi gadījumi. Tādēļ, lai attaisnotu cenu, īpašuma pārdevējs visos iespējamajos veidos izceļ sava objekta pozitīvās, unikālās puses. Ja tādas tiešām ir, pircēji ir ieinteresēti. Tomēr bieži vien gadās tā: lai nesamazinātu cenu, pārdevējs rūpīgi slēpj dažādas nepilnības. Protams, runa šoreiz ir par otrreizējā tirgus dzīvokļiem, kuros kāds jau dzīvojis. Reizēm tieši šis apstāklis neļauj saskatīt dažādas nepilnības. Protams, remonts būs jāveic jebkurā gadījumā, taču ir detaļas, kurām vajadzētu pievērst uzmanību, jo dažas nepilnības varētu likt jums šķirties no lielām naudas summām. Kam būtu jāpievērš uzmanība?
lektrokomunikācijas. Aiz skaistām kontaktligzdām un slēdžiem var slēpties bojāti vadi. Tādā gadījumā jums nāksies nevis vienkārši nomainīt kontaktligzdu, bet plēst nost tapetes, kalt sienu un mainīt kabeļus un vadus. Ģipškartons.
Sienas no ģipškartona — kaut arī vizuāli labi izskatās, varētu jums sagādāt problēmas, ja remonts mājoklī veikts jau sen un pa roku galam. Dievs vien zina, kas atrodas aiz tām. Ja elektrības un komunikāciju vadi atrodas aiz ģipškartona, tad mazākais bojājums sagādās jums problēmas. Profesionāli celtnieki visus vadu savienojumus, drošinātājus utt. paslēps zem dekoratīvajām karnīzēm, lai nebūtu grūti tiem piekļūt. Elektrības vadi, ūdens un siltuma caurules zem grīdas, aiz ģipškartona un dekoratīvajiem paneļiem — tas viss, protams, izskatās skaisti, funkcionāli un ir obligāts nosacījums dzīvokļiem ar tā saukto eiroremontu. Obligāti palūdziet no iepriekšējā saimnieka dzīvokļa elektrības vadu shēmu. Noskaidrojiet arī, kā nomainīt lampas, ja dzīvoklī ierīkotas modernas apgaismes ierīces, noskaidrojiet, kāds ir spriegums (220 vai 120 volti). Mīkstais segums un linolejs. Divas galvenās problēmas. Ja pagaidām negrasāties to mainīt, atcerieties, ka tas var būt vecs dizains, kādu veikalos vairs neatradīsiet. Pārdevējam apjautājieties, vai nav pieejami kādi pārpalikumi. Otra problēma — kas atrodas zem grīdas seguma! Ja tur ir betons, grīdas būs aukstas, taču nesagādās nekādus pārsteigumus. Taču, ja zem tā ir veca dēļu grīda, finieris vai vēl kas, tas viss var sākt pelēt, pūt vai čīkstēt. Stūri un plintusi. Vecās mājās vajadzētu pārbaudīt, vai nav caurumu, plaisu un tamlīdzīgu «jaukumu». Paskatieties aiz radiatoriem, zem vannas, pieliekamā stūrī. Stiklotas un siltinātas lodžijas un balkoni. Pārbaudiet, vai darbojas visi mehānismi, vai iespējams atvērt logus un durvis, īpaši, ja mājokli apskatāt aukstā laikā, kad ārā iet negribas. Zem siltinājuma un paneļiem vecās mājās var būt izdrupušas sienas un saplaisājis cements.
Pārbaudiet ūdens un elektrības skaitītājus, ventiļus, ārdurvis, seifa tipa mehānismus, sarežģītas slēdzenes. Noskaidrojiet firmu, kas to uzstādījusi, adresi, kā arī to, vai šīm ierīcēm nav garantijas.