local-stats-pixel

Daudz laimes 40. uz mēness uzkāpšanas gadadienā!7

6 1

Tieši šodien aprit 40 gadi kopš Nīls Ārmstrongs pirmo reizi spēra kāju uz Mēness virsmas. Piedāvāju dažus faktus, ko jūs, iespējams, pirms tam nezinājāt.

Apollo Saturn raķetes bija piepildītas ar degvielu, kuras pietiktu, lai 45 kilogramus smagu priekšmetu aizsviestu aptuveni 5 kilometru attālumā. NASA nevarēja izslēgt iespēju, ka pacelšanās laikā raķete sprāgtu, tādēļ VIP skatītāji sēdēja aptuveni 5,5 kilomteru attālumā.
Apollo datora skaitļošanas jauda bija mazāka nekā mūsdienu mobilajam telefonam.
Dzeramais ūdens bija akumulatora blakusprodukts, bet Apollo 11 ūdeņraža gāzes filtri nedarbojās, tādēļ dzeramais ūdens bija it kā gāzēts. Čurāšanas un defekācijas jautājums bezsvara stāvoklī nebija atrisināts, tādēļ daļa astronautu visu misijas laiku lietoja zāles pret caureju.
Kad Apollo 11 nosēšanās modulis Eagle atdalījās no orbitālā moduļa, kabīne pilnībā nebija dehermetizēta, tādēļ gāzes strūklas dēļ nosēšanās modulis kā šampanieša korķis tika aizšauts aptuveni 6,5 kilometrus prom no mērķa.
Nīls Armstrongs nosēšanās laikā iztērēja gandrīz visu Eagle degvielu. Misijas kontroles centrā uzskatīja, ka modulis var ietriekties Mēness virsmā.
"Viens mazs solis" patiesībā nemaz nebija tik mazs. Moduli izdevās nosēdināt tik līgani, ka trieciena absorbētāji pilnībā nesaspiedās un Armstrongam patiesībā bija jānolec no 1 metra augstuma.
Kad Bazs Aldrins pievienojās Armstrongam, viņam bija jāpārliecinās, ka moduļa durvis netiek pilnībā aizvērtas, jo ārpusē kloķa nebija.
Smagākais darbs? Karoga uzstādīšana. NASA agrākie pētījumi liecināja, ka Mēness augsne ir mīksta, bet Ārmstrongs un Aldrins atklāja, ka cietais klinšu slānis ir klāts ar pavisam plānu putekļu kārtu.
Kad Ārmstrongs izkāpa uz mēnes virsmas visi dzirdēja, ka viņš teica: "That's one small step for man, one giant leap for mankind". Tā kā angļu valodā "man" un "mankind" nozīmē praktiski vienu un to pašu, šis teikums neveidoja nekādu jēgu, ja vien pirms "man" nav lietots artikuls "a". Pats astronauts gan apgalvo, ka šo patskani izrunājis, un tas nav bijis dzirdams fona trokšņu dēļ.

Video tiem, kas tic, ka nolaišanās uz mēness ir neīsta. :) (pēdējais gan no nolaišanās)
Reklāma








6 1 7 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 7

0/2000
happy birthday !!!
2 0 atbildēt
Urban: Nejau t-kreklos viņi tur staigāja, turklāt absolūtā nulle ir -273 grādi, tādēļ netaisi augšā pašizdomātas pasaciņas :D Lamb_of_God: Patiesībā attēlā redzamais ir Edvīns Oldrins, mēness nolaišanās modeļa pilots, attēlu uzņēma Ārmstrongs. Bet skats, kad Ārmstrongs lēca lejā pa trepēm noteikti bija ļoti līdzīgs. Zvaigznes no mēness var redzēt, tikai kameras ar kurām ir uzņemti fotoattēli bija noregulētas tā lai vispār var kaut ko redzēt mēness virsmas atstarošanas dēļ. Savādāk gaisma no mēness virsmas traucētu uzņemt kvalitatīvus attēlus. Respektīvi attēli ir tumšāki nekā dzīvē. Turklāt pamēģini ar vienkāršu filmiņas kameru nofotogrāfēt zvaigznes, nez vai tev izdosies :D Un par lēkāšanu, ja es būtu vietā, kur mans svars būtu padsmit kilogrami, es arī drosi vien tā lēkātu, būtu taču jautri (turklāt noskaties 3. video) :D
2 0 atbildēt
suprise :D
1 0 atbildēt
Ja jau Ārmstrongs bija pirmais, kurš ir kāpis uz Mēness, tad kurš viņu fotogrāfēja? :D Un kāpēc no Mēness nevar redzēt zvaigznes? :D Un ja jau tu esi pirmo reizi uz mēness, tad kāpēc tik tizli jālēkā? :D
2 1 atbildēt
Hmmm... Pat tgd nezinu, kam ticēt. emotion
0 0 atbildēt
Tās ir muļķības!!! Gribat patiesību ? http://simple.wikipedia.org/wiki/Atacama_Desert Lūdzu kur šis BULLSHITS ir uzņemts ! Tāpat mēnes ēnas pusē ir -300 grādi, saules pusē ir no +200 līdz +280 !!! Un kāda veidā viņš varēja nesasalt ?
1 2 atbildēt
raimi ej dzīvo savu dzīvi tālāk aprobežotais cilvēk
0 1 atbildēt