local-stats-pixel

Austrālija samazina imigrantu kvotas4

 0  0
Austrālijas imigrācijas lietu ministrs Kriss Evanss (Chris Evans - attēlā) paziņojis, ka 2010.gadā tiks samazināts valstī strādājošo ārvalstu darbinieku daudzums. Ekonomiskas krīzes apstākļos valdība spers soļus Austrālijas darba tirgus aizsargāšanai, ziņo „The Daily Telegraph”. 2009. gadā Austrālija plānojusi uzņemt aptuveni 190 tūkstošus imigrantu, kas ir par 20 procentiem vairāk, nekā 2007.-2008. finanšu gadā. Tas ir augstākais rādītājs kopš 1970.gada, kad valstī iebrauca mazliet vairāk nekā 185 tūkstoši ārzemju viesstrādnieku.
Tajā pašā laikā sakarā ar darba vietu samazināšanos 2010. gadā valstī ir gaidāms bezdarba līmeņa pieaugums līdz 7 procentiem, kas ievērojami samazina pieprasījumu pēc ārvalstu darbaspēka. Arodbiedrības jau pieprasījušas valdības izslēgt no imigrantiem atvēlēto profesiju saraksta dažas specialitātes, kurās kvalificēti speciālisti pietiekamā daudzumā pieejami iekšējā tirgū.
Ministrs precizēja, ka galīgie rādītāji attiecībā uz imigrāciju tiks paziņoti 12.maijā. Pēdējos gados Austrālija ir izjutusi kvalificētu speciālistu deficītu, tādēļ imigrācijas programmas pastāvīgi tika paplašinātas. Lēmums par imigrācijas kvotu samazināšanu pieņemts pirmoreiz pēdējo astoņu gadu laikā.
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 4

0/2000
Juris tas kas dvīnis komentārs 2009-02-23 18:50:24 Latvijā no tā nebūtu jēga, manuprāt. Kkā liekas, ka mums nav tik daudz imigrantu, lai īpaši ietekmētu darba tirgu. ---- Tas naciks domāja par krieviem
 1  0 atbildēt
Latvijā tāds arī nenāktu par skādi.
 0  0 atbildēt
šitais nav labi emotion
 0  0 atbildēt
Latvijā no tā nebūtu jēga, manuprāt. Kkā liekas, ka mums nav tik daudz imigrantu, lai īpaši ietekmētu darba tirgu.
 0  0 atbildēt