Šis būs mans pirmais raksts tāpēc lūdzu nebūt īpaši kritiskiem.
Raksts par mūsu tik iemīļotā interneta tumšākajiem un dziļākajiem nostūriem, par kuriem ne kurš katrs ir dzirdējis.
Interneta tumšā puse.43
Kas tad tieši ir šis dziļais tīmeklis a.k.a Deep web (turpmāk tekstā tiks lietots tieši šis angliskais nosaukums, jo dziļais tīmeklis nu piedodiet kautkā neiet man pie sirds), centīšos jums arī izkaidrot turpmākajās raksta sadaļās.
Deep Web (tautā saukts arī par Deepnet, Invisible Web, DarkNet, Undernet vai Hidden Web) attiecās uz vispausaules tīmekļa saturu, kas diemžēl vai tomēr par laimi nav daļa no virsmas tīmekļa, un pārsvarā attiecīgais Deep Web saturs nav indeksēts un reģistrēts ar standarta meklētājprogrammām un tādiem servisiem kā google, yahoo, utt.
Tika lēsts un aprēķināts ka 2000. gadā Deep Web's ietvēra sevī aptuveni 7500 terabaitus visādu veidu datus, kuri notiem sastādīja 550 biljonus individuālu un dažāda satura dokumentus.
Kādu informāciju tad ietver visi šie dati un dokumenti ? Un kapēc šis tā saucamais Deep Web's tiek uzskatīts par tumšo interneta pusi. Lieta tādā ka šī informācija, kuru tur pārsvarā izvieto to lietotāji nav tavas mīļās vecmāmiņas receptes vai rožaina satura video ar maziem pūkainiem zvēriņiem. Bet gan šī vide sastāv no augsta krimināla satura sākot ar bīstamu vīrusu un radikālu ideju apmaiņu, narkotiku, ieroču, cilvēku un orgānu tirzniedzību, un beidzot ar bērnu pornogrāfiju.
Kādēļ šis tik baisais saturs tur tiek tik brīvi un mierīgi izvietots? Kā augstāk pēc datiem redzējām šī vide sastāda arī diezgan cienījamu datu apjomu. Lieta tāda ka pašiem tā saucamajiem interneta plašumiem nav tik viegli sērfot un tam ir vajadzīga arī speciāla programmatūra un arī zināšanas, jo ar parasto savu interneta pārlūku tur būs diezgan grūti tikt iekšā. Tas ir iespējams tikai ar tā saucamajām brīvā tīkla (Freenet software) programmām, caur šīm programmām ir pieejama datu apmaiņa internetā caru vienādrangā (peer-to-peer) tīklu, vienlaikus nodrošinot stingras privātuma aizsardzības metodes. Īsiem un skaidriem vārdiem runājot tā ir programmatūra kura neatstāj nekādas pēdas aiz sevis. Parsvarā šajās strīdīgā satura majāslapās nav tik viegli tikt un ir diezgan jāpiepūlās, lai to izdarītu.
Kā viena no tādām programmām ar kuras palīdzību ir iespējams tur pasērfot ir Tor interneta pārlūks, kas arī tiek uzskatīts par šo brīvā tīkla programmātūru.
Es ,protams,visiem gribētājiem ieteiktu tur nelīst, jo mierīgi var dabūt ļoti lielas problēmas uz savu galvu. Jo izņemot pedolāčus un citus pietiekoši slimus cilvēkus, kas tur uztūras un pavada savu brīvo laiku, to visu pieskata un arī noteikti izliek lamatas arī labie zēni - tādas organizācijas ka piem. FIB, kas arī mēģina šos visus indivīdus dabūt pie dziesmas.
Tāds lūk ir tas dziļais un tumšais visspasaules interneta tīmeklis.